Yobo Fenerbahçe'de! - Sayfa 10 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Yobo Fenerbahçe'de!

Cevap: Fanatik : Yobo Fenerbahçe'de!

Neill ile kıyaslarsan zaten ağırdır yahu ne alaka :) Bunu söyledin madem ben de şunu belirteyim top tekniği iyi değil bu adamın :) Bilica ne kadar kazma olsa da topu daha iyi kullanıyordu diyebilirim ama çok mu gerekli ? Hayır. Senin dediğin Yobo 2 yıl önce öyleydi geçen yıl ağır bir sakatlık yaşadı ve orada denilen hamle olarak ağır olması ki bu doğru. Örneğin Sercan gibi çevik bir adam karşısında zorlanır bunu diyor. Yobo'yu hızla ve fizik mücadelesiyle geçmek zordu önceden ama son durumu fiziki olarak iyi değil gerçekten gerilemişti.

Örneğin Baros ve Sercan gibi (Ki böyle adam da çok yok ) anlık ters hareket yapabilen santraforlar Yobo'yu zorlar. Ancak Bobo gibi bir adam Yobo'yu zorlayamaz. Eski Yobo'dan bahsederek konuşuyorum ama bunu da bil. Bana göre en iyisi hala Lugano.

Hız gibi özellikler konusunda ortalama özelliklere sahip olduğu için neill ile kıyasladım. Farkı daha büyük göstermek için servetle kıyaslamadım mesela. Yobo ağır sakatlık yaşadı diyorsunuz ama 16 ocak tarihinde sakatlanmış 14 nisan tarihinde maça çıkmış bir oyuncu. En fazla 3 ay sakat kalmış olabilir(belki de daha az) ki kısa bir süre olmasa da Türkiyede hem bizde hem sizde her sene pek çok oyuncu bu şekilde sakatlanıyor çok uzun bir süre de değil yani. Hamleli olmadığı konusuna da tekrardan katılmıyorum. Çeviklik özelliği fm tabiriyle 17-18 olan oyuncu 3-5 taneyi geçmez zaten dünyada ki onlarda kısa boylu olan cordoba puyol gibi adamlardır. Sercan gibi süratli, adamın üstüne üstüne giden bir futbolcu karşısında (aklını da kullanabilen versiyonları messi ronaldo robbendir) bocalamayacak oyuncu kaç tanedir dünyada. Vidic son senelerde her liverpool maçında kırmızı yerdi torres sağolsun :D. Geniş alanda her stoper zaten zorlanır. Teknik konusunda katılıyorum tekniği zayıf oyun kurmakta zorlanan bir futbolcu bu konuda bilicanın gerisinde ancak o sorunu emre biraz geriye gelip top alarak biraz beklerle hücuma çıkarak halledebiliriz diye tahmin ediyorum. Sonuç olarak 1. sınıf bir stoper tabii ki almadık ama bu lig standartlarının oldukça üzerinde ve ihtiyaca uygun bir stoper aldığımız fikrinde ısrarlıyım :D

Cevap: Yobo Fenerbahçe'de!

kendi dilleriyle cevap veriyorum.

2crwyes.jpg

Hayırsız olsun lafından haz etmiyorum bana çocukça geliyor.Zaten aziz mübarek gün beddua edecek halim de yok.Fenerbahçe'ye ve ligimize hayırlı olsun.Hiçbir oyuncunun sakatlık yaşamasını istemem,ülkemizin paraları boşa gitmesin tam sezon oynasın,iyi de olsa kötü de olsa oynasın.

Bu arada bu Emre Türk denen zavallının yazdıklarını görmedim ama forumdan ihraç edildiyse isabet olmuş.3-4 ay evvel söylediklerimi g.tünden anlayıp bana burada artistlik taslamıştı da deli etmişti.Dağdan gelip bağdakini kovmaya çalışan böyle soysuzlara interneti yasaklamak gerek.Lafım diğer Fenerli arkadaşlarımıza değil,gelmişlerse hangi takımlı olduklarını saklamıyorlarsa,kurallara uyuyorlarsa hoş gelmişler.

Aziz Y.koltuğunu kaybetme korkusunda taraftar ne diyorsa onu yapıyor.İyide yapıyor süper kadroları oldu bence.Eksik gedik soru işareti kalmadı.Hayırlı olsun.

Bu sene lig çekişmeli geçicek. Yabancı Transferlere bakarsak Takımlarımız Kötü transferler yapmadı. Hemen hemen hepsi nokta atışı. Yobo nasıl bi oyuncudur bilmiyorum ama Bilica'dan iyi olacağı belli. Hayırlı olsun.

Ligimize kaliteli yabancıların gelmesi olumlu bir gelişme bence ama ben şahsen kiralık olayına karşıyım insua yıda kiralık almış olmamızdan pek hoşnut değilim.keşke bonservisiyle alabilseydik.

Analizler güzel birşey demiyorum, ama Daum'u yollayıp o suratsız adamı getirmenize uyuz oluyorum rakibiniz olarak ve çoğu Fenerbahçe taraftarıda Aykut'u sevmiyor. Bunu dile getirmeye çalıştım. Aykut Kocaman'ın kendine has bir sistemi yoktur ve olamaz. Daum hiç değilse geriye yaslan at politikasıyla sizi başarıya götürüyordu. Aykut onu da yapamayacak.

Aykut kocaman başarılı olur veya olamaz orası ayrı ama kendine has bir sistemi olmadığı sözüne kesinlikle katılmıyorum. Yapılan bütün transferler ve açıklamalar hep bir sisteme işaret ediyor. Hızlı tempolu futbol , topun hızlı dolaşması, özellikle ilerideki futbolcuların statik değil dinamik oynaması , savunmanın önde kurulup dar bir alanda kurulması ve yan pas yerine dikine futbol .Alınan her yabancı hızlı tempolu ve hareketli . Transferlerin belli bir amaç doğrultusunda sistemli yapıldığı belli. 6 yıldır takımın üstüne kurulduğu alex ile anlaşamamasının temelinde bu futbol anlayışı var zaten . Yeni denenen bir şey var ortada, yıllar sonra bozulan ezber bu nedenle takım haliyle zorlanıyor ayrıca şimdiye kadar neredeyse hiç tam kadro olamadık . Ne kadar başarılı olunur zaman gösterecek istemek başka başarmak başka şeyler ancak umut vaadeden bir görüntü içerisinde ve zannettiğinizin aksine taraftarın büyük çoğunluğu hocaya güveniyor.

Basının söylediği taraftarların Rijkaard ve Aykut kocamanı istemediği büyük bir yalan . Onlar spekülasyonu yaygarayı bolca malzemeyi sevdikleri için böyle yazıyorlar.

Aykut kocaman başarılı olur veya olamaz orası ayrı ama kendine has bir sistemi olmadığı sözüne kesinlikle katılmıyorum. Yapılan bütün transferler ve açıklamalar hep bir sisteme işaret ediyor. Hızlı tempolu futbol , topun hızlı dolaşması, özellikle ilerideki futbolcuların statik değil dinamik oynaması , savunmanın önde kurulup dar bir alanda kurulması ve yan pas yerine dikine futbol .Alınan her yabancı hızlı tempolu ve hareketli . Transferlerin belli bir amaç doğrultusunda sistemli yapıldığı belli. 6 yıldır takımın üstüne kurulduğu alex ile anlaşamamasının temelinde bu futbol anlayışı var zaten . Yeni denenen bir şey var ortada, yıllar sonra bozulan ezber bu nedenle takım haliyle zorlanıyor ayrıca şimdiye kadar neredeyse hiç tam kadro olamadık . Ne kadar başarılı olunur zaman gösterecek istemek başka başarmak başka şeyler ancak umut vaadeden bir görüntü içerisinde ve zannettiğinizin aksine taraftarın büyük çoğunluğu hocaya güveniyor.

Basının söylediği taraftarların Rijkaard ve Aykut kocamanı istemediği büyük bir yalan . Onlar spekülasyonu yaygarayı bolca malzemeyi sevdikleri için böyle yazıyorlar.

ELine sağlık hocam.Benzer bir yazı yazdım ama hata verdiği için güme gitti dediklerine katılıyorum ve Aykut Kocaman'a büyük bir güven var.Kısaca takımımız emin ellerde.Sabredildiği takdirde başarı gelecektir.

Ligimize kaliteli yabancıların gelmesi olumlu bir gelişme bence ama ben şahsen kiralık olayına karşıyım insua yıda kiralık almış olmamızdan pek hoşnut değilim.keşke bonservisiyle alabilseydik.

kiralık oyuncu işini dünyada çoğu takım yapıyor . Bence mesele oyuncunun kiralık olup olmaması değil kendi karakteri. Jo kafası başka yerde bir futbolcuydu orada neyse burada da oydu. Mesela Dos santosa başarılı veya başarısızdı diyebilirsiniz ama isteksizdi boşvermiş bir haldeydi diyemezsiniz. Yobo veya insuanın karakterleri önemli burada ki görünen insuanın oynamak için burada olduğu .

İyi bir oyuncu olmasına ve az maliyetli olmasına rağmen bana göre gereksiz bir transfer. Hakan balta her ne kadar çok formsuz da olsa kadrodaki yerlilerle kıyaslandığında seviye olarak üstteki oyunculardan . Sabri servet hakan baltadan daha iyileri belki rahatlıkla bulunabilecek oyuncular ama 6 yabancı kuralı demek 5 yerli oyuncu zorunluluğu demektir. Bu nedenle Galatasarayın vazgeçmemesi gereken bir değerdir benim kanaatimce. 3-4 m euroya bize gelmesini isterim mesela , formsuz da olsa her iyi yerli oyuncu değerlidir gözümde.

Fenerbahçe 'nin Robinho için teklif yaptığı çok yazıldı dış basında. 15 milyon kadardı galiba yapılacak teklif. Fenerbahçe yönetiminin aklında hücum hattı vardı demek ki ama gidip defansa takviye yaptılar. Çok tutarsız oldu.

kuş kokusu alıyorum kendi angut forumunuza gidin !! bu arada bence bua dam formsuz ve kötü oynadığı için geldi seneye gider nasıl olsa

Üst Alt