STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu - Sayfa 114 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | Maç Sonucu

Cevap: STSL 11/12 H:4 | Galatasaray 2-0 Eskişehirspor | 26 Eylül | Maç Sonucu

gökhan zan şu bombalık hareketlerini bırakırsa devamlı o oynasın. servetin oynamasını istemiyorum. bugün o sektirdigi top dışında gayet iyi oynadı. statta baya bir bagırdım sesim acaip oldu. takımın önde basmasını özlemişim. enginin bunda payı cok. melo cok akıllı bir topcu. hep dogru yerlerdeydi. ujfalusi mükemmek hamleler yaptı. kazım defansif olarak iyi ama hücumu berbattı. elmander iyi savasştı ama tek forvet olamaz. devre arası baros gider iyi bir forvet gelir inşallah.

Maçtan şimdi geldim.

Uzun süredir ilk kez takımda bir kıpırdama coşku gördüm. Çok istekliydi hepsi. İlk yarının büyük bir kısmında ise çok güzel futbol oynadık. Bu futbolu daha uzun süreye çıkartmalıyız.

Aykut: Çok top gelmese de Taffarel' in etkisi midir? Önünde Muslera gibi bir yıldızın olması mıdır? Nedir bilemiyorum ama ilk kez bana güven verdi. Çıkması gereken çoğu topa çıktı ve aldı. Es-Es' in de net pozisyonu yoktu ama geçmişe göre iyiydi.

Sabri; Presi ve maç sonu çektirdiği 3' lü gayet başarılıydı. :)

Gökhan: Bazen çok iyi oynuyor. Ama bazen de maçtan kopuyor, sanki taraftar gibi maçı izliyor ve pozisyon hatası yapıyor. Servet' ten iyi olduğu bir gerçek ama.

Ujfalusi: Defansın bel kemiği, toparlayıcısı. Her ne kadar sağbekte de çok başarılı olsa da, göbekte böyle çok sağlam bir adam olması taraftarıyım.

H.Balta: Yıllardır bize çektirdiği çileden sonra biraz kıpırdanmaya başladı. Maçta çoğu kez deparları, bindirmeleri gördükçe yok dedim bu bizim tandığımız Balta olamaz. İyi oyunun da Riera' nın da etkisi olduğunu düşünüyorum.

Melo: Yıllardır sahada aradığımız bayrak adamı bulmuş durumdayız. Çoğu topu çok olumlu kullandı. Yıl sonu en az 10 gol atacak diye düşünüyorum.

Selçuk: Önceki maçlara göre baya iyiydi. Güzel paslar gördük. Ayrıca yıllardır duran toptan gol atmayıp bir ilki başarmada katkısı olduğu için çok mutluyum.

Engin: Açıkcası takıma bu kadar çabuk adapte olup, bu kadar uyumlu olacağını beklemiyordum. Yanılttı beni. Agresifliğinin de önüne geçebilirse çok güzel bir fırsat transferi olacak. Sahanın yıldızlarındandı.

Kazım: Bugün ofans anlamında çok beğenmedim. Ama defansa epey katkıda bulundu.

Riera: Samsun maçına göre daha iyiydi. Bence çok daha iyi olacak.

Elmander: 90 dk hiç durmadı. İlerde epey de top tuttu. Tek santrofor oynayacaksak (ki bende istemiyorum oynamamızı) Bu adam Elmander' dir. Çoğu topda defansla boğuştu, durdu. Es-Es' i epey hırpaladı.

Taraftar: Pazartesi günü yaklaşık 30.000 kişi vardı stadda. Ve tek kelimeyle muhteşemdi.

Not: Güzel ve futbol galibiyetten sonra da maç sonu yazısı yazmak çok keyifli oluyormuş. :)

size inanamıyorum ya ben başka maçmı izledim acaba gollerimiz dışında kaç tabe efektif kendini bilen bir futbol yapısıyla atağa kalkıp pozisyon yarattık, bu takım rakibi ısıramıyor en basitinden Trabzonspor da ki bir adrian, karabükte ki bir cernad yok bu takımın orta sahasında!

size inanamıyorum ya ben başka maçmı izledim acaba gollerimiz dışında kaç tabe efektif kendini bilen bir futbol yapısıyla atağa kalkıp pozisyon yarattık, bu takım rakibi ısıramıyor en basitinden Trabzonspor da ki bir adrian, karabükte ki bir cernad yok bu takımın orta sahasında!

burda herkes eski maçlara göre gelişme olduğunu söylüyor zaten süper harika top oynadık diyen yok renkdaş.Takımda bir sürü eksik var herkes tarafından biliniyor ama şimdi destek zamanı sonuçta transfer yapamayacağız.

gökhan zan şu bombalık hareketlerini bırakırsa devamlı o oynasın. servetin oynamasını istemiyorum. bugün o sektirdigi top dışında gayet iyi oynadı. statta baya bir bagırdım sesim acaip oldu. takımın önde basmasını özlemişim. enginin bunda payı cok. melo cok akıllı bir topcu. hep dogru yerlerdeydi. ujfalusi mükemmek hamleler yaptı. kazım defansif olarak iyi ama hücumu berbattı. elmander iyi savasştı ama tek forvet olamaz. devre arası baros gider iyi bir forvet gelir inşallah.

Bomba hareketlere devam etcekse Semih oynasin zaten, bomba patlicaksa o patlasin en azindan gelecegi kazanmis oluruz

MUSLERA

EBOUE UFOULASI XXXXXXX XXXXXXXX

ENGİN MELO SELÇUK

KAZIM BAROS RIERA

Yukarda gördüğünüz üzere sıkıntı tamamen yabancı sınırlamasından kaynaklanmadır.yada çok iyi bir stoper ve solbek Türk bulmamız gerekmektedir (Ömer Toprak-Serdar TAŞÇI -Hasanaali KALDIRIM )almalıyız !

pitbulumuz ısırıyo ya panpa

............Tolga........

ujfa...yobo...egemen...köybaşı

...ndiaye...melo...zokora...

burak.......webo..........doka

Tartışmasız ilk 4 haftanın en iyi kadrosu :=)

Beyler haftaya Eboue ve Muslera'da dönüyor çok güzel bir maç olacak Ankaragücü maçı :D

----------Muslera----------

Eboue-----Gökhan-----Ujfalusi-----Hakan

Kazım-----Melo-----Selçuk-----Riera

------------Engin--------------

----------Elmander-----------

uzun zamandır en keyif aldığım futbolu izledim. ha hatalar yokmu var elbet ama bunda şükür :). hala gole çok rahat ulaşmıyoruz ama en azından atak sayısını artırdık ve kanatları biraz daha iyi kullandık.selçuk ortanın sağın da oynamalı demiştim daha önce. umarım devam eder. engin veya emre de oynabilir yanında ama melo kesinlikle arkalarında kalmalı. oyun durumuna göre 2 forvete dönülebilir.Eğer devam gelirse galibiyetlerin. tam bir 4-4-2 ye ozaman döneriz.

Şu Elmander'in vurduğu topu kalecinin kafayla çıkarmasından Melo ve Elmander'in gidip İvesa'nın elini sıkması da ayrı bir güzeldi :)

şikebahceliler es esin penaltısı verilmedi filan diyorlar . ben 90 dk izledim hatırlamıyom . var mı oyle muallakta bi pozisyon?? renktaşlar

Cimbomumu bugün beğendim ya bastık koştuk istedik..

Çok iyi futbol oynamadık belki ama gerçekten harika mücadele ettik..

Ortasahaya bir pas yapan daha eleman olduğunda ne kadar iyi topa hükmettiğimizi gördük bu önemliydi,Engin,Yekta veya Emre Çolak 3lüsünden 1'i oynamalı sürekli ortasahada Melo ve Selçuk'un hükünü hafifletmeli,tüm takımı kutluyorum ve Gökhan Zan'ın kendini toplamasını umuyorum artık çok panik yahu..

Yalnız Riera bugün çok iyiydi be..

Harbiden çok beğendim abi..

Adam 90 dakika oyunun içinde ya,kondisyonu maşallah elinden geldiğince gerilere geliyor müthiş ya..

Aykut; 5 ( Çok iş düşmedi)

Sabri; 5 (Günün kötülerindendi, orta yapmayı öğrenmeli)

Gökhan; 5 (3 tane bariz hata yaptı, biri gol olsa maç çevirmek zor olurdu. Güvenmiyorum bu adama.)

Ujfalusi; 8 (Defansın sigortası, bu günün en iyilerindendi.)

Hakan; 6 (Hakan kendine güvenmeye başladı, daha derli toplu oynuyor. Ama yetmez. Daha çok tempo)

Melo; 8 (Takımın ateşleyicisi ve beyni..Günün en iylerindendi.)

Kazım; 5 (Forvette hiç bir şey yapmadı, bazen defansa yardım etti, ama çok top kaybetti..Artık düzelmesi lazım.)

Selçuk; 7 (Bu maçta daha iyiydi ama yetmez. Kendini göstermeye başladı yavaş yavaş. Beğendim oyununu)

Engin; 6 (Agresifti ama takım oyuncusu olacağını gösterdi, ortalıkta çok görünmeden iyi işler yaptığını düşünüyorum. )

Riera; 6 (İkinci yarı oynadığını unutmuştum. Biraz daha ortalıkta görünmeli ve kendini göstermeli. Hala takıma uyum sağlayamadı sanırım ama yardımlaşma çok iyi.)

Elmander; 6 (Rakibin defansını yormuş olabilir ama tek başına çok yeterli olamıyor. Takımın en çok koşan oyuncusu ama partner lazım ona.)

- - - - -

Yekta; 6 (Bence takım oyuncusu. Ama biraz daha izlemek isterim bu takımla.)

Emre; 3 (Hiç bir şey olmaz bundan.)

Ceyhun; ( 5 dakika oynadı, fikrim yok.)

Ligde 4 hafta sonunda attığı ve yediği goller çift hanelere ulaşan takım yok.. Bence bu bir denge göstergesidir..

Eğer 4-3-3 oynamaya devam edeceksek ki öyle görünüyor Engin-Melo-Selcuk orta sahası en mantıklisi.

Fatih hoca 4-4-2 icin B planı dedi,Engin orta saha oynarsa orta sahadaki problemi çözmüş oluruz ama deplasman maclarında kanatlarımız dan dolayı zorlanabiliriz.

Deplasman maclarında kanatlarda Sercan veya Yekta tercihi olabilir,ikisi de toplu veya topsuz içeri girebiliyorlar.

Üst Alt