⚽ SL 21/22 H:16 | Sivasspor 1-0 Galatasaray | MS | 13 Aralık - Sayfa 85 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Ben gerçekten bak yemin ediyorum ki muazzam üzülüyorum.
İstemiyorum kimseyi eleştirmek. Diyorum AL var ortada. Aynı çocuklarla başardık bunu.
Bir iki isim harici fazla da değişiklik yok yani. Ama bakıyorsun, sekiz hafta oynamamış bir Marcao var cezasından.
Adam bir dönüyor. Aynı Marcao. Üstüne katmış. Ama bakıyorsun Luyi, Emre, Aytaç olsun, aynı değil.
Üç senedir bireysel bir başarı hakim. Demek istediğim bu aslında. Bir maç Diagne diyoruz oo uçuyor o olsun, ertesi maç oynayınca diyoruz Mahoyu alalım. Hoca da illa Halil diyor. Yine uyuşamıyoruz. Al sana İstikrarsızlık. Üç sene oldu, beş transfer dönemi olcak yaz-kış, Taylan'ın daha alternatifi yok. Çocuktan bir şey çıkarmaya çalışıyoruz. Az biraz tuttu ya. Devam. Bir kez oldu tesadüf, ikincisi oldu kaza, üçüncüsü artık ısrarda hatadır. Yönetim ve teknik ekibe yazar bu da. E hakemdir, tffdir hatta siyasi mevzudur, farkındayız hepimiz. 2010 Stad açılışından bu yana aksini diyen var mıdır, varsa bile çok nadirdir. Bizle canla başla uğraştıkları açık. Bu tff Terim üzerinden bizi ilk kez vurmadı. Aysal ile olan krizinde mimarları. 4 maç diye yapılan sözleşme sonrası olanlar malumunuz. Hocamızı da çaldılar yani. Sonraki dönemde Riva arazi, Florya mevzuları vardı Dursun ve Emlak konut ki eştikleri sezonlardan biri de o. Yabancı sınırı cart curtlar bitip bunlara da hallendiler. Statdan sonra bir de bunlarla uğraştık. Oradaki yol sıkıntısı yıllarca çözülmedi üstelik. Eziyet üstüne eziyet çektik. 2018-19 iki sezon yani yine benzer olayların içine çekildik. Bu sefer daha da büyüyerek geldiler. Önce KB, yani 17 takımın bildirisi, daha sonra bazı siyasi adamlar ve iş adamlarının rakiplere her maçımız öncesi primleri, Allahtan belediye seçimleri vardı da taraftar gerekli ayarı verdi. O iki sezon da taraftarın emeği büyüktür. Sekiz on sekizden fazlasını kapatıp geldik yani ama tüm oluşumlar yine bildiğimiz gibi karşımızda idi. Hepsinden çıktık çok şükür ama artık mevzu bunu da aşan cinsten. Çünkü o zamanki korkuyu veremiyoruz bir şekil. Başkanımız çok pasif, FTnin demeçleri tamam ceza almasın diye belki öyle ama sana düşman olan bu insanların her lafını cımbızla çekeceğini de bilmen gerek bize zarar veriyor. İlk buraya tekrar döndüğümde demiştim.

* Burak Elmas, ya bu sistem bizi yer ya biz bu sistemi diyerek zaten kabullendi bu doğranmaları.
*Terim de keza taraftara sorsanız Lig mi Avrupa mı deseniz Avrupa der, bizim hedefimiz daha çok bura gibi bir algıyı verdiğinde daha çok el avuç kaşırlar. Çünkü buradaki başarını hazmedemeyen kurum daha çok bilenir ve gitmemen için elinden geleni ardına koymaz.
*Daha tehlikeli kısmı da sahadaki futbolcuların da tamamiyle oraya endeksli olması. Ligi küçümsemesi. Bahanelerin onlara da tatlı gelmesi. İtiraz etmemelerinden bunu anlıyorum. Şimdi TR kupasını almazsak bu seneki AL başarımız hibe olacak. Yazık değil mi....
*Yardımcı hoca eksikliği. Defalarca kez hepimiz dedik.
*Kadro planlamasının ısrarla yanlış olduğunu düşünüyorum. FFP belası bitmiş, iki yılı kupasız geçirmiş bir takımın önceliği kesinlikle lig şamp olmalıydı. O sebeple gençleşme işinin zamana yayılması taraftarı idim. Ya da yaptık araya tecrübeli isimler sıkıştırılmalıydı.
*Daha önceki maçlarda bitiricilik sorunu diyorduk, bugün sorun olacak bir pozisyon bile olmadı. Böyle aslında çok maçımız var. Evet iyi bir forvet gerek ama sanki tüm bunlardan evvel bize hakkımızı savunacak bir başkan, şampiyon olmasa dahi iyi bir futbol izletecek ve alan seçmeyecek bir TD, ona yardımcı olup eksiklerini söyleyecek bir yardımcı ekip ya da hoca, ondan sonra da evet transfere ihtiyacımız var. Ve yeni gelenlere bu yeni kurulmuş takım kadar sabır edecek taraftar gerek. Önce kendimiz değişelim, önce kendimiz yenilenmeye açık olalım. Sonra sistemi de yeriz, rakipleri de. Biz yerimizde takılı kaldıkça onlar da yerinde sayıyor...Bizim değişmememiz onlara da cesaret veriyor. Çok uzun oldu yine affola ama içimi dökmem gerekiyordu. Bundan sonra zaten ZTK ve AL takip ederim sadece.

Tepki çekeceğimi biliyorum ama olsun...Altay maçında Halil, attığı golün öncesinde net faul yaptı; bu maçta da Cicaldau' nun Gradel' e hareketi penaltıydı...

Evet, Altay' a verilen penaltı tartışılır, bugünkü maçta Diagne' ye yapılan hareket de penaltıyı gerektirirdi ama hep aleyhimize olmuyor hakem hataları yani...

Esas mevzu şu ki, bizim takım ligde oynadığı futbolla herhangi bir hedefe ulaşacak seviyede değil maalesef...
Gradel penaltimi neyizle izliyorsunuz maclari? Sivasli oyuncular gradele Kadar kac defa Penalti almaya ugrastilar. Bikere Hakem demediki aldatmaktan Sari Vereiyim diye. Sonra gradel orda ölmüs numarasi yapamazdi. Cica orda ayagini Geri cekiyor dokunmuyor bile, ha ucunda azicik dokunma varsa Art niyeli degil ayagini Geri cekiyor cica ama gradel bey arkadaslari uzak atlama oyunlarda Sari yemedigi Icin aynisini yine deniyor. Diagnenin pozisyonu Baska Adam dogrudan bacaga takiyor.

Ridvan bile ikinci kere bize karsi hakem hatasi yapildi diyor. O seytan bile böyle konusuyorsa, lig bizim icin bitti anlamina gelir. Yoksa bizi hayatta savunmaz o adam.

Bu takımdan bir halt olmaz. Yine ocakta Yedlin, PVA, Diagne, Luyindama gibi beş para etmez yabancilar, Taylan, Emre, Berkan gibi vasat yerliler alınır. Bir iki hafta göz boyanır. Sonra yine aynı.

Sivas büyük takimlarin hepsine karşı böyle oynuyor başkanları sikeci ama her sene feneri içerde dışarda tokatliyorlar yani heriflerin bize extra düşmanlığı yok
Bizim rezil yanlarimiz okadar çok ki onları unutup Sivas'a satasiyoruz

Ligte sıradan bir takım haline geldik

Neredeyse hicbir takıma üstünlük kuramayan öyle bir takım olduk

Daha simdiden 16 puan fark olustu cok üzücü

Üst Alt