tekbirlerle derse giren öğretmen - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

tekbirlerle derse giren öğretmen

İki örnek karşılaştırılamaz ama yıllarca Eyy Ulu Atatürk! diye andımızı okuyan çocuklar oldu kimse ses etmedi, Allah uludur deyince mi sıkıntı oldu.

Ayrıca andımızın bahsettiğim o kısmı Atatürk'ten sonra eklenmiştir ve eminim kendisi zamanında böyle bir değişiklik teklif edilse o teklif eden şahsı görevinden aldırırdı.

İki örnek karşılaştırılamaz ama yıllarca Eyy Ulu Atatürk! diye andımızı okuyan çocuklar oldu kimse ses etmedi, Allah uludur deyince mi sıkıntı oldu.

Ayrıca andımızın bahsettiğim o kısmı Atatürk'ten sonra eklenmiştir ve eminim kendisi zamanında böyle bir değişiklik teklif edilse o teklif eden şahsı görevinden aldırırdı.

ağla
YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA YAŞA!

Ben hristiyan bir ülkede dogup büyüdüm dogal olarak okula da gittim

Bu cocuklarla ayni yaslarda yani ilk ögretim ögrencisiyken sabahlari sinifa girdigimiz an ögretmen esliginde haç çikariliyordu derse baslamadan önce

Elhamdulillah müslüman oldugum icin ben eslik etmiyordum ve ögretmenim de Bunu normal karsiliyordu

Türkiye'de müslüman bir ülke olduguna göre cocuklara yanlis isler ögretilmedigi sürece dogal karsilanabilir

Ermeni kökenli vatandaslarimiz da var,hristiyan olduklarini göre onlar eslik etmezler mesela fakat bu konuda o cocuklar zorlanirsa bu yanlistir

Beni zorlayan olmadi mesela

Hangi ülkeydi?

Belcika

Ne ben,nede bir baskasi dert etmedi Bunu cünkü hristiyan bir ülke ve bizlere de saygilari vardi

Sizde eslik edeceksiniz diye hic bir zaman baski olmadi

Bu arada bu durum ilk ögretimde yasandi yani 6-11 yas arasi

Lise de veya orta okul da yoktu

Almanya da bizim icin ekstra türkce dersi oluyordu ilkokullarda din dersine zorla girmek gibi birsey yoktu.

Lise de de ilk 2 sene bos ders oluyordu din dersine katilmayanlara sonra basimiza felsefe dersini bela ettiler onu zorunlu kildilar :D Buraya din dersine girmek istemeyen hristiyanlar da dahil olabiliyordu ama genelde yabancilar yer aliyordu bu ders de.

Almanya da bizim icin ekstra türkce dersi oluyordu ilkokullarda din dersine zorla girmek gibi birsey yoktu.

Lise de de ilk 2 sene bos ders oluyordu din dersine katilmayanlara sonra basimiza felsefe dersini bela ettiler onu zorunlu kildilar :D Buraya din dersine girmek istemeyen hristiyanlar da dahil olabiliyordu ama genelde yabancilar yer aliyordu bu ders de.

Carsamba günleri okul 12'ye kadar oldugu icin carsamba günleri Türk okuluna gidiyorduk saat 14 ten 18'e,birde cumartesi gidiyorduk haftada 2 yani

Din dersi yani bizde godsdienst derslerinden kacis yoktu vallah ne bizim icin nede hristiyanlar icin,onlarin din le hic alakasi yok biliyorsundur sende

Üst Alt