Eski Başkanımız Ünal Aysal, TRT Spor'a Konuk Oldu - Sayfa 15 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu
Terim'e kötü söz mü ettim ben??? Büyük hocadır dedim, üstelik çok da sevdiğim biri. Evet iyi yönetim yoksa istediği başarıyı yakalayamaz. Bunu söylüyorum. Burada Terim'e değil yönetime laf ediyorum. İyice idrak ederek okuyun lütfen.

Merak etme ben kendim düşünecek kadar zeki biriyim,başkasıyla karıştırma beni.

Mayıs'ta görüşürüz.

makas açtık diyen renktaş konuya futbol cahilleri diyerek girmiş, ben de futbolda bir makas falan açılmayan ancak basketbol tribünlerinde mahmut usludan makas alınan mayıs 2014e gönderme yaptım

ünal aysalı eleştirenlere dursun özbeki örneklemek, sneijderi eleştirenlere çöphanda size müstehak demekten farksız

he bu arada basketbol finalinde son maça çıkmamak benim için skandaldır orayı hiç tartışmam açıkçası

Futbolda da inanılmaz başarısız değildik. O kadar kaosa rağmen CL'ye direkt gitme biletini almıştık,kupa şampiyonluğu ve CL'de zor gruptan çıkma. Başarılı değildik elbette ama son 3 sene ile kıyaslandığında gayet iyi başarıdır.

Basketbolda çıkmama kararını o dönem başta ua olmak üzere taraftarlar istemişti zaten. Hani diyorsunuz ya "taraftara kulak verilmeli" diye. Adam finalin finaline çıkartmadı takımı. O dönem yaşananları herkes biliyor zaten. Ne adaletsizlikler yaşandığı da belli. Polis kaskı takarak çıkmıştı Ergin hoca. Unutmayın.

makas açtık diyen renktaş konuya futbol cahilleri diyerek girmiş, ben de futbolda bir makas falan açılmayan ancak basketbol tribünlerinde mahmut usludan makas alınan mayıs 2014e gönderme yaptım

ünal aysalı eleştirenlere dursun özbeki örneklemek, sneijderi eleştirenlere çöphanda size müstehak demekten farksız

he bu arada basketbol finalinde son maça çıkmamak benim için skandaldır orayı hiç tartışmam açıkçası

azPYR7.png

Futbolda da inanılmaz başarısız değildik. O kadar kaosa rağmen CL'ye direkt gitme biletini almıştık,kupa şampiyonluğu ve CL'de zor gruptan çıkma. Başarılı değildik elbette ama son 3 sene ile kıyaslandığında gayet iyi başarıdır.

Basketbolda çıkmama kararını o dönem başta ua olmak üzere taraftarlar istemişti zaten. Hani diyorsunuz ya "taraftara kulak verilmeli" diye. Adam finalin finaline çıkartmadı takımı. O dönem yaşananları herkes biliyor zaten. Ne adaletsizlikler yaşandığı da belli. Polis kaskı takarak çıkmıştı Ergin hoca. Unutmayın.

zaten futbolda inanılmaz başarısızız demiyorum, hele o sezon fenerin cezası sebebiyle 2. olup clye gidip üstüne kupayı da alınca tatmin olmuştuk ama dediğim gibi makas açma durumu pek ortada yoktu

ergin ataman konusunda da fikirlerim bellidir, bizim salonda da taşkınlıklar oluyordu obradovicin öyle şovlar yaptığını görmedim he ergin atamana kişisel saldırılar oluyordu ama "why always me" demesi gereken bir adam kanımca, ayrıca ben kendi açımdan o zaman da yanlış bulmuştum o kararı taraftarın sesini dinlesinler diyenlerden olsam bile önce kendi sesimin dinlenmesini isterdim açıkçası tabi kim duyacak o ayrı

Güçlü yönetim tezine katılıyorum ama sana o zaman şunu sormak istiyorum. Bu denklem olmadıkça başarı zor diyorsun diye anlıyorum bu yazdığını, yanlış anladım ise düzelt. Peki Tudorun neden başarılı olacağını düşünüyor idin?

Tudor'un şampiyon olacağına inanıyordum evet, Terim'de olabilir ben olamaz diyemem ama istediği şartlar olmaz. Aysal döneminde veya Süren dönemindeki şartlar olmaz. Canaydın dönemi de 77 puanla 2.olmuştu sonuçta ama 20-25 tane saçma sapan transferle kulüp inanılmaz borca girdi.

Canaydın-Gerets ile 2006'da olmadı mı? Oldu ama o dönem nasıl sorunlar yaşandığını da herkes biliyor. Şampiyon olmak= Kesin başarılıdır demek değil ki.

Bazen her şeyi düzgün yaparsın ama olamazsın, bazen pek çok yanlışa rağmen olabilirsin. Önemli olan sürekli başarıyı yakalamak ve bunun için doğru şartları oluşturmak.

dediğimi tam anlamadın sanırım.. Ben teknik adam etkisizdir demiyorum ama iyi yönetimin yoksa başarı falan gelmez,kim olursa olsun. Yarsuvat yönetimi sayesinde kazandık evet.

Terim Canaydın veya Demirören'le neden başarılı olamadı mesela? Kesinlikle istemem ama Özbek seçilirse onla da olamayacak. İyi yönetim,iyi hoca,iyi kadro.. Hepsi bir araya gelmesi gerekiyor.

Yönetimi sayesinde kazandık bak.Tek başkan değil yani.Hatta yönetimin iyiyse,yönetiminde gizli şefler varsa,başkan ismen kötü olsa bile çok önemli değil.Yarsuvat da bu örneklerden birisi.Aysal'ın payını küçümsemek için demiyorum ilk yönetimde elbet kendisinin de payı vardır.Ama çok abartılıyor,ikinci yönetim döneminde üç aşağı beş yukarı gördük bence.Aysal çok başarılı bir iş adamı ama spor yöneticiliği başka bir olay.

Mayıs ayında şampiyonluk gelmezse tıpkı Canaydın yönetimi gibi Özbek yönetimi de Terim'le şampiyon olamamış olacak. Terim büyük hocadır ama yanında iyi yönetim yoksa bir yere kadar gider. Aysal olmasaydı 2011-13 arası başarılar gelmezdi.

Bu kulübe 36 başkan gelmiş bunların arasında en başarılar listesi yapılsa rahatlıkla ilk 5'e girer Aysal. Ayrıca ben bana göre doğru dedim. Sen ise yalan dedin. Aradaki fark bu. O dönem her iki isim de hata yaptı ve zararı Galatasaray gördü. Başka bir şey söyleyen yalan söylüyordur.

Son olarak; Benim ne yapacağıma karar veremezsin.

Aysal olmasaydı 2011-13 arası başarılar yine de gelirdi

Fatih Terimin basarili olup olmamasi 1 kisiye bagli degil sonuçta

Demirörenin baskan oldugu federasyonun takimiyla 2016da turnuvaya katildi, ondan önce 3.cü oldugumuz turnuvada büyük katkilarda bulundu

Demirörenin baskan oldugu federasyonun takimiyla 2016da turnuvaya katildi, ondan önce 3.cü oldugumuz turnuvada büyük katkilarda bulundu
Emin değilim, öyle bir yönetimi toplamak kolay iş değil. Yine başarılı olabilirdik ama o derece başarı için gerçekten öyle bir yönetim gerekiyor.

Turnuvaya katıldık da diyemiyorum doğrusu, nasıl katıldığımız malum.

Yönetimi sayesinde kazandık bak.Tek başkan değil yani.Hatta yönetimin iyiyse,yönetiminde gizli şefler varsa,başkan ismen kötü olsa bile çok önemli değil.Yarsuvat da bu örneklerden birisi.Aysal'ın payını küçümsemek için demiyorum ilk yönetimde elbet kendisinin de payı vardır.Ama çok abartılıyor,ikinci yönetim döneminde üç aşağı beş yukarı gördük bence.Aysal çok başarılı bir iş adamı ama spor yöneticiliği başka bir olay.

Ben hatasız demiyorum ki, ne Terim ne Aysal hatasız değil. Ancak o dönem yapılan operasyonlar unutulmasın. 2013 Ekim'inde 5+2 yıllık sözleşme imzalayan Terim ve TFF neden Ocak 2015'e kadar yabancı sınırını düşürmeye çalışıyordu? Çünkü Aysal yönetiminin gitmesi beklendi.

Kimse kendini kandırmasın. Terim istese en geç 2014 Mayıs'ta sınırı değiştirdiğini açıklardı değil mi? Ancak Aysal gidene kadar hep düşüreceklerini açıkladılar.

Nasıl ki şu anda Terim-TFF arasında gerginlik varsa o dönemde Aysal-Terim/TFF gerilimi vardı ve operasyon çekildi. Göreceksin ikinci yarı da TFF operasyon çekecek. Medyada hala tazminat haberleri var.

Emin değilim, öyle bir yönetimi toplamak kolay iş değil. Yine başarılı olabilirdik ama o derece başarı için gerçekten öyle bir yönetim gerekiyor.

Turnuvaya katıldık da diyemiyorum doğrusu, nasıl katıldığımız malum.

şimdi renktaş nasıl katıldığımız malum dedin de

nasıl şampiyon olduğumuz da malum yani son maçta genelde yenildiğimiz fikstürde kaybetsek ilk sezon şampiyon olamıyorduk

bence geçmişteki başarılara koyduk mu koyduk felsefesiyle bakmak lazım

yoksa herkesin başarılarına bahaneler bulunabilir

Ben hatasız demiyorum ki, ne Terim ne Aysal hatasız değil. Ancak o dönem yapılan operasyonlar unutulmasın. 2013 Ekim'inde 5+2 yıllık sözleşme imzalayan Terim ve TFF neden Ocak 2015'e kadar yabancı sınırını düşürmeye çalışıyordu? Çünkü Aysal yönetiminin gitmesi beklendi.

Kimse kendini kandırmasın. Terim istese en geç 2014 Mayıs'ta sınırı değiştirdiğini açıklardı değil mi? Ancak Aysal gidene kadar hep düşüreceklerini açıkladılar.

Nasıl ki şu anda Terim-TFF arasında gerginlik varsa o dönemde Aysal-Terim/TFF gerilimi vardı ve operasyon çekildi. Göreceksin ikinci yarı da TFF operasyon çekecek. Medyada hala tazminat haberleri var.

Aysal'ın değil,Galatasaray'ın önü kesilmek istendi.Aynısı Fener'e yapılmadı mı 2000'lerin ortalarında?Aziz sınır kalksın diyordu biz kalkmasın diyorduk.Şu an yine sınır muhabbeti yapılıyor.

Aynı tff,şikeciler,medya ve hukuk bize karşı saldırıya geçmiş iken tüpçü''nun yanına koşa koşa giden Terimden mi bahsediyorsun yoksa?

Yada kebapcidan dayak yiyip,tüpçü'den tekme yedikten sonra kendini tekrar gündeme getirmek için GALATASARAY'a imza atan terimden mi bahsediyorsun?

Gün yüzü görme DURSUN!
kebapçıdaki görüntüler ortada aç izle ne dayağından bahsediyorsun sen ? işiniz gücünüz iftira yalan dolan.

fatih terim milli görevden kaçmaz, bugün teklif gelse yine gitmek orada yine başarılı olmak ister.

ayrıca milli takım demirörenin şahsi kulübü değil. milli takıma antrenör olmak tüpçünün yanına gitmek demek değildir.

Hm..ne demiş? Bla bla bla blub bla bla bla....

Teşekkür ederiz. Hadi şimdi yol al bakayım.

Allah Galatasarayımızdan uzak ama uzun ömürler versin.

İam finish. Önümüze bakalım.

forumdaki sneijderci ve aysalcılar (genelde kesişiyor bu 2 küme)

beni nerdeyse aysal ve sneijder düşmanı yaptılar 1-2 senede

ki aysal başkanken dilloluğunu yapan bir üyeydim sneijdere zaten tapmayan yoktu

biraz yorum keskinliğini azaltması lazım bu kesimin

Son düzenleme:

neye göre olurduk? Basbaya bağlı. Fiko olmasa Şenol Güneş bu kadar başarılı olur muydu? Ayrıca 2008'de 3.olduğumuzda turnuvaya götüren Haluk Ulusoy, turnuva sırasında merhum Hasan Doğan başkandı. İkisi de son derece iyi başkanlardı.

2016'da İzlanda ve Çekya gibi bizden çok daha vasat ülkelere geçildik. Hollanda zaten ne halde görülüyor. K.İrlanda,Arnavutluk'un gittiği turnuva sonuçta. Ancak sonrasında yaşananlar ne kadar kötü yönetim olduğunu gösteriyor. Prim vs. olaylarını iyi bir yönetici olsa çok daha iyi yönetirdi.

şimdi renktaş nasıl katıldığımız malum dedin de

nasıl şampiyon olduğumuz da malum yani son maçta genelde yenildiğimiz fikstürde kaybetsek ilk sezon şampiyon olamıyorduk

bence geçmişteki başarılara koyduk mu koyduk felsefesiyle bakmak lazım

yoksa herkesin başarılarına bahaneler bulunabilir
Doğru ama bariz bir fark var, biz o sezon şampiyonluğu eze eze hak ettik. Bir sürü dalavere yüzünden olay o noktaya geldi, çok da güzel oldu. O maç bile ezilmedik.

Avrupa Şampiyonasına ise biz katılmadık, bunu açık yüreklilik ile söylemek gerekiyor. O kadar faktör bir araya gelmeyip Play Off oynamak zorunda olsa idik, o güne kadar gösterdiğimiz performansı baz alarak konuşuyorum, Play Off turunu zor geçerdik.
Sonuçta katıldık.

Son düzenleme:
olay aynı dediği gibi ise, fatih hoca para için bizi satmış olmuyor mu ?
milli takımla sadece 4 maç diyor ama başkana haber vermeden sözleşme imzalıyor
bu nasıl iş?
kim yalan söylüyor?

Üst Alt