Fener Mercek Altında ! - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Fener Mercek Altında !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Fener Mercek Altında !

_ertemsener ertem şener

fenerbahçe,beşiktaş ve trabzonspor !türk takımlarının avr kupalarına katılma hakkı 1 yıl dondurlabilir.şu anda yüzde 50/50.akşam belli olur

4 dakika önce

Eğer böyle bir karar alınırsa anlamış şudur;

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un şike yaptığına dair ciddi deliller var. Ancak savunma alınamadığından direk ceza kesilemiyor. Savunma alınana kadar bu klüplerin bazı haklarına tedbir konuyor.

Nefret ediyorum bizim medyadan. Haber sabahki radikal gazetisinin yaptığı aynı haberi kaynak göstermiş. Radikal gazetesi ise kaynak falan göstermemiş. Yani son derece şüpheli.

ADam daha dün geri döndü. Ne ara rapor yazdı. UEFA ne ara karar alıp Federasyonu aradı? Federasyon ne ara toplandı ve Fenerbahçe'ye tebliğde bulundu? Fenerbahçe ne ara "Biz temiziz, şampiyonlar ligine katılacağız." açıklamasını yapmış? Prosedür inanılmaz hızlı işlemiş.

arkadasım rapor işin formalitesi platini kararını vermiş uefa adamınıda formalite olarak gonderdi aslında kararı verdi fb cl den men edilecek bugun veya yarın goruruz kim haklı

Eğer böyle bir karar alınırsa anlamış şudur;

Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor'un şike yaptığına dair ciddi deliller var. Ancak savunma alınamadığından direk ceza kesilemiyor. Savunma alınana kadar bu klüplerin bazı haklarına tedbir konuyor.

Alakası yok.Uefa'nın yetkisi yok, ligden düşme cezası veremez zaten.

Kararı verirse Fifa verir.Uefa 'nın vereceği en ağır ceza budur.

Yani olayın savunma hakkıyla alakası yok.Yanlış biliyorsunuz

Alakası yok.Uefa'nın yetkisi yok, ligden düşme cezası veremez zaten.

Kararı verirse Fifa verir.Uefa 'nın vereceği en ağır ceza budur.

Yani olayın savunma hakkıyla alakası yok.Yanlış biliyorsunuz

Ligden düşme cezası verebilirdi demedimki zaten. UEFA savunma almadan ceza veremez dedim ki dediğimin arkasındayım. Yani şu anda UEFA çıkıp'da Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor 5 yıl süre ile Avrupa kupalarında men edilmiştir açıklaması yapamaz. Yapsa bile CAS itiraz halinde %100 iptal eder bu kararı. Ancak yukarıdaki gibi "geçici süre" ile tedbir koyabilir.

Ligden düşme cezası verebilirdi demedimki zaten. UEFA savunma almadan ceza veremez dedim ki dediğimin arkasındayım. Yani şu anda UEFA çıkıp'da Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor 5 yıl süre ile Avrupa kupalarında men edilmiştir açıklaması yapamaz. Ancak yukarıdaki gibi "geçici süre" ile tedbir koyabilir.

Geçici süre ile tedbir koyması demek men etmesi demek zaten.

Hani nerede savunma hakkı gibi salak saçma şayler ?

O zaman TFF de "geçici süre ile tedbir" koysun.Fener lige başlamasın ?

Geçici süre ile tedbir koyması demek men etmesi demek zaten.

Hani nerede savunma hakkı gibi salak saçma şayler ?

O zaman TFF de "geçici süre ile tedbir" koysun.Fener lige başlamasın ?

Normalde UEFA'nın bu gibi suçlar karşısında verdiği ceza bellidir: 5 yıl men.

Ki zaten açıklamada "tedbiren" kelimesi mutlaka geçecektir.

Bu arada "Savunma Hakkına" saçma salak şey demeniz oldukça garip olmuş. Savunma ve Savunma Hakkının ciddiyeti konusunda hiç bir şey bilmediğiniz apaçık ortada.

Normalde UEFA'nın bu gibi suçlar karşısında verdiği ceza bellidir: 5 yıl men.

Ki zaten açıklamada "tedbiren" kelimesi mutlaka geçecektir.

Bu arada "Savunma Hakkına" saçma salak şey demeniz oldukça garip olmuş. Savunma ve Savunma Hakkının ciddiyeti konusunda hiç bir şey bilmediğiniz apaçık ortada.

Benim nereye vurgulama yapmak istediğimi anlamamışsınız savunma hakkı konusunda.;)

Ayrıca Fenerbahçe tedbiren lige başlaması engellenebilir miydi engellenemez miydi ona cevap verin ?

Ligden düşme cezası verebilirdi demedimki zaten. UEFA savunma almadan ceza veremez dedim ki dediğimin arkasındayım. Yani şu anda UEFA çıkıp'da Fenerbahçe, Beşiktaş ve Trabzonspor 5 yıl süre ile Avrupa kupalarında men edilmiştir açıklaması yapamaz. Yapsa bile CAS itiraz halinde %100 iptal eder bu kararı. Ancak yukarıdaki gibi "geçici süre" ile tedbir koyabilir.

Sen kafanı yorma. UEFA yetkilisi emekli savcı geldi ve gitti geçen gün. O arkadaş TFF'nin göremeyeceği delilleri görmüştür. UEFA ceza verdikten sonra FİFA'da destek verecektir ve şikeye verilen cezaya kimse itiraz edemez.

Tehdit mi ediyorsun? Ne bu şimdi yani?

Bu arada şikayetlerdeki gerekçeleri cidden merak ediyorum.

- Kimseye hakaret etmiyorum.

- Küfür falan hayatta ağzıma almışlığım yoktur.

- Rekalm falan yapmıyorum.

- Özetle bilinen klasik forum kurallarına aykırı hareket etmiyorum.

Muhtemelen gerekçe "Bu adam fenerbahçeli" dir. Çünkü buradaki hemen hemen herkes gibi kalbi ile değil beyni düşünen birisiyim. Söylediğim daha doğrusu yazdığım hiç bir şey yanlış değildir. Aksini iddia eden varsa buyursun çıksın karşıma...

Yalan 1.

Ek olarak, burası "klasik" forum değil. Galatasaray Forumu. Dikkat edeceksin kullandığın cümlelere. Beni irrite etmedin ama edebileceğin adamlar olduğunu düşünüp yazmalısın. Seni yaftalamıyorum ama yaftalayan olabilir. Sebebi burda 2 renk konuşur. SARI - KIRMIZI. Diğerleri "hadlerini" bilerek cevap verir uzatmazlar. Aksi halde "git kendi" çöplüğüne diye cevaplar alırsın. Sonra da sepet ederler adamı.

Benim nereye vurgulama yapmak istediğimi anlamamışsınız savunma hakkı konusunda.;)

Ayrıca Fenerbahçe tedbiren lige başlaması engellenebilir miydi engellenemez miydi ona cevap verin ?

Hayır. Engellenemezdi.

Ancak Federasyon tedbiren şampiyonluk tescili geri alabilir, var ise şampiyonluk ile ilgili ödemeleri dondurulabilirdi. Çünkü lige başlamasını engellemek geri dönülemez sonuçlar doğurur. Dolayısıyla tazminat gerektirir.

Hayır. Engellenemezdi.

Ancak Federasyon tedbiren şampiyonluk tescili geri alabilir, var ise şampiyonluk ile ilgili ödemeleri dondurulabilirdi. Çünkü lige başlamasını engellemek geri dönülemez sonuçlar doğurur. Dolayısıyla tazminat gerektirir.

Peki lige baslamasini saglamak ligden dusenler icin geri donulemez sonuclar dogurmaz mi?

Yalan 1.

Ek olarak, burası "klasik" forum değil. Galatasaray Forumu. Dikkat edeceksin kullandığın cümlelere. Beni irrite etmedin ama edebileceğin adamlar olduğunu düşünüp yazmalısın. Seni yaftalamıyorum ama yaftalayan olabilir. Sebebi burda 2 renk konuşur. SARI - KIRMIZI. Diğerleri "hadlerini" bilerek cevap verir uzatmazlar. Aksi halde "git kendi" çöplüğüne diye cevaplar alırsın. Sonra da sepet ederler adamı.

Öncelikle yalan söylediğimi kanıtlamanızı rica edeceğim sizden. İsim Soyad yazdığı gibi. Kütük Samsung/19 Mayıs ilçesi. Üşenmiyorsanız araştırın. Ve benim küfür eden biri olduğumu kanıtlayın. Yoksa; "Olur mu canım! Her insan illaki küfür eder/etmiştir." genel kanısından yola çıkarak bu kanaate vardıysanız o sizin ayıbınız.

Ayrıca ben burası klasik bir forumdur demedim. Klasik forum kuralları dedim. Aradaki farkı şimdi farkedebildiniz mi?

Hayır. Engellenemezdi.

Burası ihtimal sonuçta.Kaldı ki tedibirin amacı bu değil midir?

Elin yabancısı turnuvaya katılma hakkını alabiliyorken aynı olay bizim ülke sınırları içerisinde neden farklı işliyor?

Yani koskoca UEFA "yha Fener bizi sonradan dava eder xD" deyip korkarak mı hareket ediyor ? Hayır

Bu noktada çelişki var.

Öncelikle yalan söylediğimi kanıtlamanızı rica edeceğim sizden. İsim Soyad yazdığı gibi. Kütük Samsung/19 Mayıs ilçesi. Üşenmiyorsanız araştırın. Ve benim küfür eden biri olduğumu kanıtlayın. Yoksa; "Olur mu canım! Her insan illaki küfür eder/etmiştir." genel kanısından yola çıkarak bu kanaate vardıysanız o sizin ayıbınız.

Ayrıca ben burası klasik bir forumdur demedim. Klasik forum kuralları dedim. Aradaki farkı şimdi farkedebildiniz mi?

Kanıt : "Normal" her insan küfür eder. Su içmek gibidir. Sen etmediğini kanıtla, geliyorum ben. Her insan demedim bak "normal" dedim. Kanı var, kanıcık var, kanıdan kanıya fark var.. (Anonim-Aydın Yöresi).

Peki lige baslamasini saglamak ligden dusenler icin geri donulemez sonuclar dogurmaz mi?

İşte orada Savunma hakkı devreye giriyor zaten. Bir yerden feragat etmek durumundayız. Keşke adalet bu kadar hızlı işleseydi. Burada TFF'yi savunuyormuş gibi görünmek istemem ama meydana gelebilecek adaletsizliğin en büyük suçlusu TFF değil gizlilik kararı alan savcılıktır. Eğer bu gizlilik kararı olmasa idi TFF şimdiye çokdan kararını açıklamıştı. Daha doğrusu açıklamak zorunda kalmıştı.

Hani aldığı gizlilik kararı bir halta yarasa amenna. Her gün ifadeler, deliller çarşaf çarşaf gazetelerde.

İşte orada Savunma hakkı devreye giriyor zaten. Bir yerden feragat etmek durumundayız. Keşke adalet bu kadar hızlı işleseydi. Burada TFF'yi savunuyormuş gibi görünmek istemem ama meydana gelebilecek adaletsizliğin en büyük suçlusu TFF değil gizlilik kararı alan savcılıktır. Eğer bu gizlilik kararı olmasa idi TFF şimdiye çokdan kararını açıklamıştı. Daha doğrusu açıklamak zorunda kalmıştı.

Savcının gizlilik kararı almasının sebeplerini öğrenin.Büyük suçluymuş, sesli güldüm.

Burada önemli olan UEFA nın kendini göstermesidir.Uefa ya gönderilen maillerin önemini de unutmamak lazım.

Artık şunu biliyoruz bu soruşturma UEFA nezlin de önemli bir noktada.

TFF nin alanınıda daraltmıştır,Yunanistan da ki küme düşürme olayında gitgeller sonucunda 4, kümeye düşürmeleri de önemlidir.

TFF ye bilgi ve belge paylaşımında kendilerinin UEFA tarafından gözetim altında olduğu mesajı da verilmiş oldu. :coffee:

İleride yapacağı veya yapmaya kalkışacağı uygulama ve cezalarda da UEFA nezlinde onay almak durumundadır.

Bugün UEFA Şampiyonlar ligine alıp almaması yukarıdakiler ışığında çok önemli değil (oynayıp da kovulmak daha kötü değil mi)

Burası ihtimal sonuçta.Kaldı ki tedibirin amacı bu değil midir?

Elin yabancısı turnuvaya katılma hakkını alabiliyorken aynı olay bizim ülke sınırları içerisinde neden farklı işliyor?

Yani koskoca UEFA "yha Fener bizi sonradan dava eder xD" deyip korkarak mı hareket ediyor ? Hayır

Bu noktada çelişki var.

İyi de "Tedbiren lige başlatmamak ile", "Ligden düşürme cezası vermek." arasında bir fark yokki. Ancak UEFA'nin vermesi ihtimali olan "Tedbiren 1 yıl men" ile "5 yıl men cezası" arasında takdir edersinki tam 5 kat fark var.

Tedbir... Adı üstünde geçici.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt