Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 33 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

hergün koşu yapamasamda haftada 2-3 koştum. (2-3 km ye falan çıkabildim)
eve dumbell ve uzun bar aldım düşük ağırlık çok tekrar fitness yaptım.
az yedim (1500kalori) şeker yerine tatlandırıcı kullandım ekmeği kestim colayı diet aldım.
akşam 6-7 de yemek yiyip daha sonra birşey yememeye çalıştım.
sonuç 87kg den 78 e düşebildim (4-5 ayda)
koşuyu düzenleyebilsem ve sporu düzenli yapabilsem, makarna ve pirinç i de hayatımdan kesebilsem daha yok düşerdim.
4-5 ayda 8-9 kilo az değil mi

Kilo vermek istiyorsanız Ekmek ve hamur işi yiyeceklerden uzak durun.

Ayrıca fast food ve yağlı yiyecekleri de azaltın.

Günde en az 2 lt su için.

Yemeklerden sonra mutlaka ya yürüyüş yapın yada evin içinde gezinin.

Akşam 20.00 den sonra yemek yemeyin.

;);):hat:

Vücut geliştirme işine hiç girmeyin. Özellikle dışarıdan alınan ekstra maddelerle yapılan vücut geliştirme işine.

Protein tozu ve steroidler iç organların büyümesini tetikleyerek ileride kalp krizi riskini arttırıyor.

Dışarıdan ekstra maddeler kullanan vücut geliştirenlerin bazıları kalp krizi ve bu maddelerin fazla kullanılması sonucu hayatını kaybetmiştir.

Spor yapın ama her şeyin fazlası zarar diye boşuna söylenmemiş değil mi ?

Vücut geliştirme işine hiç girmeyin. Özellikle dışarıdan alınan ekstra maddelerle yapılan vücut geliştirme işine.

Protein tozu ve steroidler iç organların büyümesini tetikleyerek ileride kalp krizi riskini arttırıyor.

Dışarıdan ekstra maddeler kullanan vücut geliştirenlerin bazıları kalp krizi ve bu maddelerin fazla kullanılması sonucu hayatını kaybetmiştir.

Spor yapın ama her şeyin fazlası zarar diye boşuna söylenmemiş değil mi ?

Bu tamamen fazlaya kaçanlar için söylenebilir. Protein tozu zararlı değildir, dışarıdan alınan takviyedir. Sen spordan sonra günde 1 porsiyon içersen hiç birşey olmaz. Pınar protein sütten hiç bir farkı yoktur yani anlayacağın. Dışarıdan gıda ile vücudunun günlük protein miktarını karşılayamazsın. Günde 5-10 yumurta ve her gün yenecek et ve balık hem daha zararlı hemde maddi olarak seni yoracak şeylerdir.
Kalp büyümesi ile ilgili söylenen şeyler tamamen çürümüş iddaalardır.

Sporunuzu yapın abartıya kaçmayacak şekilde takviyelerinizi alın korkmanıza gerek yok.

Protein tozu zararlıdır.Manyak vücut yapacam deyip sona patlayanı cok gördüm bir insanın en güzel hali fit oldugu zamandır.Vücut gelistirme altında igrençleşen bedenler görüyoruz yazık.

Sadece başlığı okudum ve kendim bir 3 aylık programa katıldığım için bilgilerimi kısaca paylaşayım dedim.
Kas geliştirme ve yağ eritme biyolojik olarak tamamen zıt olaylar. Yani kas geliştirmek için kalorileri yukarıda tutacaksın. Bunu yaparken azda olsa yağ bağlıyorsun. Yağ eritilen zamanlarda kalori ihtiyacının altında kalman gerektiği için kas kaybı yaşıyorsun.
Body Buildung yani vücut geliştirme ile ciddi anlamda uğraşanlar genellikle yükleme (mass) ve eritme (shredd) dönemlerini planlıyorlar. Mesela 3 ay aşırı kalori alıp ve çalışırken ağırlık yüklüyorlar. İhtiyaç 2000 kalori ise 3000 civarı alıyorlar mesela.
Sonraki 3 ay çalışmalar aynen devam ediyor ve günlük kalori ihtiyacı örneğin 2000se bunu geçmiyorlar veya minimum altına iniyorlar 1800-1900 gibi. Bu durum yükleme döneminde gelişen kasların eriyen yağlardan dolayı belirgin olmasına sebep oluyor.
Sorular varsa elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.
Yapabileceğim en iyi öneri:Spor anlamında faaliyete geçin. Gerisi gelecektir ve yasak maddelerden uzak durun.
Saygılar

Bu tamamen fazlaya kaçanlar için söylenebilir. Protein tozu zararlı değildir, dışarıdan alınan takviyedir. Sen spordan sonra günde 1 porsiyon içersen hiç birşey olmaz. Pınar protein sütten hiç bir farkı yoktur yani anlayacağın. Dışarıdan gıda ile vücudunun günlük protein miktarını karşılayamazsın. Günde 5-10 yumurta ve her gün yenecek et ve balık hem daha zararlı hemde maddi olarak seni yoracak şeylerdir.
Kalp büyümesi ile ilgili söylenen şeyler tamamen çürümüş iddaalardır.

Sporunuzu yapın abartıya kaçmayacak şekilde takviyelerinizi alın korkmanıza gerek yok.

Bu videoda en ünlü 5 vücut geliştirmecinin hayatını kaybettiğini söylüyor.

Aziz Sergeyevich - İnternet fenomeni 22 yaşında hayatını kaybetmiş. Nedeni aşırı steroid kullanımı.

Üst Alt