Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Stephen Hawking "Tanrıya gerek kalmadı"

Evet ısrarla söylüyorum Allahın karşısında olan hiçbir görüşe saygı duymuyorum.Çünkü o şeytanidir. Tabi ki de bu kesinlikle zorunlu bir dayatmada değil;isteyen kabul eder isteyen etmez. Şahısın fiziki durumuyla ilgili sinirle yazdığım şeyler hakkında özürümü diledim.

Saygı duymayan, saygı beklemesin. O zaman senin düşünceni biri beğenmeyip, direk saygısızlık yapsa rahatsızlık duymazsın değil mi?

Saygı duymayan, saygı beklemesin. O zaman senin düşünceni biri beğenmeyip, direk saygısızlık yapsa rahatsızlık duymazsın değil mi?

Bana göre saygı duyulacak şey var duyulmayacak şey var. Bütün karşı düşüncelere ve tepkilere karşı insanların saygı duyma zorunluluğu da yok.

Evet ısrarla söylüyorum Allahın karşısında olan hiçbir görüşe saygı duymuyorum.Çünkü o şeytanidir. Tabi ki de bu kesinlikle zorunlu bir dayatmada değil;isteyen kabul eder isteyen etmez. Şahısın fiziki durumuyla ilgili sinirle yazdığım şeyler hakkında özürümü diledim.

İşin kötü tarafı Adam belki de İslamiyeti hiç bilmiyor.İslamiyeti ne kimse anlattı ne de kendisi araştırabildi.İslamiyete ön yargıyla baktı.Adam Tanrıyı kabul etmiyorsa büyük ihtimal Hristiyanlığa karşı geliyordur yani.Biri İslamı anlatsa imana gelirdi belki.Adamın Allah isminden haberi bile olmayabilir...

South Parkla uğraşsanıza beyler?

Bırakın isteyen istediğine inansın ya da inanmasın. Sizin inancınız zedelenmez merak etmeyin.

Engelli bir insan hakkında da bunu baz alan sataşmalarda bulunmak dinle değil insanlıkla ilgili bir ayıptır.

Bana göre saygı duyulacak şey var duyulmayacak şey var. Bütün karşı düşüncelere ve tepkilere karşı insanların saygı duyma zorunluluğu da yok.

Radikal düşüncelerden sıyrılmadan sana laf anlatmak yersiz. Kimse sana dinini yaşam demiyor ya da Tanrı'ya inanma demiyor bilakis kimse de diğerine neden Tanrı'ya inanmıyorsun demiyor. Bahsettiğim saygı budur. Adam inanır, inanmaz sana ne? Sen başkalarının dini inançlarını değil de kendi inancını düşün.

Radikal düşüncelerden sıyrılmadan sana laf anlatmak yersiz. Kimse sana dinini yaşam demiyor ya da Tanrı'ya inanma demiyor bilakis kimse de diğerine neden Tanrı'ya inanmıyorsun demiyor. Bahsettiğim saygı budur. Adam inanır, inanmaz sana ne? Sen başkalarının dini inançlarını değil de kendi inancını düşün.

sana göre radikal olan bana göre normal olabilir,bana göre normal olan birşeyi de sen radikal olarak algılıyorsan seninle de tartışmak yersizdir.

Abi tonlarca Din ile ilgili forumlar orada duygularınızı paylaşın. Şeytan filan. Bu ne abi burası spor forumu. Galatasaray forumu Galatasarayı birtek Müslümanlar desteklemiyor. Bir çok meshep ve dinden taraftarlarımız var. Lütfen kaçıncı yüzyılda yaşıyoruz. Saygı gösterelim.

helal olsun hawking..

düşüncelerin düşüncelerimle örtüştüğü için değil..

düşüncelerini acık acık yazdığın , bu dünya da özgürlüğün olduğunu hatırlattığın icin..

hawking yok dediği için yok , var dediği için var olmaz hiçbirşey ,

korkmayın...

Düşüncesi sana göre küfür bana göre değil. Ne olacak şimdi. Her katılmadığın düşünceye küfür mü diyorsun. Yani adam araştırmış kendi çapında bu sonuca varmış. Doğru ya da yanlış. Bu araştırmayı da kitaplaştırmış. Bu yüzden mi hakaretler.

İnanmayan birisi Allah yok demesi kadar dopal birşey var mı ? Söylemesin mi bunu
Küfür arapça kökenli bir kelimedir.Kefere=inkar etti küfür=inkar eden Allahın varlığını ve birliğini kitaplarını,peygamberlerini,meleklerini,kıyamet gününü,kaza ve kaderin Allah,dan geldiğini,ahiret hayatını,cennet ve cehennemi vs inkar eden inanmayan islam dinine göre inkarcı yani küfre girmiş olur.Şimdi bu zat küfre giriyor bu söylemleriyle eğerki sana göre küfre girmiyorsa bu adam sende küfre giriyorsun=kafir oluyorsun(Allah korusun).

Allah katında her kul kendinden sorumludur ahmetin yaptığından mehmet mesul değildir yani hiç bir şekilde.Annesinin evladından herkesin birbirinden kaçacağı o dehşetli günden korkanlar ebedi mutluluğa kavuşacaklardır Allahın izniyle.:)

Öncelikle Stephen Hawking gibi bir bilimadamına sarfettiğiniz bu iğrenç hakaretlerden utanç duymalısınız demek istiyorum, siz onun bilim dünyasına neler verdiğini tahmin dahi edemezsiniz. Siz insanlık için ne yaptınız ki bu muhteşem insanı bu şekilde aşağılayabiliyorsunuz? Bu zihniyetten iğreniyorum...

İnanırsınız veyahut inanmazsınız, buna sonuna kadar saygı duyarım. Ancak bilim dünyasında çığırlar açan bir insan hakkında böyle konuşmaya hakkınız olamaz.

bilimadamları çok şeyi bilebilirler ama herşeyi bilemezler..

aynı muhabbet gene döner durur..ya varsa ? ya yoksa ?

klasik muhabbet ama...

malum ölümden sonrası..

bir inanan için ya yoksa sorusu..evet biraz can sıkar gibi geliyor..kayıp çok değilmiş gibi,öldün gittin işte..

peki bir inanmayan için ya varsa sorusu???

imanda darlanınca en basitinden bunu sorun kendinize(inananlara söylüyorum tabikide :))bende bunu kullanırım..

hawkins mi??

en başta dedim çok şeyi biliyodur ama bunu bilmese de olur,kısacası bu konuda vız gelir tırıs gider ;)

bütün engelleri kaldırın,aklınızdan yapabileceğiniz en sapıkca şeyi geçirin..sonra onu yaparmıydınız yapmazmıydınız onu düşünün,ve kendinize samimi olun..

bu yüzden özgür düşünce falan demeyin,her düşünceye saygı duyulmaz, ki düşünceler en ufak fırsatta uygulamaya dökülür..günlük hayattan gözlemleyin bunu..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt