Keita Al Saad SC.’ye Transfer Oldu - Sayfa 75 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Keita Al Saad SC.’ye Transfer Oldu

Cevap: Keita Al Saad SC.’ye Transfer Oldu

Keita'nın gitmesine çook üzüldüm ama şu bir gerçekki yönetim burdaki herkesten daha biliyor doğrusunu özelliklede Polat.

Adnan Polat'ta biyerlere transfer olsa keske..

Böyle sabotaj, böyle ihanet görmedim.

Keita'dan iyisi Ribery'dir..

bizim sağ kanat problemimiz yoktu ki niye böyle gereksiz bi hamle yaoıldı anlamadım...gollerimizin çoğu o kanattan gelmişti hatta

Bizim burada bir Necati amca vardı selametlik.Emekli maaşını vererek kredi çekip 0 km bir araç aldı.Arabayı hemen satıp eline geçen sıcak parayla kendine bir internet kafe açtı.5 ay sonra banka taksitlerini ödedi hemde bir iş sahibi oldu aylık 5 milyar üstünde bir geliri var sanırım.Taktik bu yönde işletilmek için uygulanmışsa, güzel.Eldeki sıcak parayla güzel oyuncu alınacaksa, içim kan ağlaya ağlaya okey derim bu olaya.Yok,para b.ktan oyunculara harcanacaksa ne diyim artık.

Banka arabaya haciz koyar ve kredi komple ödenmeyinceye kadar arabayı satamazsın. Borçu ödedikten sonra Bankadan hacizi kaldırtıp arabayı satabilirsin. Bizde araba almıştık borç bitmeden öyle birşey olması mümkün değil

Teşekkürler Keitaya.Ama asla üzülmedim.Kesinlikle süper futbolcu değildi hani 2-3 çalımı görüp Barca Liverpoolda oynar diyenler vardı ya asla oynayamazdı.Daha önce çoook yazdım

Keita istikrarsız.Keita belki de disiplinsiz.Keita belki de çirkef.Çirkef oyuncular her zaman olacaktır her takımda bunu geçelim ama yinede yaptıkları hoş değildi.Keita hakikaten deplasmanlarda yok.Antalya-Manisa-Kasımpaşa ve A.madridin 2.yarısı hariç..Keita defansa fazla gelmez pres yapmaz ve tipik afrikalılar gibi son pasları son vuruşları kötü bir oyuncudur.2-3 kişinin arasından geçip 2 metre yanındaki adama pas verememiştir.

Bu takımda ayhan barış şu bu kalıyo da bu mu gidiyo demek yanlış.8 de olsa iyi para ve katara bu yaşta giden adam bir şeyleri bitirmiştir artık.Süper oyuncu olsa neden rjkard bıraksın.Asist sayısı fena değil ama gol sayısı çok çok az.

Keita Kewel warken de bu takım kötüydü.Barış-Arda varken de bu takım şampiyondu.Her şeyi istatistiğe tekniğe bağlayamazsınız.

Topuz-Özer çok mu iyi oyuncular asist de gol de fazla yapamaz.Ama 10 km koşarlar ve bizden daha iyi sonuç alırlar.Keita kewell gol attı çalım attı onlar görevini yapmış mı oluyor.

Sorun ön liberodaymış sadece asla değil.Sorun birazda kanattaki oyuncuların narin kafasına göre oynayan geriye gelmeyen oyunculardan oluşmasındaydı sorun birazda..Yavaş yavaş takım tek yönlü oyunculardan mücadele etmeyen oyunculardan kurtuluyor

Ha çok iyi özellikleri yok muydu.Takım sıkıştığında atıyolar keitaya sorumluluk alıyordu ilerde bir şeyler yapmaya çalışıyordu zaman zaman mücadele de ediyordu yabancılarda barosdan sonra da en iyisi belki de ama çok da ağıtlar yakılmasına gerek yok

Keita bir çok maçta vasat oynadı attığı 2-3 çalımı görenler maç sonunda bile off keita süper oynadı dediler.

İlk zamanlar çok beğeniyordum ama çok basit hataları yaptığı gariplikler istikrarsız olması çok da büyütülecek bir oyuncu olmadığını bana gösterdi

Arkadaşlar,Lyon'a olan borcumuzu bu Katar kulübünün ödeyeceğinden gerçekten emin misiniz?Bunun gerçek olduğunu kanıtlayabilecek ciddi bir dayanağınız var mı?Çünkü arada ciddi bir maddi fark var bu mevzu çok önemli

Tekrar sorayım var mıdır işin aslını kesin olarak bilen?Şimdi durduk yere bir şehir efsanemiz daha olmasın

Keitaya bir teşekkürde benden. Bu sene oynadığı futbol için kendisine teşekkür ediyorum. Ben şahsım adına seviyordum kendisini. Satılması doğru veya yanlış olabilir. Yönetim yerine transfer yapmak zorunda diye düşünüyorum. Gelecek eleman umarım Keita'dan daha iyi performans gösterir. Keita bize bu sene çok şey kattı. Aklıma gelen birkaç maç var mesela, kendi bireysel yetenekleri ile bize kazandırdığı maçlar bunlar. Ama hiçbir zaman istikrarlı bir performans yakalayamadı. Özellikle bu sezon oynadığımız deplasman maçlarında neredeyse yokları oynadı. Ama yinede bize katkıları tartışılmaz.

Kendisinin birazda disiplinsiz haraketleri yönetimin bu kararı almasında etkili olmuştur. En ufak şeyde sinirlenen bir yapıya sahip. Türkiye'de malum maçların gerilimi yüksek oluyor. Oyun zekası olarak da bazı eksiklikleri vardı. Mesela ben çok pozisyon hatırlarım bireysel becerisiyle sıfıra kadar indiği ve sıfırdan orta yapmak yerine kaleye vurduğu. Tabi gelecek adamın yetenekli olması önemli ama Türkiye'ye çabuk uyum sağlarmı Keita gibi bilemiyorum Dediğim gibi umarım yerine gelecek eleman Keita'dan daha iyi performanslar sergiler. Aksi taktirde ben gittiğine çok üzülürüm.

Keita'nın şatışı ile transfer bütçesi dahada arttı. (Umarım öyledir, paraların nereye gittiği konusunda fikrim yok) Buda bizi rahatlatabilir. Yerine alacak adam diyip duruyorum ama Elano'da sağ tarafa kaydırılabilir. Yada Serdar Özkan orada tercih ediliyor. Tabi orasını Rijkaard bilir. Kendisinin onayı almışlardır heralde Keita'yı satarken. Transfer dönemi bizim içim şu ana kadar pek iyi geçmedi. Yedek oyuncular alıp duruyoruz. İlk 11 oynayacak elemanlar alacak yerde birde ilk 11'den adam satıyoruz. Mantıklı bir açıklaması olduğuna eminim. Yoksa yönetimin böyle bir hataya düşeceğini sanmıyorum. Tabiki bunu zaman gösterecek. Keita'ya bundan sonraki hayatında başarılar diliyorum. Güle güle kara çocuk. Umarım yarın öbürgün uyandığımda Baroş'un satıldığı haberinide görmem!

bence çok mantıklı oldu bu iş,bence yöneticiler taraftar ne der diye düşünmeden hareket edince doğrusunu yapacaklar,sezon ortasında sırf taraftar baskısına kanmayıp kewell ı yollasaydık nonda yerine misal belki şampiyonduk,

evet keita dikine oynayan bir adam olduğu için taraftarın gözünde büyüdü ki bazı maçlarda da takımı ipten aldı evet ama takımın kollektif futbolunu inanılmaz dercede de bozduğu bir gerçek,hep fenerdeki kazım kazım a benzetmiştim,oda kolektiflikten uzak bir futbolcu (keita elbette onanda çok daha yetenekli özellikle bireysel topla oynamada),bence hazır alıcı varken satılması çok isabetli oldu,sanırım teklif gelirse elano da yollanacak,gelmezse brezilya milli takımındaki gibi sağ kanatta oynayacak,ki bence çok mantıklı bi iş yapmış oldu yöneticiler,ki rijkard da olur vermiştir zaten satılması yönünde ,

şimdi orta sahayı baştan kuracaklar bence mücadele gücü yüksek oyuncularla ki bu kararı alan yöneticileri yürekten kutluyorum,hem takım direnci artacak hem de koletiflik adına olması gerekn bir adım atıldı sahada ki oyun adına hem de kasaya para girişi oldu,bence galtasarayımızın bu sene yaptığı en doğru hareket oldu

ha bide şu var lyon a öememiz gereken keitanın kaan taksitlerini de transfer olduğu klüp öeyecek ki bence gs mizin bu yıl yaptığı en akıllıca hareket oldu

Bravo yönetim aynen devam..

Enis Berki · Tarih: 6 Temmuz 2010 Ntvspor

okumuştursunuz ama paylaşmak istedim..

Bu sabah Keita'nın satıldığı haberiyle uyandım, hem de 8 miyon euroya (8.150) ve artık bu yazı kaçınılmaz oldu. Gerçekten ya Galatasaray yönetiminin hepimizden çok bilyor, biz hiç birşey bilmiyoruz ya da hangi takımı yönettiklerinin farkında bile değiller.

Galatasaray ticari bir kuruluş değildir, Galatasaray ufacık bir kar edecek diye takımın geçtiğimiz sezon en yararlı olan oyuncusunu satacak takım da değildir. 3 yıldır bu yapılıyor ve yönetim olarak siz hala bunun takıma bir yarar getirmediğini görmediniz. Sayın Adnan Sezgin'in takım zarar etmesinde ne olursa olsun politikası Galatasaray'a zarar verdiğini hala görmüyor musunuz da kendisi transferin tek sorumlusu haline geliyor?

2 sene önce Meira, takımda stoper yokken ödediğiniz bonservis bedelinden 2 milyon euro daha fazla verildi diye satıldığında cefasını sizin takımınız çekmedi mi? Kewell bu yüzden defansın ortasında forma giymedi mi? Bunu hangi yönetim yaptı, o zaman takımın başkanı kimdi? Transferlerle hangi isim ilgileniyordu?

Sezon bittiğinde Galatasaray Teknik Direktörü Franck Rijkaard, "Bu takım yetersiz. Takviye lazım" dedi, siz naptınız? Gittiniz takımın en önemli hücum gücünü sadece 500 bin euro için gönderdiniz.. Kusura bakmayın bundan sonra isterseniz çok iyi 2-3 oyuncu alın beni hiç ilgiendirmez. Galatasaray ticari bir kuruluş değildir, herkesi gönderip, taraftarı avutmak için transfer yapmak Galatasaray'ın büyüklüğüne yakışmaz.

Benim isimlerle işim yok, sarı-kırmızılı takımının başkanının ya da transferlerle ilgilenen sorumlusunun k,m olduğu benim için önemli değil. Benim için önemli olan ordaki insanın Galatasaray'ın büyüklüğüne göre davranmasıdır. Bugünden sonra olacak transferle Galatasaray çok da başarılı olabilir ama bu takımı ticari bir firma gibi yönetilmesinden benim gibi Galatasaray taraftarlarının da memnun olduğunu sanmıyorum.

Önce stoper yokken Meira'yı yolla, sonrasında forvet yokken Nonda'yı gönder, Kewell'la devam etme, Dos Santos'un bonservisini alma, Keita'yı küçücük bir kar için sat... Bununla kalma üzerine baskette Cem Akdağ'ı hiçbir şey olmamış gibi yolla, takımın en iyi oyuncusu Evren'le sözleşme yenileme.. Bununla da kalma, takım için gecesini gündüzünü feda eden Haldun Üstünel'i istifa etmeye zorla.. Sonrasında takımdan başarı, taraftardan ve kongre üyelerinden destek bekle.. Kararı siz okuyuculara bırakıyorum.. Yakında taraftarlar da takımdan uzaklaştırılmaya başlarsa hiç şaşırmam...

Kalan taksiti Katar takımı ödeyecegine göre totalde 12 mil eouro ya satmış oluyoruz. hemde peşin alacakmışız parayı. 30 yaşındaki bir oyuncu içic iyi bir para. Teşekkürler KEİTA. Yolun açık olsun.

Üst Alt