STSL 13/14 H:6 | Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor | M.S | 28 Eylül - Sayfa 109 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

STSL 13/14 H:6 | Galatasaray 1-1 Çaykur Rizespor | M.S | 28 Eylül

Kornerlerden ve duran toplardan herhangi bir tehlike yaratamadığımız gibi, birde 9458954739845 tane pozisyona girdiğimiz maçta kornerden gol yiyip puan kaybediyoruz. Yeni hocanın en başta üzerinde çalışması gereken şey bu bence.

Ben attığım mesajların neresinde futboldaki duygusallıktan bahsettim anlayamadım. Ve hala her maç 3-4 gol atamazsın diyorsun. Hücum futbolu oynamakla her maç 3-4 gol atmanın ve kötü defansa sahip olmanın arasındaki korelasyonu da çözemedim. Hücum futbolu öncelikli amacının gol atmak olduğu bunun için çeşitli varyasyonlar geliştirdiğin bir anlayıştır. Bu defasını önemseme atabildiğin kadar gol at demek değil. Her maç 3-4 golü arzularsın ama atmayacağını da bilirsin. Akordu bozuk gitarın sesi gibi bir diyaloğa sahibiz. Ben başka diyorum sen başka...

Galatasaray'ın futbol kültüründe yatarak maç kazanmak yok. Galatasaray 1-0 hücum eder kaçırır o yüzden maç 1-0 bitebilir ama yatarak 1-0 a maçı bağlamaya çalışmaz. Bizim sorunumuz hücum futbolu sırasında defansif kısımları yeterince iyi uygulayamamız. Bunun için 80 dakika 1-0'a yatan bir futbol anlayışına değil hücum ederken daha efektif ve doğru bir defans kurgusuna ihtiyacımız var. Bunu becerebilsen zaten gol de atarsın kolay kolay gol de yemezsin.

Dediklerin tamamen duygusal,kulübün bir kültürü var vs.Senin görüşünün hücum futbolu olduğu kesin,bir şey de diyemem ama Galatasaray'ın kültürü bu diyemezsin bence,kaldı ki kültür falan işlemez işte teknik-taktik işlerde.Çok değil 2 sene önceki süper final maçında nasıl kaldırdık o kupayı?Defans yaparak,işte argo tabirle yatarak.Ama bu utanılacak,şikayet edilecek bir durum değil,çünkü futbolun içinde var bu.Eğer düşüncelerinde samimi isen sahasında kupa kaldırdığımın çocukları falan da dememen lazım.

Mancini geliyormuş !!!

En azındna defans yapmayı öğrenicez gibime geliyor...

Benim favorim Şenol Güneş'ti.. Süper de top oynatırdı aslında gereksiz bir dünya para bayılcaz Mancini ye

Burak en azından pozisyona giriyo. Çok kızıyorum onada ama Sneijder hiç yok. Kimse bana sistem yüzünden demesin.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Ulan yazıktır be. Şu burak be diye oynar ki. Snejder den de artık hiç bi umudum kalmadı. Büyük kazık yedik.

Asıl üzüldüğüm bu sene fb ye kaptıracaz şampiyonluğu. Beğenmediğimiz ersun fb yi çok iyi hale getirdi :(

Fatih Terimin eserini devam ettiriyolar. Gene başkanı eleştirenler var. Mancini gelirse ilk galibiyette görecem hepinizi.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Dediklerin tamamen duygusal,kulübün bir kültürü var vs. Kültür falan işlemez işte teknik-taktik işlerde.Çok değil 2 sene önceki süper final maçında nasıl kaldırdık o kupayı?Defans yaparak,işte argo tabirle yatarak.Ama bu utanılacak,şikayet edilecek bir durum değil,çünkü futbolun içinde var bu.Eğer düşüncelerinde samimi isen sahasında kupa kaldırdığımın çocukları falan da dememen lazım.
Hocam cidden anlamıyorsun ve hala ısrar ediyorsun. Maç içindeki taktiksel değişiklikler ya da maça özel saha dizilişleri ayrıdır bir de tüm sezon boyunca sahaya yansıtmak istediğin futbol anlayışı başkadır. Bunun da duygulsallıkla falan alakası yok. Galatasaray'ın 20 yıla yakındır oyun anlayışı hemen hemen hücum futbolu üzerine kuruludur. Tabi bu benim izlediğim tarihsel bir kesit öncesi de vardır. O yüzden camia için hücum futbolu bir anlayış ve kültür haline gelmiştir. Örnek verelim Real Madrid'i Avrupa şampiyonu olan Yunanistan gibi oynatamazsın. İstediği kadar kupa alsın o takım eleştirilir. Genelde a sınıfı büyük takımlarda beklenti bu yöndedir. Anlaşılmayan ne var buradan ben de onu anlamadım. Bence en iyisi susalım artık.

Nihat Doğan la dalga geçeriz yemin ederim. Çok akılcı konuşuyor.

Burak a neden dokunulamıyor.

Umut un günahı ne

Selçuk formsuz niye Ceyhun - Engin- Yekta ya şans verilmiyor.

Rıdvan Dilmen

4 Eylül 2013 ''Bruma 12 MİL Euro etmez

28 Eylül 2013 'Bruma'nın kalitesi bu ligin üstünde. 12 MİL euro'dan daha fazla eder

Drogba oyundan çıktığı an ileri gidemiyoruz top tutan tek adam Drogba ölüsü çıkmaz.Sahada ilri gitmemizi sağlayan tek adam

Üst Alt