uyuyamamak - Sayfa 2 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
5 6 senedir uyku problemi yaşıyorum.
yatağa girdikten sonra uykuya dalmak minimum 2 3 saat sürüyor
gün içinde ki aktivetelerin önemi de yok çok yoğun yada hareketsiz bir gün geçirsemde uyuyamıyorum
göz çevresi iyice kararmaya/morlaşmaya başladı

uykusuzluk yaşamış ve bir şekilde atlatmiş birinden tavsiye alabilseydik güzel olurdu
yastığı değiştir
imkan varsa yatağı değiştir
2 3 günde 1 çarşafı nevresimi değiştir
yatağa girmeden önce duş al
ve en önemlisi bi doktora görünüp kendine uygun ilacı al
başkasının önermesiyle ilaç kullanma

gecmis olsun yusuf.

1. Arakdasin dedigi gibi yatmadan once 1-2 saat hic ekrani bakma.
2. Spor yap, cok onemli vucut yorgun oldumu daha hizli uyuyorsun.
3. 6 dan sonra agir birsey yeme
4. Kahve, redbull tarzi icecekler komple birak 1 hafta, kaffein hic alma.
5. Kafani ufak seyleri takma.

Bunlari dene, ve bunlardan da sonuc alamiyorsan doktora git derim.

Bunlara ilaveten (inançlarına ters gelmiyorsa) 2 duble içki seni rahatlatıp, rahat uyumanı saglayacaktır..

Bunun aslinda genel olarak yasam tarzinla alakasi oldugunu dusunuyorum.

-Oncelikle eger imkanin varsa saat 18-19'dan sonra bir sey yeme, hatta siyah/yesil cay ve kahveden de uzak dur. Eger bulabilirsen bitkisel uyku oncesi caylari veya papatya cayi icebilirsin.
-Bir digeri, sabah erken kalk. Anladigim kadariyla sabah erken kalkmani gerektirecek okul veya is gibi bir durumun yok. Burada sen kendine bir sebep bulmalisin. Sabah kendine bir is uydur, kalk ve kahvalti yap, zaten gece yemedigin icin acikmis olacaksin. Baslarda zor olacak ama alisacaksin.
-Guzel bir uyku cekebilmek icin gun icinde yorulman gerekiyor. Aksam uzun bir yuruyus yapabilirsin, havalar da duzeliyor kolay olacaktir. Hali saha, basketbol vs. seni yoracak bir ugrasa ihtiyacin var.
-Yataga girdigin zaman telefonla oynama, telefon uzak bir yerde olsun. Uyku saatinden bir saat once yatip kitap okuyabilirsin.

Kolay gelsin, gercekten zor bir durum ama vucudunu duzene sokabilirsen kolayca icinden cikarsin.

gün icinde spor/fitness yapmama rağmen durum böyle üstüne yorgunluk hissetmek için saat 9 10 gibi 1 saat civarı yürüyorum
senin ve diğer renktaşların verdiği tavsiyeleri dikkate alacağım bakalım
teşekkur ederim

şurda kullananları okuyabilirsin. 1 ilaçtan ziyade uyku hormonunu ürettirten bi takviye demek daha doğru. eczacıya ilacı almak istediğini söylediğinde zaten uyku sorunumu diye soruyor. fakat yukardakinin dediği gibi önerimizle herhangi tıbbi ürün alman çok da doğru olmaz. sonuçta eczaneden reçetesiz aldığın vitamin takviyesinde bile doktorunuzun tavsiyesiyle kullanın diyor. eczaneden şeker alsan öyle olmak zorunda zaten.

bu dediğim derdine deva olabilir ama önce doktoruna git o ok desin sana

gün icinde spor/fitness yapmama rağmen durum böyle üstüne yorgunluk hissetmek için saat 9 10 gibi 1 saat civarı yürüyorum
senin ve diğer renktaşların verdiği tavsiyeleri dikkate alacağım bakalım
teşekkur ederim

O zaman bi doktora gorunmen gerekiyor bence. Spor, yemek ve hayat duzeni disinda tek tavsiyem sakin kafana gore ilac veya alkol alarak ustesinden gelmeye calisma. Tabi arada aksam iki duble atarsin rahat uyursun : ) ama sadece onunla uyuyabilmenin uzun vadede sana buyuk sikintilari olur. Bunu zaten biliyorsundur ama yine de ustunde durmak istedim. Son zamanlarda malum, ulkede antidepresan kullanimi ustel olarak artti. O yol insani asla sagliga goturmuyor. Neyse umarim kisa zamanda halledersin.

O zaman bi doktora gorunmen gerekiyor bence. Spor, yemek ve hayat duzeni disinda tek tavsiyem sakin kafana gore ilac veya alkol alarak ustesinden gelmeye calisma. Tabi arada aksam iki duble atarsin rahat uyursun : ) ama uzun vadede sana buyuk sikintilari olur. Bunu zaten biliyorsundur ama yine de ustunde durmak istedim. Son zamanlarda malum, ulkede antidepresan kullanimi ustel olarak artti. O yol insani asla sagliga goturmuyor. Neyse umarim kisa zamanda halledersin.

desyrel selectra suan yanımda var ama kullanmamaya karar verdim yan etkileri cok kotu
doğru olan doktora gozukmek haftasonuna kadar ıyılesme gormezsem pazartesi uğrayacagım artık

alkolu azalttım baya :)
ilgin için teşekkür ederim tekrardan

Üst Alt