Vicdani Ret de mi geliyor? - Sayfa 5 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vicdani Ret de mi geliyor?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Vicdani Ret de mi geliyor?

Bir ülke 6 ay bombalasın başka bir ülkeyi dümdüz etsin taş üstünde taş koymasın o savaşı kazanmış olmaz toprağa basacak bayrağını dikecek ancak öyle biter savaş askerlikte ögretirler bu basit bi kuraldır konvansiyonel ordu bozulursa çeteler savaşır kimse silah tutmayı bilmezse tehlikeli olur 4-6 hafta acemi birliği eğitimi yeter seneler geçse bile unutmazsınız.

Toprak ele geçirme mi kaldı iyi de ?

Savaşların yapılma nedenleri artık toprağa toprak katmak değil ki.

Iyiki bu tarz sorunlarim yok :)

Her Turk asker dogar gideceksiniz tabi. Vicdani ret hakki sizin neyinize siz dogarken poponuza damga yapistirilmis asker diye aaaaaaa olmadi simdi. Her Turk genci askere gitmeli vicdani ret hakki falan Avrupa oyunlari onlarin bøyle tehditi yok gelmeyin bu oyunlara.

Bu yorum iki taraf tarafından beğenilir; birincisi ironinin farkına varanlar, ikincisi varamayanlar.

Profesyonel ordu artık olmalı insanlarin eline silahı verip teröristin önüne keklik gibi koymanın mantığı yok.

senin yorumunda Vicdani retçiler tarafından beğenilir sadece.

Benim yorumum beğenilmesin, yeter ki bu zorunluluk kaldırılsın. Her insan kendi tercihleriyle kendini yönetmelidir, başkalarının dayatmalarıyla bir şeyi yapmanın ne kişiye ne de dayatana faydası olur. Gönülsüz olmaz bu işler. Hatta bu kaldırılsın; söz, kendi tercihimle askere gideceğim. :)

Karşıyım şu anda Zorunlu olmalı...

Ama ne zamanki süreç normalleşir...

Ülkedeki olağanüstü şartlar olağanlaşır oturur, tartışırız...

Şunu unutmayalım bireyin devlete, devletinde bireye karşı sorumlulukları vardır...

Devlet, bireyin sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım gibi giderlerini karşılamak zorunda bireyde devlete karşı yükümlülüklerini yapmak zorundadır ve şu anda bireyin sorumluluğu askerlik olarak ortaya çıkıyor...

Türkiye de askerliğin amacının dışına çıkması, kötü örneklerin olması askerliği tamamen gözardı etmemize neden olmamalıdır...

Evet militarist bir devlet olmayalım ama stratejik konumumuz gereği çok güvenli ve normal bir durumumuzda oldugu söylenemez...!

Zaten bu kaldırılmalı kaldırılmamalı tartışmasını yaparken kalkıp olur olmadık ülkeleri örnek vermek doğru değil sınır komşularımıza bakın hangisinde yok askerlik hepsinde var ama askerlik dediğin acemiliktir gerisi boştur 4-6 hafta yeterde artar

Karşıyım şu anda Zorunlu olmalı...

Ama ne zamanki süreç normalleşir...

Ülkedeki olağanüstü şartlar olağanlaşır oturur, tartışırız...

Şunu unutmayalım bireyin devlete, devletinde bireye karşı sorumlulukları vardır...

Devlet, bireyin sağlık, güvenlik, eğitim, ulaşım gibi giderlerini karşılamak zorunda bireyde devlete karşı yükümlülüklerini yapmak zorundadır ve şu anda bireyin sorumluluğu askerlik olarak ortaya çıkıyor...

Türkiye de askerliğin amacının dışına çıkması, kötü örneklerin olması askerliği tamamen gözardı etmemize neden olmamalıdır...

evet mitilarist bir devlet olmayalim ama stretajik konumumuz geregi cok güvenli ve normal bir durumumuzda oldugu söylenemez!

Bunlar için zaten vergi alıyor, zorunlu askerliğe ne gerek var ki? Devlet milletin kendisidir, senin refahın için vardır. Sen refaha kavuşamıyorsan devlet neden var ki? Devleti ilahi bir noktaya getiriyorsunuz. Özellikle Alemdar reis yorumlarına şaşırıyorum. Bağlı bulunduğun partiyle temelde farklı düşüncelere sahipmişsin meğer. :)

vicdani ret denen şeyi bugün ilk defa duydum

bu eğer ben askere gitmek istemiyorum deyip gitmemekse iyiymiş

boş boş askerlikle uğraşmak istemem

he ama derlerse toplanın israile kara savaşına gidiyoruz adımı ilk sıraya yazdırırım

Avusuturyada bile askerlik zorunlu ama kendi bölümünü kendin seciyorsun misal ben Askerligimi Sosyal hizmet alaninda yapmak istiyorum diyorsun ve Huzur evinde yaslilara yardim ediyorsun.

Dogru duzgun egitim almadan o gencecik cocuklari savasa surmek vatan hizmeti degil bence vurdumduymazlik ve insan hayatinin bir ulkede cok ucuz olmasinin gøstergesidir.

Bu durum iste insanlarin bunu gørmesini engeller. Benim cocugum olsa askere gitse ve ølse soracagim ilk soru ne kadar egitimden sonra onu gønderdiniz ? Can yelegi var miydi dag kosullarinda gerekli egitimi aldi mi diye sorarim ?

Bir cok seyi gølgeliyor dag karakollarinizin yanlis yere yapilmasindan askerinizin gerekli egitim almamasina kadar. Eger gerekli egitim kosullari varsa ve bu is profesyonellestiriliyorsa bunu yapmamak vurdumduymazliktir insan hayatinin ucuz olmasidir sehit sloganlari ile cogu seyin gøz ardi edilmesidir.

Ekstra genelkurmay baskaniniz acikladi halimiz rezalet diye. Ne ørter bunu sorgulamamayi sehit sloganlari her Turk askerdir vs. vs. sloganlari arasinda yapilan hatalar profesyonel olamama cagin gereklerine ayak uyduramama vs. vs. hepsi arka plana atilir insanlarin bunu sorgulamamasina neden olur.

Bunlar için zaten vergi alıyor, zorunlu askerliğe ne gerek var ki? Devlet milletin kendisidir, senin refahın için vardır. Sen refaha kavuşamıyorsan devlet neden var ki? Devleti ilahi bir noktaya getiriyorsunuz. Özellikle Alemdar reis yorumlarına şaşırıyorum. Bağlı bulunduğun partiyle temelde farklı düşüncelere sahipmişsin meğer. :)

Partiyle bağdaştıramazsın ki...

Partimin çoğu politikasını benimsemediğim olur...

Buda demokrasidir...

Ben Milli Görüşcüyüm...

Milli ve Dini bir görüşü temel esas aldığımdandır...

Hatta şu zorunlu askerliğin devlete hiçbir yararı yoktur. Hem maddi açıdan, hem de manevi açıdan. Yılda kaç milyar dolar o çocukların beslenmesine, teçhizatlanmasına, ıvır zıvırına akıtılıyordur, Allah bilir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt