Selçuk İnan ve Burak Yılmaz! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Selçuk İnan ve Burak Yılmaz!

İyiki bizim takımdalar dediğim oyunculardır hataları vardır kötü yanlarıda vardır ama bu ikisi winner topçudur ve sahada herzaman bütün güçlerini ortaya koyarlar kötü oldukları zamanlarda bile. Değerlendirirken geneli baz almak lazım.

Artık Burak ve Selçuku savunmak için en ufak şeyler bile öne sürülüyor.Burakın karambol golleri dışında yaptığı tek şey koşmak ve o koşusu bile övünülür oldu.Yok sağa koşmuş da sağ beki rahatsız etmiş vs vs.İyi de başka nereye koşmalıydı,Oğuzhan ile birlikte aynı yere mi?Biri sağ tarafa diğeri sol tarafa koşmalıydı ve bu da övünülmeli mi?Futbolun en basit kurallarından birini yaptı diye övmeliyiz mi?Şuanda milli takımın en büyük eksiği forvet.Galatasaray derseniz sağ bek-sağ kanat eksikliği Buraktan önce gelir.

burak ve selçuk gibi iki bilmem neyi beğenen üç beş maçlık performansına aldananlara beyin nakli gereklidir....futbol konuşmaya kalktığında ağzına kürekle vurulmayı hak ediyordur..

Allah'tan buradaki üye profili ile genel taraftar profili arasında bayağı bir fark var. gerçi bu forumdaki çoğu kişi sadece klavye başındalar. ne tribüne giderler, ne de digitürk alıp maçları izlerler. orası ayrı konu. tamam ben de burak, selçuk için ölüp bitmiyorum da izlediğim gördüğüm şeyi en azından objektif değerlendirebilme özelliğim var. adamlar iyi oynadığında iyi, kötü oynadığında kötü diyebiliyorum. milli maçta da gayet iyiydiler. o çok beğendiğiniz rvp ne yaptı milli maçta? ya da form durumu düşük onu bir kenara koyarsak şuana kadar ligte ittirmek, kaktırmaktan başka ne yaptı? git bu konuyu bu 2 oyuncunun kötü olduğu dönemde aç. o zaman bir şey demem ama yatıyoruz, kalkıyoruz burak, selçuk. adamlar iyi oynuyor burak, selçuk. kötü oynuyorlar gene burak, selçuk. takımda bütün oyuncular messi, ronaldo da bir tek bunlar sırıtıyorlar anasını satayım

Son düzenleme:
Gardaş fırsat varken itelemeliydik Buraki west hama katılırmisin?

SM-A500F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

yollasaydik iyi olurdu AMA , ya transfer basinda yada ortasinda. Sonunda yollasaydik Umutla tek kalirdik . Genel olarak eger bi ilk 11 oyuncumuzu satmaya kalkarsak ilk olarak adam gibi yeni bi oyuncu almamiz gerekki, yerini dolduralim. Telles ve Melo da gibi yapilsaydi boku yerdik kusura bakma

Neyse istatistikler yalan söylemez futbol jogging koşu ile oynanan bir oyun değildir onun için atletizmde birçok dal mevcut.bu oyuncu oynadığı mevki itibari ile mücadele eden ,yere yatan ve defansın çıkardığı toplarda topu saklayıp tutabilen bir oyuncu olması gerekir.

Selçuğun sana yaptığını söyleyim erman toroğlu çok güzel söylüyor çok güzel gözlemlemiş kaçak dövüşüyor sahada sürekli kamera kadrajında ancak rakiple en ufak bir mücadele yok top yağındayken suya sabuna bulaşmadan ya geri yada sağa sola atıyor topu zaten topu ayağından çıkaramayıp rakipten baskı yer ise kendisini yere atmaktan başka yapacak hiçbir şeyi olmayan beceriksizlikte bir adam.

Neyse bu kötü günlerde bu 2 çapsız hakkında konuşmayı çok fazla istemiyorum yorumlarına saygım var ancak tartışmak istemiyorum, bunları tartışacak bir zamanda değiliz tartışmaktan kaçtığımı sanmayın lütfen saygılar.

Neyse kardeş gönlünü hoş tut, tartışmamız zorunlu değil. Dediğim gibi sadece o iki oyuncuya fazla yüklenildiğini düşünüyorum, çünkü istatistiklerde bunu destekliyor. Mesele sadece koşması değil aynı zamanda production istatistikleri de çok iyi...

Adem hep ayni laflar.. Futbol sirf istatistik degil.

Cok kosuyor diye bir futbolcu savunulur mu yahu? Duydugum en sacma seylerden biri de budur futbolda, tabiki bir önemli ama her zaman her zaman kosu mesafesi ile savunulmasi ne kadar mantikli ve dogru ki. O zaman koy oraya Ceyhunu, o daha fazla kosuyordu. Bu mu yani.

Rakibe en cok müdahele eden adam Selcuk mu? O istatisikler nasil tutuluyor veya nasil belirleniyor gercekten merak ediyorum. Hepimiz maclari izliyoruz, Selcuk ikili mücadelelerden kaciyor yahu resmen. Gözümüze mi inanacagiz yoksa istatistiklere mi?

Bu istatistiklerde bir bokluk var, cünkü gecen sezon bir kac macta sirf Selcuk'a dikkat etmeye caba gösterdim. Gördügüm de su: Diyelim Melo veya Hamit ya da bizden X birisi rakibi bozuyor, yani rakip ile mücadeleye giriyor. Rakip de bu girdigi mücadeleden sonra ayagindan topu asiyor cünkü bizimkiler onun dengesini bozdugu icin ya da topu tamamen kaybediyor ve topa ilk dokunan Selcuk oluyor.

O zaman Selcuk mu bu topu kazandi diye istatistiklere geciyor? Cünkü gercekten bir macta tam hatirlamiyorum simdi hangisi en az 4 tane yukarida anlattigim gibi "top caldi" Selcuk ve istatistikleride yüksekti ve o macta Selcuk öyle ahim sahim top kapmadi. Gercekten merak ediyorum bu istatistikler nasil tutuluyor.

Allahini seviyorsan roman yazma simdi cevap olarak :red:

Merak etme Roman yazmayacağım.

Pozisyonu itibari ile Istatistikleri bukadar üst düzey olan bir oyuncunun kötü bir performans ortaya koyabileceğini zannetmiyorum.

Iki ayri istazistikten bahsediyorsun. Biri topa müdahele(Melo) diğeri kazanma (Selçuk) ve bu tip topları kapmakta koşmaktan ve alan daraltmadan kaynaklanan bir durum. Mesela Hollanda maçında bir pozisyon vardı. Sneijder herzanan gibi shot fake yapıp ceza sahası rayına girmek istedi ama Selçuk yemeyerek topu kapıp kontra başlattı. Çoğu zaman gözden kaçiyor atletik olmasada zeki bir davunma tarzı var.

Mesela sadece koşmak ise Umut ve Ceyhun da savunulur ama Selçuk aynı zamanda üretken bir oyuncu. En fazla Pozisyon yaratıyor ve aynı zamanda key pass istatistigi de zirvede. Selçuk çok ağır ve atletik değil ama bunlar da olsa zaten bizde olmaz. Yani adam pozisypn itibari ile komple bir oyuncu.

Söz konusu bir istatistik olda, tabiki herşey stats değildir ama nerdeyse her istatistik Selcuk Inan'ın performansıni yüksek gösteriyor. Hadi diyelim istatikler bulandiriyor desek, performansı en azından iyi olur.

Son düzenleme:
Neyse kardeş gönlünü hoş tut, tartışmamız zorunlu değil. Dediğim gibi sadece o iki oyuncuya fazla yüklenildiğini düşünüyorum, çünkü istatistiklerde bunu destekliyor. Mesele sadece koşması değil aynı zamanda production istatistikleri de çok iyi...

Ne istatistiği kardeş biz neden göremiyoruz kim tutuyor bu istatistikleri al çok iyi oynadı denilen maçta bağızmısız istatistikleri koyduk buraya 1 top çalma 1 topa müdahale rakibe faul bile yapmamış çünkü mücadele diye birşey yok istatistikleri okumayı bilmiyorsun bence sen.

Ne istatistiği kardeş biz neden göremiyoruz kim tutuyor bu istatistikleri al çok iyi oynadı denilen maçta bağızmısız istatistikleri koyduk buraya 1 top çalma 1 topa müdahale rakibe faul bile yapmamış çünkü mücadele diye birşey yok istatistikleri okumayı bilmiyorsun bence sen.

Benim kastettiğim istatistikler geçen sezonun tümünü kapsamaktadir.

Benim kastettiğim istatistikler geçen sezonun tümünü kapsamaktadir. Hem savunma yaptığını hemde hücumda üretken olduğunu gösteriyor.

Player | Team | Football | Stats Comparison Tool | Squawka.com

Benim kastettiğim istatistikler geçen sezonun tümünü kapsamaktadir.

Benim kastettiğim istatistikler geçen sezonun tümünü kapsamaktadir. Hem savunma yaptığını hemde hücumda üretken olduğunu gösteriyor.

Player | Team | Football | Stats Comparison Tool | Squawka.com

eee ne şimdi bu kardeş senede 2 milyon 750 bin avro garanti diğer alacakları ile 3 milyon avroyu geçkin alan bu adamı tsl gibi kalitesiz bir ligde bu istatistiklerlemi savunuyorsun?

hocam lütfen gidip biriaz vicdan satın alınız.

burak`in performansini begenenler gidip biraz diger ligleri izlesin. burada herkesin gelmesini istedigi ayew ve gomis`in swansea city`de nasil oynadigini gordukten sonra qRaL Burock diyen kisi futboldan anliyorum diye gezmesin.

eee ne şimdi bu kardeş senede 2 milyon 750 bin avro garanti diğer alacakları ile 3 milyon avroyu geçkin alan bu adamı tsl gibi kalitesiz bir ligde bu istatistiklerlemi savunuyorsun?

hocam lütfen gidip biriaz vicdan satın alınız.

Süper ligde sadece Selçuk normalin üzerinde kazanmiyor. Adam takımda belkide en iyi bireysel istatistiklere sahip oyuncuydu geçen sene. Ve benim Selçuk muhteşem oyuncu gibi bir iddiam da olmadı, ama yapılan eleştirilerin ağırlık seviyesi daha önce de dediğim gibi cadı avını andırıyor.

Süper ligde sadece Selçuk normalin üzerinde kazanmiyor. Adam takımda belkide en iyi bireysel istatistiklere sahip oyuncuydu geçen sene. Ve benim Selçuk muhteşem oyuncu gibi bir iddiam da olmadı, ama yapılan eleştirilerin ağırlık seviyesi daha önce de dediğim gibi cadı avını andırıyor.

Süper ligde muhtemelen en çok parayı alan yerli oyuncu burak yılmaz ile ikisi hala bireysel istatistik diyorsun kardeşim bizde görüyoruz o istatitikleri bu sezonunukilerede maç maç bakıyoruz neyin peşindesin bildiğin bok çuvalı bir adam işte istatistiklerdede ortada.

Kalkıp göreceli açıklamalarla adamı bize yutturmaya çalışma.

O parayı alıyor ve galatasarayda oynuyorsada muhteşem olmak zorunda.

Selcuk ve buraga cok karsiyim lakin Selcugun sezona iyi baslamasi iyi maclar cikartmasini da gozden kacirmayin.
Simdiye kadar oynagi butun maclarda da fena isler yapmadi. Illa elestricem diyede konu acilmasin bence.

Süper ligde muhtemelen en çok parayı alan yerli oyuncu burak yılmaz ile ikisi hala bireysel istatistik diyorsun kardeşim bizde görüyoruz o istatitikleri bu sezonunukilerede maç maç bakıyoruz neyin peşindesin bildiğin bok çuvalı bir adam işte istatistiklerdede ortada.

Kalkıp göreceli açıklamalarla adamı bize yutturmaya çalışma.

O parayı alıyor ve galatasarayda oynuyorsada muhteşem olmak zorunda.

Bu sezon bireysel istatistik bazında ilk üçte Burak, Selçuk ve Sneijder var. Selçuk en fazla kazananlardan ve aynı zamanda istatiksel anlamda en çok katkı veren oyunculardandır. Selçuk defansiv görevleri çok olmasına rağmen free oynayan Sneijder'den fazla pozisyon hazirlamış geçen sene. Şimdi Selçuk okadar leş ise bu Sneijderinde kötü olduğunu gösterir bu. Selçuk Inan tarzi oyuncuları bende pek beğenmem ama genel olarak effektif oynarlar. Galatadaray'da bir çok sıkıntılı pozisyon var ve Selçuk ile Burakdan önce düzeltmemiz gerekiyor. Önce sağ açık, sağ bek, Stoper ve ön libero getir kaliteli sonra gönder Selcuk ve Buraki ve onlar içinde daha iyisini al.

Son düzenleme:
Bu sezon bireysel istatistik bazında ilk üçte Burak, Selçuk ve Sneijder var. Selçuk en fazla kazananlardan ve aynı zamanda istatiksel anlamda en çok katkı veren oyunculardandır. Selçuk defansiv görevleri çok olmasına rağmen free oynayan Sneijder'den fazla pozisyon hazirlamış geçen sene. Şimdi Selçuk okadar leş ise bu Sneijderinde kötü olduğunu gösterir bu. Selçuk Inan tarzi oyuncuları bende pek beğenmem ama genel olarak effektif oynarlar. Galatadaray'da bir çok sıkıntılı pozisyon var ve Selçuk ile Burakdan önce düzeltmemiz gerekiyor. Önce sağ açık, sağ bek, Stoper ve ön libero getir kaliteli sonra gönder Selcuk ve Buraki ve onlar içinde daha iyisini al.

Bireysel istatistik ne arkadaş ne diyon sen ya futbol takım oyunudur yok koşuyomuşta bilmem ne yapıyomuş bende o sahada 90 dakika jog atarım hakemlerde atıyor zaten o zaman selçuğa o kadar para vermeyelim fırat aydinusu alalım takıma oynasın.

Burası trt stadyum programı değil avrupada bu parayı alıp o bölgede oynayan oyuncuların istatistikleri ile karşılaştır ne demek istediğimi anlayacaksın tek taraflı istatistik olmaz burağın 20 gol atmış olması 50 gol kaçırdığı gerçeğini değiştirmez ;)

Biraz istatistik okumayı öğren trt başındaki mal kitleye izah etmiyorsun olayı ona göre konuş biraz.

Mevkilerinde daha iyileri var mı? Yok.

Hamza Hoca veya Terim bu ikiliyi kesecek mi? Hayır.

Bu yüzden 3 senedir her ay bu ikili hakkında konu açılmasından bıktım. En az 2 sene daha bu ikili MT ve Galatasaray'da banko 11 oynar.

Formayı hak ediyorlar mı dersen.. Mevkilerinde isimlere bakınca evet hak ediyorlar. Elbette üst seviye değiller ama bu lig için gayet iyi iki oyuncu.

Üst Alt