STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu - Sayfa 113 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | 26 Eylül | Maç Sonucu

bence cok iyide oynamadik tamam mücadele vardi ama gol yollarinda iyi degiliz duran toptan geldi goller.

sag aciktan zaten hic gelemiyoruz o kazim varken.

birde engin baytarla orta sahada hareketlilik geldi haftalardir oraya ofansif bir adam gerekiyor diye yaziliyor.

agalar kazım sağ açıkta olmuyor .

takım bugün genel olarak çok iyiydi ama sağ kanat sabri-kazım olmuyor . sabri zaten futbolcu değil ; kazım iyi oyuncu ama sağ çizgide hem ona hem gs'a yazık oluyor .

ayrıca bir eleştirim de FT'e.

60-80 dk arasında eskişehir kontrolu tamemen ele geçirmişken , 20-25 dk hiçbir şey yapmadı .

skibbe hamle üzerine hamle yaparken hemde ...

+ oyuncu tercihlerinde çok fazla hata yapıyor . g.zan'da , servet'te , sabri'de hala ısrar ediyor olması , en başından culio'yu göndermesi , lass'ı veto etmesi , barosu tek forvet oynatıp bitirmesi ....

Evet net olarak görüldü ki Elmander'in yanına ve arkasına takıma seviye atlatabilecek iki tane transfere ihtiyacımız var. Ben bu takımdan çok ümitliyim.

Maçtan yeni geldim ve söylemek istediklerimi acilen aktarmak istiyorum.

Özellikle hakem berbattı. İkili mücadelelerde top bizde kalınca direk faul çaldı. Sabri ve Engin hakeme 2 kelam etti direk sarı çıkardı ama Mehmet Yıldız yan hakemle uzun süreli tartışma içine girdi ona bir şey yok. Bize çok kolay kart çıkarttı. Diğer bir mesele ise biz orta sahada faul kullanırken topu 10 cm ileri koyduk diye kaç kere düzeltti ama Eses taç çizgisinde olan bir faulü kullanırken ceza sahası çaprazına kadar getirdiler resmen tehlikeli bir nokta oldu ve ne hakemin ne de yan hakemin sesi çıktı.

Futbola dönecek olursak ilk gole kadar organize atak yapamadım. Maç genelinde de pek yok diyebiliriz ama takım içinde sağlam bir birlik var. Elmander ise muhteşem pres yaptı özellikle hiç bir topu durmadan kovalaması yararlı oldu bize. Kayarak aldığı topları sayamadım.

Kale arkasindan izledigim ve 2.5 miyop/astigmat oldugum icin pek iyi secemedim ama mac boyunca en cok hata ile gözüme carpanlar zan ve sabri oldu

Geri kalan 9 kişi bana göre iyiydi. Elmander de bi tutukluk vardi, Kazim gecen haftaya göre, süperdi bence
renk taş geçmiş olsun gözlük diye bişey icad edilmiş müjdesini vereyim dedim böyle uzağı yakın gösteriyomuş felan elin gavuru yapıyor arkadaş

bence cok iyide oynamadik tamam mücadele vardi ama gol yollarinda iyi degiliz duran toptan geldi goller.

sag aciktan zaten hic gelemiyoruz o kazim varken.

birde engin baytarla orta sahada hareketlilik geldi haftalardir oraya ofansif bir adam gerekiyor diye yaziliyor.

Aynen. Engin'in daha yaratıcı olanı lazım. Bu isim Diego falan değil. Barça maçı için demiyorum bunu sakın düz mantık bakmayın. Savaşan bir oyuncu da olmalı bu isim. İlla 10 numara tipi değil. Colman vari. Yani pres yapıp alan daraltan ama aynı zamanda ara paslarını iyi atıp gole gidebilen bir isim.

Bu isim olmazsa Engin'i 11e yazmak şart. Ama taktik değiştirmemiz lazım ofans zenginliği için. Bu da ya sağ açık alarak ya da çift forvet oynayarak olur. Çünkü yukarda bahettiğim tipte oyuncu sayısı çok az.

bu sene defans anlaminda cok iyi olduk. ofansiv de daha iyi olurus ilerki maclarda

Bu takımı su sekilde gormek istiyorum.

------------------------muslera------------------------

eboue-------semih------------ujfalusi-----------Balta

-----------------------melo----------------------------

-----------Selçuk--------------Engin------------------

Kazım/Sercan------------------------------------riera

-----------------------elmander-----------------------

Bu takimin ideali budur.

Kazım çok laubali olduğu için yerine Sercan oynayabilir, Sabriden nefret etmeme rağmen sag açık oynadığı macı görmediğim için yorum yapamayacağım ama takımı atağa kaldırma bakımından Sabri Kazım'dan daha etkili olabilir. Sercan'ı da gormek lazım.

Ama kesinlikle Semih-ujfalusi ikilisi bu takımın stoperi olmalıdır.

Orta alan ise melo-Selçuk-Engin olmalıdır. Tek yol budur.

Gol sıkıntısı çekilen maclarda orta alandan biri cikarilip 4-4-2 ye dönülür, elmanderin yanına Sercan konulur kilit açılır.

Kazım baya başardı bugün ama takim iyi oynayinca göze batmadı. Sag Kanat eboue - Sercan yada eboue-Sabri olursa güzel olabilir. Hizlilik bakımından.

Orta sahaya baktığımızda Engin resmen iniesta gibi koşuyor, pas yapıyor durmuyor.

Selçuk xavi gibi, defansif ve ofansif.

Melo da busquets gibi... Orta saha oturdu.

Riera kanatta gercekten çok iyi. Gercek bir kanat oyuncusu.

Sag kanat aksayan tarafımız. Ama Sabri olursa iyi olabilir. Çünkü çok seri, hızlı.

Forvet elmader yeterince hızlı, şut tekniği iyi, topu saklayabiliyor.

Beklerde eboue bindirme yapabilen dikine oynayan bek.

Hakan baltadan cacik olmaz.

Stoperde Servet , zan felaket. Semih aranan kandir.

Ujfalusi zaten gayet iyi.

Kalede de muslera süper.

Aslında gayet guzel kadromuz var ama Fatih terim biraz teknik görüşü düşük bir teknik direktör.

Zamanla umarım bunları görecek...

Emre Colak nasıl oynadı?

Maci izleyemedim.

şu engine bayılıyorum kim ne derse desin.

ama bi futbolcu insanda bu kadar hayranlık uyandırabilir abi ya bu isim MELO'dur. bonservisi alınsa mutluluktan uçucam o derece yani. birde ujfa var ki allah öyle savunmacıyı başımızdan eksik etmesin. defans yokları oynadı ama 5-6 tehlikeli pozisyonu durduran melo ve ujfa vardı sahada. Ayrıca daha melonun ortasaha da çaldığı topları ve attığı akıl dolu pasları saymıyorum bile.

şu engine bayılıyorum kim ne derse desin.

ama bi futbolcu insanda bu kadar hayranlık uyandırabilir abi ya bu isim MELO'dur. bonservisi alınsa mutluluktan uçucam o derece yani. birde ujfa var ki allah öyle savunmacıyı başımızdan eksik etmesin. defans yokları oynadı ama 5-6 tehlikeli pozisyonu durduran melo ve ujfa vardı sahada. Ayrıca daha melonun ortasaha da çaldığı topları ve attığı akıl dolu pasları saymıyorum bile.

atılıyorum +1905

Renkdaşlar öncelikle Zan belasından kurtulmamız gerekiyor, Sabrinin yerinde kesinlikle Eboue olmalı,Enginin yerine biraz daha ofansif yaratıcı ama oyunun iki yönünü oynayabilen bir ortasaha ihtiyacımız var...zaten forvet ihtiyacından herkes bahsediyor....Balta geçen seneye göre iyi ama hala güçsüz ve hücuma katkı sağlayamıyor...Ayrıcaemre Çolak oyuna girdikten sonra çok kötüydü.

Aynen. Engin'in daha yaratıcı olanı lazım. Bu isim Diego falan değil. Barça maçı için demiyorum bunu sakın düz mantık bakmayın. Savaşan bir oyuncu da olmalı bu isim. İlla 10 numara tipi değil. Colman vari. Yani pres yapıp alan daraltan ama aynı zamanda ara paslarını iyi atıp gole gidebilen bir isim.

Bu isim olmazsa Engin'i 11e yazmak şart. Ama taktik değiştirmemiz lazım ofans zenginliği için. Bu da ya sağ açık alarak ya da çift forvet oynayarak olur. Çünkü yukarda bahettiğim tipte oyuncu sayısı çok az.

Aslında Engin Selçuk melo üçlüsü orta sahada iyi. Enerjik kosan ve hepsi de teknik oyuncular.

Önemli olan bizde sag açık ve sol bekin yetersizliği. Sol bek bindirip içeri katedemiyor, sag kanatta da Kazım hızlı ve seri değil takımı yavaşlatıyor.

Stoperdeki zan Servet vakası zaten felaket, yerlerine acilen Semih'in denenmesin gerekli.

Sag açıkta Sercan veya Sabri oynatilirsa takim sag kanattan daha fazla şerilik ve hız kazanır.

Bu takımda bir tek sol beke care yok. Onu da idare edeceğiz, bu sene.

Adnan Öztürk : Devre arası çok önemli bir isimi kadromuza katacağız.

Bir forvete ihtiyacımız olmasaydı devre arasında isteyeceğim ilk futbolcu Ronaldinho'yu isterdim.Aslında şimdi almanın tam zamanı.

Maçtan şimdi geldim.

Uzun süredir ilk kez takımda bir kıpırdama coşku gördüm. Çok istekliydi hepsi. İlk yarının büyük bir kısmında ise çok güzel futbol oynadık. Bu futbolu daha uzun süreye çıkartmalıyız.

Aykut: Çok top gelmese de Taffarel' in etkisi midir? Önünde Muslera gibi bir yıldızın olması mıdır? Nedir bilemiyorum ama ilk kez bana güven verdi. Çıkması gereken çoğu topa çıktı ve aldı. Es-Es' in de net pozisyonu yoktu ama geçmişe göre iyiydi.

Sabri; Presi ve maç sonu çektirdiği 3' lü gayet başarılıydı. :)

Gökhan: Bazen çok iyi oynuyor. Ama bazen de maçtan kopuyor, sanki taraftar gibi maçı izliyor ve pozisyon hatası yapıyor. Servet' ten iyi olduğu bir gerçek ama.

Ujfalusi: Defansın bel kemiği, toparlayıcısı. Her ne kadar sağbekte de çok başarılı olsa da, göbekte böyle çok sağlam bir adam olması taraftarıyım.

H.Balta: Yıllardır bize çektirdiği çileden sonra biraz kıpırdanmaya başladı. Maçta çoğu kez deparları, bindirmeleri gördükçe yok dedim bu bizim tandığımız Balta olamaz. İyi oyunun da Riera' nın da etkisi olduğunu düşünüyorum.

Melo: Yıllardır sahada aradığımız bayrak adamı bulmuş durumdayız. Çoğu topu çok olumlu kullandı. Yıl sonu en az 10 gol atacak diye düşünüyorum.

Selçuk: Önceki maçlara göre baya iyiydi. Güzel paslar gördük. Ayrıca yıllardır duran toptan gol atmayıp bir ilki başarmada katkısı olduğu için çok mutluyum.

Engin: Açıkcası takıma bu kadar çabuk adapte olup, bu kadar uyumlu olacağını beklemiyordum. Yanılttı beni. Agresifliğinin de önüne geçebilirse çok güzel bir fırsat transferi olacak. Sahanın yıldızlarındandı.

Kazım: Bugün ofans anlamında çok beğenmedim. Ama defansa epey katkıda bulundu.

Riera: Samsun maçına göre daha iyiydi. Bence çok daha iyi olacak.

Elmander: 90 dk hiç durmadı. İlerde epey de top tuttu. Tek santrofor oynayacaksak (ki bende istemiyorum oynamamızı) Bu adam Elmander' dir. Çoğu topda defansla boğuştu, durdu. Es-Es' i epey hırpaladı.

Taraftar: Pazartesi günü yaklaşık 30.000 kişi vardı stadda. Ve tek kelimeyle muhteşemdi.

Not: Güzel ve futbol galibiyetten sonra da maç sonu yazısı yazmak çok keyifli oluyormuş. :)

Bu Baros niye bu kadar kötü başladı anlayamadım,tek forvet oynadı filan deniliyor ama o kadar zayıftı ki oynadığı maçlarda ikili mücadelelerde hiç ayakta kalamadı ,top tutamadı,halbu ki hazırlık maçlarında iyi görüntü çizmişti, bir sorun var anlayamadım.

Çift yönlü bir orta saha.

Marvin Martin iyi gider aslında.

Olmadı Alman bir oyuncu alalım oraya.

Adnan Öztürk : Devre arası çok önemli bir isimi kadromuza katacağız.

bu takım bir isimle düzelmez hemen gerekli bölgeleri yazayım reçete kıcvamında tuttur tutturabilirsen.

ofansıf takımı atağa kaldıracak bir oyun kurucu

etkli bir sağ açık

etkili bir forvet

etkli bir sol bek

sağlam bir stoper

bunlar olmadan bu takımdan bir cacık olmaz.

Üst Alt