Telefon Önerileri - Sayfa 95 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Telefon Önerileri

Ben de bir tane almayı düşünüyorum. İyi bir başlık olmuş. Benim de bütçem 1.500 - 2.000 TL arasında. Huawei ile Xioami arasında kaldım. Eski telefonum Iphone 5'ti şimdi android'e dönüş yapacağım.

Pocophoneun da satış fiyatı 300 dolar yurtdışında. Türkiyede 3499 TL

CLT-L09 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

iPhone 6 kullanıyorum. Ama bataryanın ömrü bitti. Değiştirmem lazım. Telefoncuya götürdüm, illa orjinal pil olacak dedi. Moralim bozuldu. Var mı böyle bir şey? Çakma pil takamıyor muyuz iPhone 6'ya? Ha?

Apple ve Samsung'un uyguladığı anlaşılmaz derecede saçma zam durumlarından ötürü diğer markalarda maalesef fiyatlarını bu 2 zurnaya göre ayarlıyor. En son P20 Pro da fiyatını 7000 liraya çıkardı,

2 si var bende de güzel cihaz gerçekten..
Ben de ilk onu almayı düşünüyordum sonra tesadüfen yenisinin çıkacağını okudum bir yerde, bu yüzden 3 ay falan bekledim çıkana kadar.

Yenisini dokunmatik falan yapmışlar bir de yuvarlak olunca daha hoş duruyor bilekte. Tek dezavantajı dışarıda çok güneş olunca pek okunmuyor yazanlar. Ama beni fazla rahatsız etmiyor açıkçası, fazla ve detaylı fonksiyonları ile bu dezavantajı gözardı ediyor bence.

sent via GSC

Kıyafet fiyatları nasıl oralarda onu merak ediyorum ben herkes iyi yerlerden rahatça alışveriş yapabiliyor mu?

Şöyle örnek vereyim.

Bu yaz Türkiye ye tatile geldiğimde Nike Store da bir tane Galatasaray ceketi aldım 270TL ye. Aynısı bizim burada 80€ ya satılıyor Nike Store da.

Euro/TL kur farkı çok yüksek olduğu için bize çok uygunmuş gibi geliyor tabi maalesef.

Rahatça alışveriş diyerek kıyaslama ne kadar doğru olur bilemem. Asgari ücrete çalışan yapamaz tabi ki hele hele bir de bir aile geçindiriyor ise. Ama okumuş etmiş üniversite bitirmiş birisi daha rahat yapabilir tabi diyebilirim.

Markalı kıyafetler muhtemelen her yerde olduğu gibi pahalı bizde de genel olarak. Dediğim gibi buna genelleme bir cevap vermek doğru olmaz çünkü herkes kendi penceresinden bakarak yorumlayabilir bu konuyu sadece.

sent via GSC

Şöyle örnek vereyim.

Bu yaz Türkiye ye tatile geldiğimde Nike Store da bir tane Galatasaray ceketi aldım 270TL ye. Aynısı bizim burada 80€ ya satılıyor Nike Store da.

Euro/TL kur farkı çok yüksek olduğu için bize çok uygunmuş gibi geliyor tabi maalesef.

Rahatça alışveriş diyerek kıyaslama ne kadar doğru olur bilemem. Asgari ücrete çalışan yapamaz tabi ki hele hele bir de bir aile geçindiriyor ise. Ama okumuş etmiş üniversite bitirmiş birisi daha rahat yapabilir tabi diyebilirim.

Markalı kıyafetler muhtemelen her yerde olduğu gibi pahalı bizde de genel olarak. Dediğim gibi buna genelleme bir cevap vermek doğru olmaz çünkü herkes kendi penceresinden bakarak yorumlayabilir bu konuyu sadece.

sent via GSC
Anladım, teşekkür ederim cevabın için.

Karar verdin mi renktaş al kullan beğenirsen söyle biz de alalım.

Hepsiburada da Xiaomi Mİ A2 64 GB Lite olanı 1630, Normali 1989 tl. Bunlar İthalatçı garantili. Xiaomi Türkiye garantililer aynı telefonda 200-300 lira daha fazla oluyor. Ne fark var anlamadım.

Teknosa da 2800 tl Türkiye garantili fiyatı. Genpa tarafından garanti işlemi yapılıyor. İthalatçı garanti ise yurt dışına gidiyor telefon. Benim için garantinin pek önemi yok genelde kullanıcı hatası çıkardıkları için, dışarıdan yaptırıyorum. Çoğu yer de Xiaomi bayisi açıldı, tamiri kolay yapılıyor o yüzden.

Bu Xiaomi nin telefonları cidden güzelmiş yav. Fiyatları da bayağı uygunmuş.

Şimdiki telefonum bir gün bozulursa yıllar sonra ilk defa Samsung dışında bir telefon almaya yönlendirebilir Xiaomi beni.

sent via GSC

Xiaomi cihazlar genel manada iyi ve kullanımı çok keyiflidir ama bünyeniz hassas bir yapıda ise sar değerinden ötürü baş ağrısı yapabiliyor beyler. Geçmişte mi 5s kullandım. Zaman zaman etkiliyordu beni.

Üst Alt