Fatih Terim: "Melo ve Sneijder'i çağırsak gelirler" - Sayfa 8 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fatih Terim: "Melo ve Sneijder'i çağırsak gelirler"

Son 3 maçta aynı orta farklı oyuncular tarafından yapılmasına rağmen Ömer hep dağlara taşlara vurdu. Aynı şeyleri yapıp farklı sonuçlar bekleyen bir teknik ekibimiz var.

HTC U11 cihazımdan Gscimbom mobil uygulaması ile gönderildi

Peki o pozisyona Ömer Bayram'dan başkasının giremiyor oluşunu neyle açıklarsın, hani futbola bu kadar hakimsin ya?

Koca takımda arka direk organizasyonu yapabilen sadece Ömer mi var?

Fatih Terim: "Gomis'e hizmetleri için teşekkür ediyorum. Ancak koca Galatasaray takımı Gomis'in yerine 2 oyuncu alma niyeti olmasa Gomis'i verir mi? 1 değil 2 oyuncu alacağız denildiği için biz de satışına onay verdik."

KAHPE YÖNETİM!

terim modern futboldan tamamen bihaber kalmış,utanmadan veteranların ismi geçince yüzü gülüyor sanki sahada oynayan ancak yürüyebilen futbolcular yetmiyormuş gibi Galatasarayı tamamen bitirecek işler peşine koşuyor..

terim modern futboldan tamamen bihaber kalmış,utanmadan veteranların ismi geçince yüzü gülüyor sanki sahada oynayan ancak yürüyebilen futbolcular yetmiyormuş gibi Galatasarayı tamamen bitirecek işler peşine koşuyor..

Bu konuda Terim şu açıdan haklı, en azından sahaya yüreğini koyan adamlardı bunlar biri Juventus biri Inter, Real Madrid gördü ama köpek gibi savaşıyorlardı, eldekiler vurdumduymaz olunca normal.

Peki o pozisyona Ömer Bayram'dan başkasının giremiyor oluşunu neyle açıklarsın, hani futbola bu kadar hakimsin ya?

Koca takımda arka direk organizasyonu yapabilen sadece Ömer mi var?
O hücum planında ısrar edilecekse bile pozisyonları soğukkanlılığı en düşük oyuncuların başında gelen Ömer değerlendirmemeli.

İlaveten takımımız şu oynanan 20 küsür maçın içinde çoğunda oyun kurmaktan aciz olduğunu gösterdi. Bu da antrenör veya futbolcu yetersizliğine işaret ediyor. Feghouli'nin oyun zekasını çıkarırsak son maçlarda hiç bir ışık yoktu. Orta sahadan top atacak adamı çıkarıp Maicon'u şişirmek için almaları beyin göçüne işarettir.

O hücum planında ısrar edilecekse bile pozisyonları soğukkanlılığı en düşük oyuncuların başında gelen Ömer değerlendirmemeli.

İlaveten takımımız şu oynanan 20 küsür maçın içinde çoğunda oyun kurmaktan aciz olduğunu gösterdi. Bu da antrenör veya futbolcu yetersizliğine işaret ediyor. Feghouli'nin oyun zekasını çıkarırsak son maçlarda hiç bir ışık yoktu. Orta sahadan top atacak adamı çıkarıp Maicon'u şişirmek için almaları beyin göçüne işarettir.

Olayları yanlış değerlendiriyorsun.

Farzedelimki o tarz bir hücum aksiyonumuz var, 3 maçta sadece Ömer mi kullanabildi bu aksiyonları?

O ifade % 100 doğru, şartlar bunu gerektirdi, yolları ayırdık. Gomis gitmese başkasını satmak zorunda kalacaktık zaten.

"Gomis giderse iki oyuncu gelecek dediler, ben de onay verdim."

Eğer bu ifade kullanıldı ise taraftarı kandırmasınlar.
Niye kandırsınlar? Modeste floryaya geldi dememiş miydi Mustafa Cengiz?

Yanına da bonservissiz bir forvet alınırdı kesin olarak. Bu şekilde anlaşmışlardır.

Fatih Terim Gomis varkende forvet transferi yapmak istiyorum diyordu. Bunu diyen adam bu şekilde konuşarak taraftarı kandırıyor mu sence gerçekten? Olay tamamen yönetim hatası değil mi?

O sadece antrenmanla alakali degil, adam ameliyattan donmustu. Buyuk ihtimal bir sonraki sezon temposunu yakalardi.

Bir de Hamza hocam kendisini ne kadar sevsem de antrenman isini bilmiyor ne yazik ki.

Evet o konuda haklısın bel sakatlığı mevzusu.

Diğer sezon Melo dönebilirdi çünkü o karakterde bir oyuncu ama bu karaktere sahip oyuncu bulmak kolay olmuyor. Diğer oyuncular çok çabuk sönüyor.

Geçen Rodriges konusunda biri yazmıştı herkesten bir şey öğreniyoruz. Ben Rodrigese dikkat ediyorum adam bu sezon kaslanmış,hacimlenmiş bana göre yanlış, eski hızını ve çevikliğini kaybetmiş demişti. Bilimsel olarak ne derece doğrudur bilemem ama farklı bir bakış açısı.

Sadece antreman uygulamakta çözüm olmuyor doğrusunu yapmak önemli. Bu işlerde bana gerçekten bu işin hakkını veren profesyoneller ile olmalı.

Niye kandırsınlar? Modeste floryaya geldi dememiş miydi Mustafa Cengiz?

Yanına da bonservissiz bir forvet alınırdı kesin olarak. Bu şekilde anlaşmışlardır.

Fatih Terim Gomis varkende forvet transferi yapmak istiyorum diyordu. Bunu diyen adam bu şekilde konuşarak taraftarı kandırıyor mu sence gerçekten? Olay tamamen yönetim hatası değil mi?

Terim forvet istiyordur bunlar ayrı durumlar.

Benim demek istediğim hocanın Gomis'i satıp iki oyuncu alacağız dediler tarzındaki ifadesi ki direkt bunu mu söyledi bilmiyorum ama bu koca bir yalan.

Modeste Florya olayına da inanmıyorum pek, başkanın bile haberi yok nasıl oluyorsa. Her şeyi geçtim ceza yeriz dediler adam çatır çatır Kölnle imzaladı sözleşmeyi ki Köln bile riske girebildi biz giremedik, hukukçularımızın öngörüsü müthişmiş.

Ayni donemde olmadigi durumu var . Sezon basindan uzaklastikca modestenin durumu sanirim daha aciklanabilir seviyeye geldi , o esnada neden devre arasi icin takipte kalmadik bilemiyorum .. Burada ,gomis degil , ama modeste isinde bir yonetim problemi var . Tabi belki adam koln e illa ki donmek istemis de olabilir , cunku orayla bagi oldugundan hep bahsediliyordu

Terim forvet istiyordur bunlar ayrı durumlar.

Benim demek istediğim hocanın Gomis'i satıp iki oyuncu alacağız dediler tarzındaki ifadesi ki direkt bunu mu söyledi bilmiyorum ama bu koca bir yalan.

Modeste Florya olayına da inanmıyorum pek, başkanın bile haberi yok nasıl oluyorsa. Her şeyi geçtim ceza yeriz dediler adam çatır çatır Kölnle imzaladı sözleşmeyi ki Köln bile riske girebildi biz giremedik, hukukçularımızın öngörüsü müthişmiş.
Hoca Eren'e zerre güvenmiyor. Bu geçen seneki demeçlerinden bile belli. Ama maalesef eldede bi o var. Sence neden satılmasına izin verdi o zaman Gomis'in?

Modeste olayı ise hocaya ve camiaya yapılmış büyük bir kazıktır eğer Gomis yerine Modeste'yi getireceğiz dedilerse. O kadar aşama kaydedip sonunda ne oldu tam olarak kimse açıklamıyor.

Birde hoca takımın bu gidişatında yönetim ile 50-50 suçludur bana göre.

Hoca Eren'e zerre güvenmiyor. Bu geçen seneki demeçlerinden bile belli. Ama maalesef eldede bi o var. Sence neden satılmasına izin verdi o zaman Gomis'in? Modeste olayı ise hocaya ve camiaya yapılmış büyük bir kazıktır eğer Gomis yerine Modeste'yi getireceğiz dedilerse. O kadar aşama kaydedip sonunda ne oldu tam olarak kimse açıklamıyor.

Terim'e söz hakkı pek kalmadı bence o mevzuda.

Terim - Gomis arasında sorun olduğu da belliydi zaten istediği tipte bir santrafor da değildi adam gitmek istedi gitti.

Açıkçası benim en çok merak ettiğim nokta bu bahsedilen 2 transfer için kaç aday vardı, ve bu adamlar 1 milyon euro maliyetle nasıl alınacaktı? Çünkü bu adamlar bir şeylere güvenmese 2 oyuncudan bahsetmez ki "Modeste olmuyor 2 oyuncu gelecek." ifadesi kullanıldı.

Bakın bu süreçte yaşananlar Galatasaray'ın yaklaşık 15 m eurosuna malolmuş olabilir, o gün gerçekten iyi 2 santrafro gelmiş olsaydı yarın gruptan çıkma maçına çıkıyor olacaktık belki de.

4-2-3-1 badu değil de fernando daha uygun olabilr, yav zaten kombinasyonlardan birini yazdık yormaya tam gaz devam ediyorsun. Yine de açayım varyasyonlardan birini:

--------------------------Transfer-------------

--------------------------Sneijder------------

---------------Fernando------------Belhanda-----

-------------Badu--------------------Donk---------

Linnes ---------Serdar--------------Ozan------------Mariano

-----------------------Muslera---------------------

Sadece Sneijder + santrafor transferiyle şu takım iç sahada yer rakipleri.

Tamam abi ikna oldum şimdi. Kusura bakma da net yazman gerek. Niyet okuyamam. Fernando'yu şöyle koymuştur şu sistem yapmıştır diye düşünmedim!

Sakatlıklar konusunda;
nagatomo'nun ciğer problemliydi, akbaba'nın bacağı kırıldı belhanda milli takımda sakatlandı. Sinan'ın sakatlığı adaledendi sanırım başka var mı antrenman metodundan kaynaklanabilecek sakatlığı olan oyuncu?

Yönetim bütün sezonu Modeste transferini garanti görerek riske atmış anlaşılan. Planlarının olmadığı son gün Love transferi için çabalamalarından belliydi. Terim umarım bunlara güvenemeyeceğini anlamıştır.

Üst Alt