Teşekkürler Iceman - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Teşekkürler Iceman

Cevap: Teşekkürler Iceman

Başkaları sakatım dedi, oynamadı. Sen her zaman çabaladın Tobi. Ama o şansızlıklar senin peşini bırakmadı. Oynasaydın bu sistemde Elano ile birlikte en kilit adam olacaktın, yeteneklerin tartışılmazdı. Takımda Elano ile birlikte en basit, en zeki oynayan futbolcuydu. Ama bazen ilikler uyuşmuyor.

Teşekkürler Buz adam! Ben seni sahadaki o soğuk bakışlarınla hatırlayacağım.

Hala linde'yi savunanlar var ya.. Sarışın, mavi gözlü ve buzz gibi esrarengiz bi adam diye istemdışı sempati duyuyorsunuz belkide ama birazda durumun farkına varın. Bu adama teşekkür etmiyoruz diye eleştirenler var şu topikte. Adamı doğru düzgün izleyemedik bile be. Çıktığı maç sayısı 1 elin parmaklarını geçti mi acaba ? 2 yıl sonra oyun stili nasıldı diye sorsalar mevkisini bile hatırlamam la (!)

Başkaları sakatım dedi, oynamadı. Sen her zaman çabaladın Tobi. Ama o şansızlıklar senin peşini bırakmadı. Oynasaydın bu sistemde Elano ile birlikte en kilit adam olacaktın, yeteneklerin tartışılmazdı. Takımda Elano ile birlikte en basit, en zeki oynayan futbolcuydu. Ama bazen ilikler uyuşmuyor.

Evet ruhsuz İsveçli.

Hala linde'yi savunanlar var ya.. Sarışın, mavi gözlü ve buzz gibi esrarengiz bi adam diye istemdışı sempati duyuyorsunuz belkide ama birazda durumun farkına varın. Bu adama teşekkür etmiyoruz diye eleştirenler var şu topikte. Adamı doğru düzgün izleyemedik bile be. Çıktığı maç sayısı 1 elin parmaklarını geçti mi acaba ? 2 yıl sonra oyun stili nasıldı diye sorsalar mevkisini bile hatırlamam la (!)

Kimse teşekkur etmek zorunda,hatta sevmek zorunda da degil ama;

Karaktersiz demek,paramızı çaldı demek onların haddine de benim haddime de herhangi bir Galatasaray taraftarının haddine de düşmez.En azından benim eleştirdigim buydu.

Linderoth şu son ayıbı yapana kadar hakkında tek kötü şey söylemedim,hep iyileşmesini,oynamasını bekledim,Orduspor maçında oyuna girerken bile heyecanlandım yeni transfermişçesine ama bu fesih olayı gerçekten bütün değerini aldı götürdü gözümdeki.Yok Iceman,yok soğukkanlı,yok zeki oyuncu,isterse Messi olsun arkadaş,yaptığına nankörlük mü dersiniz,şerefsizlik mi dersiniz ne derseniz deyin,işte ondan yaptı bize TobiAslan (!)

Ne bu ya şaka felan mı? Adam ne oynamış da reflekslerden ve akıl oyunundan bahsediyorlar. Hayatındaki maç ortalaması sezonluk 13-14 maç civarı. İyi ki gitti. Bir de utanmadan geri kalan parasını da aldı adam. Bu takım o kadar sahip çıkmasına rağmen biraz adam olup güzelce gitmeyi bilemedi..İnşallah gelmez bir daha bu tip bir oyuncu..

Ne alakası var başkaları sakat sakat oynadı bu forma için..Omzu çıkıp da oynayanlar var yapmayın Allah aşkına. Takıma sakatken varlığı bile zarar verdi. Ha iyileşti ha iyileşecek derken senelerdir ortasahaya adam almadık. Adam sakatlanmasa grip oldum diyerek oynamadı. Kurtulduk sonunda şükürler olsun..

Ne alakası var başkaları sakat sakat oynadı bu forma için..Omzu çıkıp da oynayanlar var yapmayın Allah aşkına. Takıma sakatken varlığı bile zarar verdi. Ha iyileşti ha iyileşecek derken senelerdir ortasahaya adam almadık. Adam sakatlanmasa grip oldum diyerek oynamadı. Kurtulduk sonunda şükürler olsun..

Benim burda savunduğum Linderoth'un futbolculuk kalitesi ve karakteri. Ne kadar şansızlık yaşarsa yaşasın, bende farklı bir yeri var onun. Ayrıca dünya üzerinde Tobias gibi oyuncuların sayısının azaldığını düşünüyorum. Katkı kısmına hiç girmek istemiyorum çünkü evet, birşey veremedi bu takıma. Orada haklısınız. Fakat hiç bir zaman hakareti de hak etmedi. Çünkü şanssızdı. İsteyerek sakatlanmıyor ya?

Para kısmına hiç girmiyorum. Biraz empati kurun. 3 senedir Türkiye'de yaşıyorsunuz ve futbolcusunuz. Üzerinizde baskı var. Bence gönderilmesi için bu para değerdi. Ayrıca giderken zorluk çıkarıp çıkarmadığını da bilmiyoruz.

Benim burda savunduğum Linderoth'un futbolculuk kalitesi ve karakteri. Ne kadar şansızlık yaşarsa yaşasın, bende farklı bir yeri var onun. Ayrıca dünya üzerinde Tobias gibi oyuncuların sayısının azaldığını düşünüyorum. Katkı kısmına hiç girmek istemiyorum çünkü evet, birşey veremedi bu takıma. Orada haklısınız. Fakat hiç bir zaman hakareti de hak etmedi. Çünkü şanssızdı. İsteyerek sakatlanmıyor ya?

Para kısmına hiç girmiyorum. Biraz empati kurun. 3 senedir Türkiye'de yaşıyorsunuz ve futbolcusunuz. Üzerinizde baskı var. Bence gönderilmesi için bu para değerdi. Ayrıca giderken zorluk çıkarıp çıkarmadığını da bilmiyoruz.

Sözleşmenin tek taraflı feshi sorun çıkardığını gösterir daha ötesi var mı?

Adam para da anlaşamadım diyor,tek taraflı fesh ettik sözleşmesini,alooo uyanın da balığa gidelim gençler.

AliSamiYen.net - Mesajı Gör - Tobias Jan Hakan Linderoth

AliSamiYen.net - Mesajı Gör - Tobias Jan Hakan Linderoth

.

Keşke'ler onunda aklındadır şuan her halde.

Şöyle ki :

Futbola 1985’te, Mjällby AIF altyapısında başlayan Tobias Linderoth, 7 yıl bu kulüpte kaldı. Ardından 1992’de IFK Hässleholm'e, 1995’te Feyenoord’a giden Linderoth, 1996’da ülkesi İsveç’e dönüp IF Elfsborg kulübünde profesyonel futbol kariyerine başladı.

Elfsborg ile iki sezonda 57 maç yapıp 4 gol attı. Sonra Norveç ekibi Stabæk I.F.’e transfer olan Linderoth, bu kulüpte 68 maçta 9 golle oynadı. Buradaki performansıyla dikkatleri çeken İsveçli yıldız, 2001’de İngiltere Premier League’e gitti ve Everton forması giydi. Üç sezonluk Premier League kariyerinde 40 maça çıktı.

2004’te Danimarka’ya gitti ve F.C. Copenhagen’ı zirveye taşıyan kadronun temel taşı oldu. Üç sezondaki 127 maçın tamamında ilk on birde başladı. Performansını 6 golle süsleyen Linderoth, iki de Danimarka şampiyonluğu yaşadı. Linderoth bu sürede 2 kırmızı, 41 sarı kart gördü. İsveç Milli Takımı’nda da kilit rol üstlenen Tobias Linderoth, ikinci kaptanı olduğu ekiple 1999’dan beri 74 maça çıktı, 2 gol attı. 2002 ve 2006 Dünya Kupası, 2004 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda mücadele eden İsveçli yıldız, 2002 Dünya Kupası’nda bir maçta 96 dakika sahada kalıp 14.69 km koşarak adından söz ettirdi.

Faybars,

Anlamıyorsun adamım.Bu adamın en büyük savunucularındandım,sakatsa sakat banane,giderken yaptığı kalleşlikten bahsediyorum ben,hâlâ 14 km koşmuş diyorsun. :D

Faybars,

Anlamıyorsun adamım.Bu adamın en büyük savunucularındandım,sakatsa sakat banane,giderken yaptığı kalleşlikten bahsediyorum ben,hâlâ 14 km koşmuş diyorsun. :D

Reiz, adam doğru transferdi.

Sakatlıktan kurtulamadı , bu onu hırsız , adi ,şerefsiz yapamaz ki . Ne yani sakat diye paramı almayacaktı ?

Şu fesh olayında ise kesin bir bilgi var mı ki daha ?

Su an sakat mi kendisi. NO.

Oynayabilir mi? YES (gibi)

Niye gitsin peki o zaman, 6 ay sonra sozlesmesi bitecekken? I DON'T KNOW.

Sakatken gonderilmek istese sorun cikarirmiydi? PROBABLY NOT.

ht.jpg

Florya'dan ayrılırken son resmi belkide.

Bu para olaylarına girmeyelim bence, ne olup ne bittiğini tam bilemeyiz. Sözleşmesi tek taraflı fesh edilse bile. Mehmet Topal'ın, Barış'ın bu adamdan öğreneceği çok şey vardı. Ayrıca sene sonuna kadar kalabilirdi, 2 milyon €'ya transfer olmuştu ve verim alamadık. Yani anlayacağınız yine zarar, yine zarar.

Reiz, adam doğru transferdi.

Sakatlıktan kurtulamadı , bu onu hırsız , adi ,şerefsiz yapamaz ki . Ne yani sakat diye paramı almayacaktı ?

Şu fesh olayında ise kesin bir bilgi var mı ki daha ?

Yahu adam röportaj vermiş İsveç'te sevgili Aybars." Parada anlaşamadık,tek taraflı fesh ettiler sözleşmemi " diyor.

SPARKAS FRÅN GALATASARAY | Turkiet | Internationellt | Fotbollsbladet | Sportbladet | Aftonbladet Röp. bu.Çevirisini de alisamiyen.net'te bir abimiz yapmış,oradan anlamak mümkün.Daha önceki mesajlarda attım linkini.

Sakatken parasını çatır çatır aldı zaten,gider ayak alacaklarımdan vazgeçiyorum deyip onurlu bir şekilde ayrılabilirdi.6 aylık alacak ulan 6 ay,biz sana 2,5 yıl bakmışız.

İbrahim Tatlıses'ten nankör kedi adlı şarkıyı armağan ediyorum kendisine.

Üst Alt