STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu - Sayfa 115 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | 26 Eylül | Maç Sonucu

Takımda genel olarak düzelme var ancak yetmez.Benim gördüğüm en büyük zaafımız ; kanatlardan çizgiye inme ve son gol paslarında yetersiziz.

Takım olarak hala organize değiliz. Topun arkasına geçme dışında hiçbir şeyi iyi yapamıyoruz takım olarak. Bunu yeni bir hocamızın ve yeni bir takımın olmasına bağlıyorum. Gün geçtikçe daha iyi oluruz. Yalnız Arena'daki coşku deplasmanlarda olmazsa gene bomboş bir takıma döner ve çok puan kaybederiz.

Beklenenden daha iyi oynadığımız kesin. Çok önemli üç puan aldık. En önemlisi ise, bu sezon ilk kez iştahlı, kazanmak isteyen bir takım vardı. Ve oyunculardaki artı performans ilerisi için ilk kez ışık verdi.

Goller pozisyon sonucu gelmedi yine ama birkaç organize atak gördük. Birkaç kez kontraatağa çıkmayı denedik. İkinci gol karambolden oldu. ( karambol yaratabilmek bile önemli. ) Bunlar bile iyi gelişmeler.

Kadro asla kötü değil. Hele geçen senelerle kıyas yapılırsa şahane denilebilir... Riera takıma alışıyor. Oyundan alınması yanlıştı bana göre. Ne kadar çok oynarsa o kadar çabuk alışacak. Engin de öyle. İlginç bir futbolcu. Kazanmak lazım. Yıldız olabilecek yeteneği var. Selçuk da istekliydi ancak yeterli düzeyde değil hala. Elmander şu an için Baros tan iyi görünüyor. Çabaları iyi. Baros gibi bir yedeği olması çok çok iyi.

Oyunun başında ters bir gol yeseydik maç yine içinden çıkılamayacak hale gelebilirdi. Biraz da şans lazım.

Bu maç bitti. Haftaya Ankara da aynı performansı gösterebilirsek umutlanabiliriz.

Golü atana kadar sahada varlık gösteremedik. Golden sonra ise takım değişti. Bu durum bence psikolijk. Golden sonra Eskişehir taktik değişikliğe gitmedi fakat biz oyunda üstünlüğü elimize aldık.

Potansiyeli olan bir kadroyuz. Bir önceki maça göre üstüne bir şey koymak da önemi. Bunlar pozitif göstergeler.

Riera, Elmander, Muslera ve Eboue de Ujfa ve Melo kadar uyum sağlayıp hazır duruma geldiği an bu iş olacaktır demektir.

Selçuk biraz daha fizik olarak güçlenirse, Kazım ve Engin disipline edilebilirse kadro kalitemiz belirli bir seviyeye gelmiş olacak.

Şimdi deplasmanları izlemek gerek bakalım.

Haftalar geçtikce daha iyi bir takım olacağız Urfalı ve Melo sahaların en iyileriydi bana göre Gökhanın ne yaptığını anlamak güç ama Servetten daha iyi bir stoper Selçuk iyi ama korkaklık mı desek alışamamazlık mı desek zamanla oda iyi olacaktır dün akşam fena sayılmazdı Engin iyiydi Kazım defansa cok yardım etti dıkkatı ceken bı konu Aykutun yan toplara çıkması uzun bı aradan sonra bunları görmek çok güzel artık seri galibiyetlere başlıyalım.

Uzun süredir izlemediğim kadar güzel bi Galatasaray izledim ben dün gece. Duran toptan, Gökhan Zan ile gol bulduk, boru mu :asd: Zaman verildiği takdirde, çok daha iyi olacağımızdan eminim. Ankaragücü maçı eşik olacaktır. Eğer o maçın altından da kalkabilirsek takımın güveni tamamen kendine gelir ve seriye bağlar. İmparatorun da dediği gibi, iyi oynayıp 3 puan almak hepimizi çok sevindirdi.

Maçın adamı da Felipe Melo bu arada :)

Dün akşam uzun süredir ilk defa böylesine rahat bir maç izledim (Gökhan Zan ın ıskaları ve rakibe pasları dışında). Bizim en büyük handikapımız da sanırım bu defanstan çıkarken bir baskı görünce takım afallıyor birden. Bunun dışında takım gayet istekli ve iyi top oynadı bence.

Selçuk un oynadığı oyun attığı ara paslar ve defansif olarak etkisi başarılıydı bence. Takım uzun yıllardır 10 numara ararken o 10 numarayı Türkiye den bulduk sanırım.

Melo ya söyleyecek hiç bir sözüm yok. Ben açıkçası geldiğinde sevinmiştim ancak bu kadar takımı ateşleyecek bu kadar hırslı oynayabileceğini tahmin etmemiştim. Melo işini severek yapan insanlara bir örnektir.

Riera nın çok kaliteli bir kumaşı var. Bu her hareketinden belli. İyi mücadele etti dünkü oyununda. Yanlız oyundan çıkarken niye isyan etti anlayamadım. Aslında bu güzel bir şey. Oynamaya hevesi olduğunu gösterdi herkese. Ancak birinin ona oyundan sadece kötü oynayanların çıkmadığını bazen hocaların oyuncularını alkışlatmak için oyundan çıkarttıklarını söylemesi gerek. Kameralarda ağladığını gördüm (ya da ben yanlış gördüm). Böyle oynadığı sürece bütün taraftarlar arkasında olacaklarıdır.

Engin Baytar. İlk geldiği günden beri çok şeyler beklediğim bir oyuncu. Agresifliğini ikili mücadelelerde ölçülü kullanırsa çok iyi bir futbolcu kazandık demektir. Çok beğendim kendisini.

Aykut kalede kendine inanılmaz bir şekilde güvenle durdu tüm maç boyunca. Çok sevindim bu duruma. Yedek kalecilerin performanslarının üst seviyede olması bizim için yarar sağlar.

Ujfalusi, uzun zamandır takım böylesine güven veren bir defans oyuncusu görmemişti. Arena da bir gladyatör gibi duruyor. Söylenecek fazla söz yok O nun için.

Elmader, çok çalıştı. Tek forvet olunca orta sahadaki oyuncularımız fazla destek veremedikleri için ceza sahası civarında çok yanlız kalıyor forvet oyuncuları ileride. Tek forvetli oyunun başarılı olabilmesi için Riera ve Kazım ın atak yönüne göre içeri girip Elmander e yardım etmeleri gerekir. Malesef daha oturtamadık bu anlayışı. Ama zamanla olacaktır. Şu anda Elmander en iyisi.

Diğer oyuncularda kendi kapasitelerinde mücadele ettiler. Beklentilerin altında bir oyuncu yoktu sanırım. Takım çok iyi yolda ilerliyor. Şimdi bu lafı duyan arkadaşlar tek maça göre bunu söylememin yanlış olduğunu söyleyecekler. Ancak ben bunu kötü sonuçların ardından da söylüyordum. Zaman beni doğrulayacaktır buna inanıyorum.

Bu takim Ankaragucunu deplasmanda yenip diger macida evimizde yenersek.. Kimse bizi tutamaz.. Sercanda kendine gelip bir iki gol sallayip formunu tutarsa.. Rahat olun. 2-1 ile sampiyonuz :lol:(harbici.)

İleriki günlere umutla bakma açısından alınan galibiyet önemli. Lakin futbolun tatmin edici olduğunu söylmek pek mümkün değil. Yine tek forvetle çıktık. Pozisyon üretmede sıkıntı çektik. Zaten gollerde duran toplardan geldi.

En çok dikkatimi çeken H..Balta'nın hücuma çokça çıkmasıydı. Anlaşılan Terim'den bu konuda iyi bir fırça yemiş. Zan'ı attığı gol kurtarır mı bilemem. Zira çok kritik hatalar yaptı yine.

Arena'da öyle veya böyle galip gelirizde deplasman için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. İnşallah deplasmanda kazanma alışkanlığınıda bir an evvel kazanırız.

dün maçta şunu gördüm millet presten atak yapacak hali kalmıyor atağa çıkıyoruz 2 kişi hepsi geride başka yerlerinden soluyor

dün maçta şunu gördüm millet presten atak yapacak hali kalmıyor atağa çıkıyoruz 2 kişi hepsi geride başka yerlerinden soluyor

Bu zaten en büyük problemi türk takımlarının. Ama sürekli böyle press yapıp kondisyon depoladıkça o soluk almalar biraz olsun azalacaktır. Takımın kapalı defansa gol atmakta zorlandığını düşünürsek press yaparak top kapıp kaptığımız toplarla etkili olmamız gerekiyor. Bu yüzden baskılı oyun oynamalıyız.

Güzel bir akşam oldu.Gelecek adına ümit verdi dünkü maç.

Maç öncesi beni endişelendiren maç sonu çıkışı beklediğim kadar zor olmadı.5 dk turnike önünde 5 dk metro önünde bekledik o kadar.

Takımı çok beğendim.Özellikle son 2 haftaya göre çok çok iyidik.Bence biraz daha cesaretli oynayıp 3-4 yapabilirdik.Baros-Sercan ikilisi girse bence farka giderdik.2-0 dan sonra müthiş boşluklar oluştu ama yorgun Elmander ile o pozisyonları değerlendirmek zordu.Bana göre maçın adamı Ujfalusi.Müthiş ve kusursuz oynadı.Gökhan'ın açıklarını da çok iyi kapattı.

Maçta en çok dikkatimi şey ise yanımızda ki bir elemanın M.Yıldız'a "şikeci Mehmet" diye bağırarak stadı inletmesi oldu.:asd:

Sabri'nin yerine Eboue oynasın haftaya yeterli , tabi Muslera da kaleye tekrar geçmeli. Aykut ve Ufuk deplasmanlarda çok basit hatalar yapıyor

Sabri dün bizi hasta etti.Çok iyi çıkıyor atağa,gaza getiriyor sonra rezil bir orta yapıyor.Tam tepki gösterecekken müthiş bir hırsla geri koşuyor,topu kapıyor bu seferde alkış kopuyor.Taraftarda şaşırdı ne tepki vereceğini.:)

Dün stat çıkışında düzelme varmıydı.

Maçın bitmesine 3-4 dk kala çıktık.Turnike önlerinde 5 dk bekledik,5dk metroyu bekledik o kadar.İlk defa gittim ama tahmin ettiğim kadar zor olmadı çıkış.Metro doğal olarak çok sıkışıktı,fordladık-fordlandık,baya terledik ama o kadarda olsun.:asd:

Aslında bu kadar çok pres yapıp yorulmaya gerek yok. Orta sahada ayağı düzgün bu kadar adam varken daha çok pas yapıp topun bizde kalması sağlanmalı.

Birde yaratıcılık konusunda hala çok eksiğimiz var.

Üst Alt