uyuyamamak - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Odanın zifiri karanlık olması
Gün içinde yaptığın aktiviteler
Vücut saatin (yattığın kalktığın saatler yani, alışkanlığın diyelim)
Yediğin içtiğin şeyler
Çok önemli.
Uyumadan önce telefon pc vs en azından 45 dk önce bakmayı kes, kitap okumak mükemmel bir olay bana göre veya öğrenci isen ders tekrarı yapmak da olumlu oluyor.
Yatağa girmeden 1 saat önce de içilen bir papatya çayı mis gibi uyutur.
Tüm bunlara rağmen uyku uyuyamıyorsan Bir uzmana görün, belki bir rahatsızlığın vardır

F5121 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Kardeşim yastığa başını koydumu 3-4 dakika içinde horlamaya başlardı. Bende 2-3 saat sağa sola dönerdim. Sigara çay kahve filan bunlar önemli etkenler. Yapman gereken sabahları erken kalkmak olacak ve zamanla uyku düzenin rayına oturur.ben gün içi yoğun tempoda çalıştığım için artık akşam 22-23 oldumu uyku modum açılıyor. Ha birde bazı arkadaşlar tv pc bakma demiş. Bence etkisi yok onların pc den belgesel filan aç dinlerken zaten uykun gelecek . Acil şifalar kardeş.

Kardeşim yastığa başını koydumu 3-4 dakika içinde horlamaya başlardı. Bende 2-3 saat sağa sola dönerdim. Sigara çay kahve filan bunlar önemli etkenler. Yapman gereken sabahları erken kalkmak olacak ve zamanla uyku düzenin rayına oturur.ben gün içi yoğun tempoda çalıştığım için artık akşam 22-23 oldumu uyku modum açılıyor. Ha birde bazı arkadaşlar tv pc bakma demiş. Bence etkisi yok onların pc den belgesel filan aç dinlerken zaten uykun gelecek . Acil şifalar kardeş.

mavi ışık filtresi kullanarak izlerse sorun olmaz, filtresiz ekrana bakarsan uykun varsa bile kaçar

sonuç olarak, yorum değil bilimsel bir şey

cinsel aktivite sonrası da uyku problemi oluyor mu?

olmuyorsa sorunuzun cevabı basit aslında.

oluyorsa bir psikiyatr'a muayene olmakta fayda var.

Uyuyamamak diye bir şey yoktur düzensiz ve hareketsiz bir yaşam vardır. Bunlar dışında bir durumsa ise hastalık seviyesine gelmiştir.

İlk deneme her gün aynı saatte kalkarak olmalı ve 20 gün bu yapılmalı vücut eğer buna bağlı uyku saatini belirleyemiyorsa spor ve beslenme düzenine dikkat edilmeli, uyku ilacı veya antidepresan ise kesinlikle kullanılmamalı çünkü çok kötü yan etkileri var.

Uyuyamamak diye bir şey yoktur düzensiz ve hareketsiz bir yaşam vardır. Bunlar dışında bir durumsa ise hastalık seviyesine gelmiştir.

İlk deneme her gün aynı saatte kalkarak olmalı ve 20 gün bu yapılmalı vücut eğer buna bağlı uyku saatini belirleyemiyorsa spor ve beslenme düzenine dikkat edilmeli, uyku ilacı veya antidepresan ise kesinlikle kullanılmamalı çünkü çok kötü yan etkileri var.
Spor inanılmaz önemli.
Spor yaptığın zaman haliyle acıkıyorsun, acıktığın vakit cesitli besleniyorsun. Spor yapınca vücut yorulduğu icin belirli bir saatte uykun geliyo. Vücudunun ritme girdiğini görünce zaten uyku düzenini artık sen ayarlamaya baslıyorsun.

Herseyin bası spor. Burdan bütün genclere tavsiyem alkolü bırakıp doğru okul ve is cıkısı spora gitmeleridir. Alkol haftada 1 izin verilebilir

Yaş kaç ? Evlimisin çocuk var mı? Kredi borcun var mı? Nafaka vs ödüyor musun? Halıcıya perdeciye elden taksit yaptırdın mı? Araban benzinli mi? LpG mi var? 6-6.5 TL den dolar aldın mı? Bir çok nedeni olabilir.

GSCimbom Forum kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Oluyor doc. Mestürbeyşından ziyade, hatun kişisiyle olan bir müstehcen hareketlenmeden sonra yine uyku gelmiyor gece.

Kafadan sıkıntılı mıyım şimdi? 6-7 senedir gece 5 gibi uyurum hep.
cinsel aktiviteden sonra bile uyuyamıyorsan bir problem vardır mutlaka.

organik sebepleri de ekarte etmek için bir beyin mr çekilmesinde fayda var özellikle hipofiz bezinin de görüntülenmesi ile olur.

sonrası psikiyatrik sebepler araştırılmalı , psikiyatrik sebep derken birçok hastalık aslında yine biyokimyasal süreçlerle ilgili yani ben deli miyim paranoyasına girmene gerek yok . basit bir anksiyete bozukluğu da olabilir , bazen tanıya ilaçlardan gidilir.

Asmr deneyebilirsin. Temel mantık şu; anne karnındayken bulunduğumuz ortamdan dolayı dışarıdaki sesler bize uğultulu bir şekilde geliyor. Buna beyaz gürültü diyorlar. Bu frekansı sağlayan sesler de asmr olarak geçiyor. Duyduğumuz zaman bilinçaltı güvende olduğunu hissediyor ve anksiyete azalıyor. En bilinen ve günlük hayatta karşımıza çıkan örnekleri, elektrikli süpürge, fön makinesi vsdir. Örneğin ben çocukken annem evi süpürürken onunla beraber dolanır, gittiği her odada uyuklar idim. Videolarda ise genellikle 3d binaural mikrofonlarla kayıt alıyorlar, stereo kulaklıkla dinlemek şart çünkü bu mikrofonlar alınan kayıtın pozisyonuna göre çıktı veriyorlar. Tabii baya türü var asmr'ın sadece fön makinesi vs değil. Whisper, tapping, eating gibi pek çok çeşidi olsa da bana hitap etmiyor bu türler.

Ayrıntılı bilgi için;

Örnek:

Benim de yıllardır uyku sorunum var teee Lise yıllarından beri.

Benimki uyuyamamaktan ziyade uyku ritmi ve süreleri ile alakalı. Ben gayet iyi uyuyorum hatta zaman zaman gereğinden fazla uyuyorum ama az uyuduğum zaman da epey fazla.

Bugün mesela 10 saate yakın uyudum dün 4 saat ondan önceki gün yine 3-4 saat civarı ondan önceki gün yine 4 saat. Düzenli bir uyku ritmim yok benim de.

sent via GSC

Üst Alt