Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler - Sayfa 154 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vazgeçemediğimiz Yiyecekler ve İçecekler

Cok ovduler sira fln oluyormus dukkanin onunde de gitmek nasip olmadi.

Kadikoy isbankasinin karsisinda ki donerciyi tavsiye ederim tombik doner+ayran 2.5tl
2.5 liralık dönere nasıl güvenip yiyosun e be arkadaş... bunun zaten 60-70 kuruşunu da ayrana say... daha ekmeğini saymadım..
O paraya simit peynir ye daha iyi bence...

Cok ovduler sira fln oluyormus dukkanin onunde de gitmek nasip olmadi.

Kadikoy isbankasinin karsisinda ki donerciyi tavsiye ederim tombik doner+ayran 2.5tl
2.5 liralık dönere nasıl güvenip yiyosun e be arkadaş... bunun zaten 60-70 kuruşu da ayrana say... daha ekmeğini saymadım..
Sürümden kazaniyorlardir diye kendimi avutuyorum.
Mekanda calisan yok hersey son derece kisitli.
Masalar 3yildir ayni pipet pecete islak mendil gibi ekstra seyler yok.
Ketcap izin alabilirsen sıkabiliyorsun.

Ya valla kadikoyun gobeginde gunluk 1000den fazla insanin yemek yedigi yerde hile hurda donuyorsa heryerde oluyordur.
Kendimi kandirmaya devam edeyim mi? :D

Eğer gerçekten erkek üye iseniz domates suyunu da hayatınızdan eksik etrmeyin. Yada teneke kutularda satılan hazır buhar pişimi salçaları sulandırarak az tuz ve baharatla aromalandırarak içmekten çekinmeyin.
Portakal büyülüğünde bir domates ve ceviz kadar bir soğan ile 2-3 diş sarmısağı doğreyıp blender da tam sıvı olana kadar çekin sabah aç karna kahvaltıdan 10-20 dakka evvel götürün.
Bunu haftada 4-5 gün yaparsanız; domates suyu prostat büyümesini durdurma seviyesinde yavaşlatır, soğan suyu bedebdeki tüm kılcal damarları (Kalp, karaciğer, dalak, pankreas ve beyin vs) açmaya/açık tumaya yardımcı olur. sarmısak gün içindeki iklim ve beslenme kaynaklı tansiyon oynaklıklarını dengede tumaya yardımcı olur.
Not: İleve olarak1-2 yemek kaşığı yoğurt da protein ihtiyacını büyük oranda karşılar..
Evet erkeğim hocam. Bu değerli tavsiyeleriniz için gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum. Dediklerinizi bir bir uygulamaya çalışacağım, sağlık için çok önemli bilgiler. Eğer söylediklerinizi rutin hale getirebilirsem ve hayatımdan kolayı çıkartırsam benim için çok iyi olacak :) Söylediklerinizi bir yere not edip gözümün önünden ayırmamaya çalışacağım. Sıhhatle kalın hocam, iyi geceler.:hat:

Evet erkeğim hocam. Bu değerli tavsiyeleriniz için gerçekten çok ama çok teşekkür ediyorum. Dediklerinizi bir bir uygulamaya çalışacağım, sağlık için çok önemli bilgiler. Eğer söylediklerinizi rutin hale getirebilirsem ve hayatımdan kolayı çıkartırsam benim için çok iyi olacak :) Söylediklerinizi bir yere not edip gözümün önünden ayırmamaya çalışacağım. Sıhhatle kalın hocam, iyi geceler.:hat:
O teneke salçalar çok doğal ve minimum katkılı olduğundan dolayı buzdolabında bile 2-3 günde küflenmeye meyillidir.
Onun için kutuyu açar açmaz hemen kiloluk çerez poşetlerine 2-3 er yemek kaşığı paylaştırarak doldur 1 santimetreye yakın kalınlıkta iyice yayarak poşetin üzerinden kibrit kutusu büyüklüğünde dilimler oluşturmaya çalışarak deepfreeze de dondur. Başka türlü yağsız muhafaza etmeni yolu yoktur. hergün akşam yatarken bir bardak suya bir tablet şeklinde bırakarak uyu. Ertesi sabah tuz ve baharatla takviyeleyip aç karna içmekten korkma.
Yalnız su çok soğuk olmasın sabah sıcak vücuda soğuk su ile boğazında faranjit falan olabilir. gerekirse suyu yarım bardak yap kettle dan ılık su ilavesi yaparak ılıştır veya bir şekilde oda sıcaklığına getir...

O teneke salçalar çok doğal ve minimum katkılı olduğundan dolayı buzdolabında bile 2-3 günde küflenmeye meyillidir.
Onun için kutuyu açar açmaz hemen kiloluk çerez poşetlerine 2-3 er yemek kaşığı paylaştırarak doldur 1 santimetreye yakın kalınlıkta iyice yayarak poşetin üzerinden kibrit kutusu büyüklüğünde dilimler oluşturmaya çalışarak deepfreeze de dondur. Başka türlü yağsız muhafaza etmeni yolu yoktur. hergün akşam yatarken bir bardak suya bir tablet şeklinde bırakarak uyu. Ertesi sabah tuz ve baharatla takviyeleyip aç karna içmekten korkma.
Yalnız su çok soğuk olmasın sabah sıcak vücuda soğuk su ile boğazında faranjit falan olabilir. gerekirse suyu yarım bardak yap kettle dan ılık su ilavesi yaparak ılıştır veya bir şekilde oda sıcaklığına getir...
En kısa sürede başlayacağım hocam. Bir kola mesajından bu bilgileri öğreneceğim hiç aklıma gelmezdi, çok iyi oldu :) İnşallah rutin bir şekilde söylediklerinizi uygulayabilirim. İyiliğiniz için size müteşekkir olduğumu tekrar ifade etmek isterim.:hat: Tekrardan iyi geceler dilerim.

mqdefault.jpg

Müsaadenizle..
Bana çoktan afiyet oldu... kaşarlı , haşlanmış yumurtalı olarak...

(No bulaşık, No zahmet, No masa töreni, No zaman harcama ) (Yes lezzet, yes have my time, Oui pratizm )

Ne yapalım bari 2 3 yumurta filan kıralım bizde :D midem kazındı valla
böyle zamanlar için evde lavaş bulundur. geniş bi tavada arkalı önlü biraz gevrekleştir 1-2 sosis, 3-4 dilim sucuğa yumurtayı kır; yalandan karıştırıp üstüne lavaşı kapatarak 34 dakka bekletip lahmacun benzeri bişey yap. Ters çevir arasına 1-2 dilim kaşar koyup börek gibi ikiye katla tavada 3-5 dakka daha ısıtarak kaşarı iyice erit. ayran ve domates hıyar söğüşle götür.
fazla kilo kilo yapmaz açlığı bastırır..

Üst Alt