Fener Mercek Altında ! - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fener Mercek Altında !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Fener Mercek Altında !

O zaman Norveç'de 69 kişiyi katleden adamın mahkemeye çıkarılmasına gerek yok sana göre doğru mu? Direk kanunda cezası ne ise versinler mi?

Zira yukarıda söylediğin şey ile hiç bir fark yok da o yüzden soruyorum.

Yahu Norvec, Turkiye mahkemelerinden bize, futbola ne? Ceza hukuku baska turlu isler, kurumlardaki hukuk baska turlu. Bunu ayirt edemiyorsunuz, alakasiz, alakasiz cevaplar veriyorsunuz. Elbet de savunma hakki gerek ama, bazi durumlarda kisitlanabilir. Daha baska turlu nasil anlatalim ki?

ee, TFF talimatnamesinde "savunma hakki sinirlandirilabilir" yaziyor. Galiba siz de futbol icin kararin baska kurumlar tarafindan alinmasi taraftarisiniz MAA gibi. Askeri yonetmeligin futbolla ne alakasi var?

Yahu kardeşim misalen askeri yönetmelik örneğini verdim. Yani TFF veya UEFA "Savunma hakkını" hiçe sayıp ceza verirlerse Anayasa mahkemesi (Gerçi anayasa mahkemesine kalmadan tahkim kurulu da kararı iptal eder ama eğer Tahkim Kurulu da kararı iptal etmez ise Anayasa mahkemesi bile iptal edebilir) TFF'nin aldığı kararı, CAS ise UEFA'nın aldığı kararı iptal eder diyorum. Niye ısrar ile söylemediğim şeyleri söylemişim gibi göstermeye çalışıyorsunuz?

Norveçte 69 kişiyi katlden adam mahkemeye çıkana kadar,ya masumsa ozaman tazminat ödememiz gerekir mahkemeye kadar özgürlüğünü kısıtlamayalım mantığıyla dışarıda mı? Değil çünkü suçu işlediğine dair en azından yüksek şüphe var.

Aynısı burda da geçerli savcı,emniyet neyse ben bunların şike yaptığını ve bunları delillendirdiğimi söylüyorum dyor,etik kurul evet bazı maçlarda ki deliller yüksek kanaat oluşturmaya yeterli diyor ama fener hala hiç birşey olmamış gibi yoluna devam ediyor.Ne güzel memleket.

Mesela trabzonun CLye gidememesinin hesabını,konya,kasımpaşa,bucanın alt ligde oynuyor olmasının hesabını sorun yok.Sokam fenere.Tüm düzenin fenerin haklarını korumak adına uğraşması mı hukukun gereği?

ya sedat kardeşim.sabahtan beridir okuyorum mesajlarını.bence artık git ve antu daki kardeşlerinle yazış biraz.bize avukatlık dersi vermeyide bırak.arkadaşım burası fanatik galatasaraylıların forumu.mantık yürüteceksek illa olaylarda git matematik forumlarına üye ol.gercekten sıkıyorsun artık,sen ve tarafsız olma durumun bıktırdı beni.feneri cl ye almamaları bana mutluluk verir kardeşim.hatta ligden düştügü gün bi fakire yardım edicem.rezil olsunlar cümle aleme.sende dediğim gibi git antudaki kardeşlerinle yazış..

Yahu kardeşim misalen askeri yönetmelik örneğini verdim. Yani TFF veya UEFA "Savunma hakkını" hiçe sayıp ceza verirlerse Anayasa mahkemesi (Gerçi anayasa mahkemesine kalmadan tahkim kurulu da kararı iptal eder ama eğer Tahkim Kurulu da kararı iptal etmez ise Anayasa mahkemesi bile iptal edebilir) TFF'nin aldığı kararı, CAS ise UEFA'nın aldığı kararı iptal eder diyorum. Niye ısrar ile söylemediğim şeyleri söylemişim gibi göstermeye çalışıyorsunuz?

Vermeyin askeri yonetmelik ornegini kardesim. Alakasiz seyler. Asker gerektiginde insan oldurebiliyor, o zaman futbolculara da o sans dogar sizin mantiginizla haraket edersek.

Yahu iptal edecegini nerden biliyorsunuz? Deminden beri TFF yonetmeliginde gerektigi taktirde (bazi sebeplerden) savunma hakkinin kisitlanabilecegini anlatiyoruz. Baska baska seyler soyluyorsunuz. Soylemediginiz seyleri soylemis gibi gostermege calismiyoruz, soylediginiz seyleri soyluyoruz. Israrla alakasiz kurumlarin kurallarindan ornekler veriyorsunuz.

Yahu Norvec, Turkiye mahkemelerinden bize, futbola ne? Ceza hukuku baska turlu isler, kurumlardaki hukuk baska turlu. Bunu ayirt edemiyorsunuz, alakasiz, alakasiz cevaplar veriyorsunuz. Elbet de savunma hakki gerek ama, bazi durumlarda kisitlanabilir. Daha baska turlu nasil anlatalim ki?

Bakın! temel fikir şu : Ceza verebilmenin ilk şartı savunmanın alınmış olmasıdır. Hem de usulüne uygun şekilde alınması da şarttır.

Herneyse! Daha fazla uzatmanın bir anlamı yok. UEFA eğer bugün gerçekten açıklama yapacaksa aynen şunu söyleyecek diyorum ben;

"............ tedbiren 1 yıl avrupa kupalarından men edilmişlerdir. Nihayi karar gizlilik kalktıktan ve tarafların savunması alındıktan sonra verilecektir."

Bu kadar da iddialıyım... Bekleyelim görelim.

Bakın ısrar ile şunu anlamak istemiyorsunuz.

Şurası kesindir "Savunma alınmadan ceza verilemez." Savunma anayasal bir haktır. Hatta savunma hakkı hiç bir şekilde iptal dahi edilemez. Hani şu değiştirilmesi teklif dahi edilemeyen maddeler gibidir. Mesela Askeri Yönetmelikte Savunma hakkı için savaş halinde sınırlandırılabilir hükmü vardır. Fakat anayasa mahkemesi bu hükmü iptal etmiştir. Hiç bir yasa veya yönetmelik ile kişi veya kuruluşların savunma hakkı sınırlandırılamaz hükmünü vermiştir. Hatta bu savunma hakkının en sert uygulandığı ülkeler Amerika, İtalya, Almanya, Fransa ve İngiltere'dir.

UEFA veya TFF veyahutta FIFA söz konusu klüplerden savunma almadan "CEZA" veremez.

Arkadaşım bilip bilmeden yazıyorsun burada. Söylediklerin yuvarlak laflar. Diyelim ki biri ihbar etti, federasyon yönetim kurulu ihbar ve üzerinde şüphe olan maçı izler ve isterse sadece görüntülerden bile "burada şike var, bu takımı düşürün" deme hakkın sahip. Tahkim de bunu onayladığı anda (usül yönünde bakamaz, esas yönünden bakar) bu kararı hiçbir güç artık değiştiremez. Tahkimin onayladığı karar anayasal güvence altındadır. Federasyona da sadece "kanaat" ile karar verir. Kanaati ise vicdan oluşturur. Evet, savunma almak vicdani yönden önemli bir konu olabilir ama "zorunluluk" değildir. İmkanlar elvermiyorsa ve bir kanaat varsa (ki raporda şike yapıldığına dair kanaat mevcuttur diyor) federasyon "eğer yüreği varsa" karar verebilir, şu anki koşullarda ise vermek zorundadır. İnsanları kendi kafanızda yarattığınız uygulamalar ile yanıltmayın!

Norveçte 69 kişiyi katlden adam mahkemeye çıkana kadar,ya masumsa ozaman tazminat ödememiz gerekir mahkemeye kadar özgürlüğünü kısıtlamayalım mantığıyla dışarıda mı? Değil çünkü suçu işlediğine dair en azından yüksek şüphe var.

Aynısı burda da geçerli savcı,emniyet neyse ben bunların şike yaptığını ve bunları delillendirdiğimi söylüyorum dyor,etik kurul evet bazı maçlarda ki deliller yüksek kanaat oluşturmaya yeterli diyor ama fener hala hiç birşey olmamış gibi yoluna devam ediyor.Ne güzel memleket.

Mesela trabzonun CLye gidememesinin hesabını,konya,kasımpaşa,bucanın alt ligde oynuyor olmasının hesabını sorun yok.Sokam fenere.Tüm düzenin fenerin haklarını korumak adına uğraşması mı hukukun gereği?

İyide benim bu söylediklerinize bir itirazım yok ki. Hatta benim söylediklerimle çelişir bir tarafı da yok.

Bakın! temel fikir şu : Ceza verebilmenin ilk şartı savunmanın alınmış olmasıdır. Hem de usulüne uygun şekilde alınması da şarttır.

Herneyse! Daha fazla uzatmanın bir anlamı yok. UEFA eğer bugün gerçekten açıklama yapacaksa aynen şunu söyleyecek diyorum ben;

"............ tedbiren 1 yıl avrupa kupalarından men edilmişlerdir. Nihayi karar gizlilik kalktıktan ve tarafların savunması alındıktan sonra verilecektir."

Bu kadar da iddialıyım... Bekleyelim görelim.

UEFA boyle yaparsa TFF de bu karari alabilir o zaman. Neyse.

Arkadaşım bilip bilmeden yazıyorsun burada. Söylediklerin yuvarlak laflar. Diyelim ki biri ihbar etti, federasyon yönetim kurulu ihbar ve üzerinde şüphe olan maçı izler ve isterse sadece görüntülerden bile "burada şike var, bu takımı düşürün" deme hakkın sahip.

Doğru! Fakat savunmasını aldıktan sonra! Yani suç 1 milyon kişinin gözünün önünde yapılmış olsa, her şey ayan beyan ortada dahi olsa nihai karar savunma alınmadan verilemez.

Federasyona da sadece "kanaat" ile karar verir. Kanaati ise vicdan oluşturur. Evet, savunma almak vicdani yönden önemli bir konu olabilir ama "zorunluluk" değildir.

Şunları söylerken kaynağınız ne gerçekten merak ediyorum. Futbol Disiplin talimatnamesini okdunuz mu? "Savunma alınmadan ceza verilemez" yazısından ne anlıyorsunuz?

sampiyonlar ligi kuralar cekiliyor yarin yarine kadar ihrac bekliyorum !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Şunları söylerken kaynağınız ne gerçekten merak ediyorum. Futbol Disiplin talimatnamesini okdunuz mu? "Savunma alınmadan ceza verilemez" yazısından ne anlıyorsunuz?

Sizin foruma koydugunuz disiplin talimatlarinin bir maddesinde "Savunma almagi engelleyen durum varsa savunma hakki kisitlanabilir" (Bu mealde) yaziyor. Yani sallama degil. Israrla bu kismi es geciyorsunuz.

Sedat BAHADIR'a sorsan hepimizden sağlam cimbomludur şimdi kesin.

Samimi olmak gerekirse fanatik değilim. Hatta ben 2002 den beri futbol ile de pek ilgilenmiyorum. Daha çok Voleybol, Basketbol, Atletizm, Tenis ve Snooker izliyorum. Bir de kış sporları.

Yalnız inanır mısınız bilmem ama kesinlikle Fenerli falan değilim. Galatasaray'lıyım ancak sizler gibi kessen sarı-kırmızı akmaz. Bunu da net söyleyeyim yani.

Sizin foruma koydugunuz disiplin talimatlarinin bir maddesinde "Savunma almagi engelleyen durum varsa savunma hakki kisitlanabilir" (Bu mealde) yaziyor. Yani sallama degil. Israrla bu kismi es geciyorsunuz.

Hayır es geçmiyorum. Siz kısıtlmak ile kaldırmak arasındaki farkı es geçiyorsunuz. Kaldıkı savunma hakkı kısıtlansa bile bu kısıt kalkana kadar ceza yani nihai karar yine verilemez.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt