Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme - Sayfa 34 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Vücut Geliştirme ve Yağ Eritme

Bu videoda en ünlü 5 vücut geliştirmecinin hayatını kaybettiğini söylüyor.

Aziz Sergeyevich - İnternet fenomeni 22 yaşında hayatını kaybetmiş. Nedeni aşırı steroid kullanımı.

Steroid kullanımına birşey diyemem. Onun zararı var diye biliyorum evet.
Ancak spor sonrası protein tozu bcaa alımı zararlı değildir. Aşırıya kaçanlar için uyarılar yapılır.

Ben 18 yaşımdan beri vücut geliştirme koşu gibi sporların içindeyim.Geldim 28 yaşına ve bu yaşıma kadar edindiğim tecrübe protein tozundan hiç bir zarar gelmemesidir. Herşeyin fazlası zarardır, idman sonrası çocuklarınıza ya da arkadaşlarınıza gönül rahatlığı ile protein tozu tavsiye edebilirsiniz. ( Marka olması önemli. El altı yerlerden uzak durulmalı)

Steroid kullanımına birşey diyemem. Onun zararı var diye biliyorum evet.
Ancak spor sonrası protein tozu bcaa alımı zararlı değildir. Aşırıya kaçanlar için uyarılar yapılır.

Ben 18 yaşımdan beri vücut geliştirme koşu gibi sporların içindeyim.Geldim 28 yaşına ve bu yaşıma kadar edindiğim tecrübe protein tozundan hiç bir zarar gelmemesidir. Herşeyin fazlası zarardır, idman sonrası çocuklarınıza ya da arkadaşlarınıza gönül rahatlığı ile protein tozu tavsiye edebilirsiniz. ( Marka olması önemli. El altı yerlerden uzak durulmalı)

Ben steroid başta olmak üzere diğer yan ürünlerden bahsediyorum. Protein tozu bunların arasında olmayabilir.

Ama doğallıktan uzak bir gelişim olur. Bu açıdan sağlıklı değil.

Spor yapmak güzel fakat ekstra kullanılan ürünler seni doğallıktan uzaklaştırır.

Vücut geliştirme için kullanılan yan ürünler aşırı kullanıldığında iç organların büyümesine yol açar. Bu da kalp krizini tetikler.

Steroid bu zararlı ürünlerin başında geliyor.
genelleme yapmayalım.

saf protein tozu izole formlarının iç organ büyüttüğüne , kalp krizine yol açtığına dair bir çalışma yok.

varsa göster bilgilenelim.

pubmed'den bakabilirsin.

saçmalamayın allah aşkına steroid tamam zararlı bir olay da protein tozu peynir altı suyundan yapılan yapılan 1 ölçeği max 20 gram protein olan destekleyici suplement ve genel olarak steroid vs saçmalıklar dışında suplementlerin gelişime katkısı %10 u geçmez bunlar ek besinlerdir beslenmen yeterli değildir destekliyorsundur kaldı ki doğru beslenme ve sporla max %10 dur bunlar yeterli değil de %1 bile etki etmez

Ben steroid başta olmak üzere diğer yan ürünlerden bahsediyorum. Protein tozu bunların arasında olmayabilir.

Ama doğallıktan uzak bir gelişim olur. Bu açıdan sağlıklı değil.

Spor yapmak güzel fakat ekstra kullanılan ürünler seni doğallıktan uzaklaştırır.

Peki bunun yapay olduğunu nasıl anlıyorsun?
Yani saf kas kütlesi inşaa eden adamdan ne farkı var?

Ben bu zamana kadar pek bir fark görmedim.
Misal "Göğüsler sarkar" gibi argümanlarla geliyorlar. Ama bu tozu kullanmasan da belli bir spor hayatın varsa ve göğüs ağırlığının altına girdiğin zaman ileri ki zamanlarda sporu bırakırsan her insanda hafif sarkmalar olabilir bu doğaldır. Bunun toz ile bir bağlantısı yok. Kanıtlanmış bir durum varsa ben bilmiyorum.

Söylediğin şeylerin çoğu doğru arkadaşım. Yalnız bir erkek vücudu için 1500 kalori çok az. Kas kaybetmen garanti bu durumda. Spor yapıyorsan 2000 civarı almalısın.
Birde şu var. Bu tarz beslenme programlarında sonradan tekrar kilo almak neredeyse garanti. Sonuçta doğuştan beri bir alışkanlık var yemek konusunda. Dengeli beslenme en sağlıklı olanı.
Su an "aralıklı oruç" denen olayı yapıyorum ve istediğimi yememe rağmen kiloyu kontrol altına aldım en azından

Peki bunun yapay olduğunu nasıl anlıyorsun?
Yani saf kas kütlesi inşaa eden adamdan ne farkı var?

Ben bu zamana kadar pek bir fark görmedim.
Misal "Göğüsler sarkar" gibi argümanlarla geliyorlar. Ama bu tozu kullanmasan da belli bir spor hayatın varsa ve göğüs ağırlığının altına girdiğin zaman ileri ki zamanlarda sporu bırakırsan her insanda hafif sarkmalar olabilir bu doğaldır. Bunun toz ile bir bağlantısı yok. Kanıtlanmış bir durum varsa ben bilmiyorum.

Protein tozu zararlı olmayabilir buna sözüm yok. Ama steroid zararlı değil demesin kimse.

Dışarıdan alınan yan ürünler doğal değil.

"Mesela Anthony adında bir vücut geliştirmeci var diyelim. Bu arkadaş yaklaşık 8-10 yılda istediği görünümü elde etmiş olsun".

"Diğer bir vücut geliştirmecimiz Marcelo Junior olsun. Bu arkadaş ta yaklaşık 4-5 yılda istediği görünümü elde etmiş".

Bu 2 vücut geliştirmecinin hangi yan ürünleri ne kadar kullandığı istediği görünüme ulaştığı süreden de anlaşılacağı üzere farklıdır.

Kısa sürelerde istediği görünüme ulaşanlar doğal olmayan ekstra yan ürünler kullanarak bu gelişimleri sağlamıştır.

Bunun bilimsel açıklaması olmaz. Kullandığımız gıdalar dışında vücut geliştirme için dışarıdan alınan her ürün doğal değildir.

(Protein tozu hariç).

Steroidler üzerine bilimsel bir çalışma yok.Sadece varsayımlar var.Bunun için sürekli kullanan kişilerin yıllarca takip edilmesi gerekir.Sık sık haberler çıkıyor sporcuların ölümü ile ilgili.Büyük çoğunluğu dnp ve bazı astım tedavisinde kullanılan ilaçları belirli seviyede tüketerek yan etkisi olan kalp ritmini hızlandırması ve yağ yakımını tetiklemesi mantığıyla kullanıyorlar.Dnp ise tam bir ölüm makinesi.Steroidler bile yanlarında çok masum kalır.

Protein tozu zararlı olmayabilir buna sözüm yok. Ama steroid zararlı değil demesin kimse.

Dışarıdan alınan yan ürünler doğal değil.

"Mesela Anthony adında bir vücut geliştirmeci var diyelim. Bu arkadaş yaklaşık 8-10 yılda istediği görünümü elde etmiş olsun".

"Diğer bir vücut geliştirmecimiz Marcelo Junior olsun. Bu arkadaş ta yaklaşık 4-5 yılda istediği görünümü elde etmiş".

Bu 2 vücut geliştirmecinin hangi yan ürünleri ne kadar kullandığı istediği görünüme ulaştığı süreden de anlaşılacağı üzere farklıdır.

Kısa sürelerde istediği görünüme ulaşanlar doğal olmayan ekstra yan ürünler kullanarak bu gelişimleri sağlamıştır.

Bunun bilimsel açıklaması olmaz. Kullandığımız gıdalar dışında vücut geliştirme için dışarıdan alınan her ürün doğal değildir.

(Protein tozu hariç).

Tamam senin söylemek istediğini anladım.
Protein tozu ile ilgili bisey daha söyliyim marketlerde satılan pınar protein sütten hic bir farkı yok. Onun ki kazein proteini senin ki whey. O zor emilir diğeri hızlı.

Tamam senin söylemek istediğini anladım.
Protein tozu ile ilgili bisey daha söyliyim marketlerde satılan pınar protein sütten hic bir farkı yok. Onun ki kazein proteini senin ki whey. O zor emilir diğeri hızlı.

Protein tozu zararlı değil diyorum zaten.

Benim bahsettiğim steroid başta olmak üzere kısa sürede gelişim sağlayan diğer yan ürünler.

Protein tozu zararlı değil evet. Ama tamamen doğal değildir.

Steroid ve kısa sürede gelişim sağlayan diğer yan ürünler zaten doğal değil ve vücuda zararları büyük.

Üst Alt