uyuyamamak - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
kendimi seneler içerisinde Sırt üstü uyumaya alıştırdığımdan beri iyi uyuyorum.

diğer türlü kıç baş abzürt haller alıyordum (bacağı sallamam lazımdı yastık yorgan üstüne misal). ya erken uyanıyordum ya da sabahları kalkınca her yerim katır kutur edip ağrıyordu.

he birde akşamları bir şey yemiyorum hiç 8 den sonra falan - rahat oluyor baya. Çok nadiren maç varsa bir iki atıştırmalık oluyor .

İki gündür yine deprem korkusu. 6 Şubat sabahı sakin sakin evden kaçan ben kısa sürede o stresi atlatan ben (ya da ben öyle saniyorum) üç gündür daha beter stres korku yaşıyorum. İki gün önce 5 şiddetiyle uyandık. O andan beri kabus geri geldi. Derin uykuya dalamıyorum. Sanırım gitme vakti geldi bu şehirden. Uzatmanın anlamı yok.
Abi 20 Şubat'ta Hatay'daki 6,4 şiddetindeki depremden sonra artık oradaki fay kırıldı, bir daha şiddetli bir deprem beklemiyoruz demişlerdi ama kime sorduysam emin olamadım. Gerçekten o konu kapandı mı, yani bir daha şiddetli bir deprem olması (5 civarındakileri hafif kabul edersek) beklenmiyor mu?

Abi 20 Şubat'ta Hatay'daki 6,4 şiddetindeki depremden sonra artık oradaki fay kırıldı, bir daha şiddetli bir deprem beklemiyoruz demişlerdi ama kime sorduysam emin olamadım. Gerçekten o konu kapandı mı, yani bir daha şiddetli bir deprem olması (5 civarındakileri hafif kabul edersek) beklenmiyor mu?
Olur olmaz diyemem ama takip ettiğim, popülist olmayan, gerçekçi olan Naci Görür iki gün önce depremden sonra bu tweet'i attı.

Screenshot_2023-11-11-10-06-51-710-edit_com.twitter.android.jpg

Naci Hoca'nın söylediğine göre bir problem yok. Zaten aylardır artçı depremlerin olacağı, bunun 5-6 arası olacağını söylüyorlar.

Bundan ayrı ben kafamda tamamen kendi yorumumla kendimi rahatlatıyorum. Kahramanmaraş'ta kırılan fay, Hatay'dan geçip Maraş'a gidiyor. Yani aynı fay üstündeyiz. Yanılmıyorsam. 6 Şubat'ta çok büyük bir kırılma oldu Maraş'ta patladı ve fay boyunca şehirleri yıktı. 7 üstü 4 deprem oldu. Görülmüş şey değil. Hatay aynı fayda olduğu için Hatay stresi attı diye kendimi rahatlatıyorum. Düşünüyorum. Bu tamamen kahvehane yorumu. Çünkü aklım almıyor Maraş'ın dibindeki Adana'da yıkım yok (merkezinde) 240 km uzaklıktaki Antakya haritadan siliniyor. Üstelik Antakya haritadan siliniyor. Tabi bunda şehirleşmenin etkisi büyük. Alüvyon topraklar buralar maşallah koca koca binalar dikildi, neyse.
Eskiden 4.5 şiddetinde deprem olduğunda deprem durunca 10 dk sonra konu kapanıyordu. Şimdi 3 şiddetindeki depremi hissedince panik oluyoruz. İki gün önceki 5 şiddetindeki deprem her şeyi başa döndürdü. Odada minik ışık oldu mu uyuyamayan ben iki gündür TV açık uyuyorum. TV otomatik kapanıyor. Gece uyanırsam geri açıyorum, yine ayar yapıyorum. Gecenin derin sessizligi ürkütüyor.

Bugün aydaki tek boş cumartesim ve ben saat 8 de uyandım.
Vallaha kalkıp işe gidesim var.
Anlamadığım konu ise şu, acayip yorgunum ama saat 8 de hiç uykum yokmuş gibi uyanıyorum.

Bugün aydaki tek boş cumartesim ve ben saat 8 de uyandım.
Vallaha kalkıp işe gidesim var.
Anlamadığım konu ise şu, acayip yorgunum ama saat 8 de hiç uykum yokmuş gibi uyanıyorum.
bu hep öyledir - boş günün öncesi kafan rahat yatıyorsun muhtemelen haftaiçine göre. bende de iş günlerinde 8-8:15 te şantiyemde olurdum 6:30da kalkıp edip ama bazen zor uyanırdım.

haftasonu 2 de yattım diyelim gece . zınk 6:15 alarmsız.

Olur olmaz diyemem ama takip ettiğim, popülist olmayan, gerçekçi olan Naci Görür iki gün önce depremden sonra bu tweet'i attı.

Naci Hoca'nın söylediğine göre bir problem yok. Zaten aylardır artçı depremlerin olacağı, bunun 5-6 arası olacağını söylüyorlar.

Bundan ayrı ben kafamda tamamen kendi yorumumla kendimi rahatlatıyorum. Kahramanmaraş'ta kırılan fay, Hatay'dan geçip Maraş'a gidiyor. Yani aynı fay üstündeyiz. Yanılmıyorsam. 6 Şubat'ta çok büyük bir kırılma oldu Maraş'ta patladı ve fay boyunca şehirleri yıktı. 7 üstü 4 deprem oldu. Görülmüş şey değil. Hatay aynı fayda olduğu için Hatay stresi attı diye kendimi rahatlatıyorum. Düşünüyorum. Bu tamamen kahvehane yorumu. Çünkü aklım almıyor Maraş'ın dibindeki Adana'da yıkım yok (merkezinde) 240 km uzaklıktaki Antakya haritadan siliniyor. Üstelik Antakya haritadan siliniyor. Tabi bunda şehirleşmenin etkisi büyük. Alüvyon topraklar buralar maşallah koca koca binalar dikildi, neyse.
Eskiden 4.5 şiddetinde deprem olduğunda deprem durunca 10 dk sonra konu kapanıyordu. Şimdi 3 şiddetindeki depremi hissedince panik oluyoruz. İki gün önceki 5 şiddetindeki deprem her şeyi başa döndürdü. Odada minik ışık oldu mu uyuyamayan ben iki gündür TV açık uyuyorum. TV otomatik kapanıyor. Gece uyanırsam geri açıyorum, yine ayar yapıyorum. Gecenin derin sessizligi ürkütüyor.

Çok şükür ben deprem yaşamadım. Büyük 17 Ağustos'ta güneydeydim. Bir kere istanbulda hissedilen 3 5 saniyelik bir şey olmuştu , yatağın bir yanından diğerine savrulmuştum , deneyimim o kadar. O bile 2 ay tetikte bekletti beni.

Hakikaten insanı çok aciz bırakan bir olay deprem - felaket bir güç. O yüzden büyük empatim oluyor bu durumlara. Büyük psikolojik etkisi var. Nacizane ufacık diyebileceğim tek şey - hani bir yerin ağrır "ne oldu acaba" diye bir google larsın abzürt şeyler görürsün hastalık-hastası mantığı vardır ya , daha az bak diyeceğim çünkü haliyle kuruldukça kuruluyor insan.

Biyolojik saat hocam yapacak bir şey yok. Ben tatilde erken kalkmayı çok severim. Günü dolu dolu yaşıyorsun.
Haftiçi işe giderken ben : *Ya ne güzel millet sabah sporunu yürüyüşünü mis gibi deniz kenarında yapıp gününe başlıyor, ben tesisatçı - elektikçi - sıvacılara laf anlatıcam birazdan*

boş günde erken uyanınca ben: *ya kim şimdi spor giyinecekte ...yürüyecekte...gelecek...açayım forumu koyayım kahvemi..maçta var erken öğlen ona bakarız*

ikinci yazdığımı şiddetle kırmam lazım.

Haftiçi işe giderken ben : *Ya ne güzel millet sabah sporunu yürüyüşünü mis gibi deniz kenarında yapıp gününe başlıyor, ben tesisatçı - elektikçi - sıvacılara laf anlatıcam birazdan*

boş günde erken uyanınca ben: *ya kim şimdi spor giyinecekte ...yürüyecekte...gelecek...açayım forumu koyayım kahvemi..maçta var erken öğlen ona bakarız*

ikinci yazdığımı şiddetle kırmam lazım.
Özellikle çalışıyorsanız sabah spor yapacak kadar nefret etmeyin hayattan. :D

Öğleden sonra akşam en iyisi bana göre. Erken kalkıp ikinci yazdığını yapmak aşırı keyifli. Akşam maç var üstelik Hatay maçı. Curcuna.

Üst Alt