M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak" - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak"

Cevap: M. Ali Aydınlar: "Ligler planladığımız gibi başlayacak"

Ortada şike iddaası yok demedim ki şike iddasından bişey çıkmayacak dedim elbette bazı futbolcular tutuklanacak , şike iddaası dikkatleri başka yöne çekmek ve çok ses getirmek için. Amaç şike değil, zaten 19 maçta şike yapıldı diyen emniyetin onlarca yüzlerce kişiyi tutuklaması gerekirdi bu kadar maçta şikeyi korcan tek başına yapmadı ya . Tutuklananlardan bülent uygun ve ümit karanın durumları farklı şike nedeniyle tutuklanmadılar. 8 gün oldu ilk günlerde inanılmaz bir haber fener aleyhine bombardıman varken medyanın ( kimin elinde olduğu belli ) birdenbire yumuşaması dikkatinizi çekmedi mi . Çünkü istedikleri oldu amaca ulaşıldı . Ortaya şike iddası atılmasa aziz yıldırımın tutuklanması bu kadar haklı görülmezdi , çünkü olay bu yönüyle başka davalara benzeyecekti ( soruşturmanın ilk savcısı kimdi cevabı sana pek çok şeyi hatırlatır ) .

Metristen Silivriye devri alem diyosun.

O iddaname nasıl olsa gelecek fener 1 değil 2 sene kaybedecek.O Çubuklu formalı TFF Başkanı kendi ağzıyla açıklayacak küme düşürldüğünü.Olan CL deki kontenjana olacak o ayrı mesele.

o zaman bakalım ne olacak üst üste tff na dava açmaya başlayacak kulüpler en başta başına bir iş gelmezse trabzonspor ve bursaspor. Bu kulüpler maddi ve manevi tazminat davalarını açınca göreceğim ben tff yi. UEFA tarafı zaten rezalet olacak adamlar siz bizle dalgamı geçiyorsunuz diyecekler .

orasi cezaevi degilde tatil köyümü ulan serefsiz...!!! merak etme fifa sana öyle bir takacakki kapagi kendi agzinla aciklayacaksin kümeyi.. !

Boyle rezillik olmaz, boyle yoneticilik hic olmaz.

Yonetici, lider, zor zamanda aci karari verebilene denir. "Ben alti ay olu taklidi yapayim, belki gider" ancak ileriyi goremeyen emir erlerinin yapacagi istir.

Bu karar alinirken sessiz duran ve kabul eden her bir kulup yoneticisine yaziklar olsun.

Galatasaraylisi, Besiktaslisi, Gaziantepsporlusu vs. herkes toplanip maclara gitmeme ve Digiturk'u iptal ettirme karari alabilecek kadar cesur olsalar gorurum ben onlari ama nerdeee.

Tamam ama en azindan suclar ispat edilmeden bir sorusturma baslatilacak bile olsa olayin once iddianame - mahkeme surecine gecmesi lazim neden anlamiyosunuz bunu

Ama istese diyorum istese işine gelse bir karar alabilir daha önce italyada olduğu gibi orda işler böyle yürümedi ordaki federasyon gerçekten olayın üstüne gitti ve bu işelerle uğraştı insiyatif aldı.Ve kimsenin gözünün yaşına bakmadı büyük kulup felan demeden cezaları verdi ama bizimkiler hala iddaname diyorlar bilgi yok diyorlar felan filan isteseler biraz gönülleri olsa üstüne gitseler olayların 3-4 ay beklemeye gerek kalmayacak tıpkı italyadaki gibi ama sende bunu anlamıyorsun hala savunuyorsun...

Bir sorum olacakti insallah cevap veren olur, peki 3 ay sonra mahkeme karari verirse ve tff feneri düsürmesi lazimsa ve düsürürse fener o sezon mac yapamiyacak öyle degilmi? bank asya liginden mi basliyacak fener diger sezonda yoksa daha alt bir kademedemi? fener bank asyada baslamis olsa dahi 2 sezonu güme gitmis olmuyormu?

Takımın başkanı içerde, yöneticisi içerde, hukukçusu, muhasebecisi içerde, takım şampiyonlar liginde.

Sizin vericeğinizin kararın ben.

Aydınlar: Şu durumda fenerbahçeyi avrupaya göndererek ülke prestijini bozamayız. cezaya gelirsek, mahkemeyi beklemeliyiz. Nihai karar açıklanınca gereken yapılacaktır..

Şu açıklamayı yapmak çok mu zordu..

Bu Ülkede yapanin yaninda kaliyor yazik !!!!!!!!!

Ne zaman başa geçtin ne zaman planladın neden bahsediyorsun canım benim ? :)

Tamam iste olay bu . O zaman dusurecekler ,nasil ankaraspor u ligin ortasinda dusurdulerse... Ama bugun dusurursen ve yarin suclular beraat ederse bu kaybin telafisi mumkun degil.

peki sampiyonlar ligine katildi ligin ortasinda düsürüldü.

CL ne olacak ozaman ?

Bundan sonra şike yapmayan takım küme düşmeyi hakediyor demektir.

sike yapacagiz ulan bizde yapacagiz.. ÜNAL AYSAL sende yap sikee.... Lütfeeeeen !

Türkiye ligi bugün itibariyle bitmiştir. Asla temiz futbol izleyemeyiz. iddaname beklenmeli diyen arkadaşlar var. onların saf ve iyi niyetlerini anlıyorum, ama bugün alelacele ligi tescil eden, şikeden tutuklu bir kulüp başkanını sanki onun veziri gibi koştura koştura ziyarete giden bir TFF başkanının, iddanameyi görse bile feneri düşürebileceğine inanan kusura bakmayın ama çok saf olmalı. iddaname hazırlansa bu sefer yargı kararı beklenmeli derler, o zamana kadar da zaten bu TFF emekli olur, kanunlar değişir, yani iş bitmiştir. Ligin 25. haftasında fener şampiyonluğa oynuyorken, idadaname bitti diyelim. bu TFFnin feneri düşürecek kararı alması%0 dan bile az ihtimal. Bundan sonra hiçbir spor yorumcusu maç yorumlamasın. boşuna spor programıda yapmasınlar. bundan sonra ligtv alırsamda şerefsizim zaten. her hafta istenen hakemler ayarlanmaya devam etsin. fener kimi isterse o yönetsin maçları. aziz yoksa nihatözdemir fırçalasın TFF başkanı denen adamı. Bundan sonra Türkiyede asla hiçbir takım şikeden düşemez. çünkü ortada emsal bir karar var. Bir kulübün başkanı, yönetcileri, muhasebe müdürü, o kulüple ortak şike yapan bir kulüp başkanı, antrenör ve futbolcu şikeden tutuklanmışken hiçbirşey yapılamıyor. Eğer fenerin yerinde atıyorum Ankaragücü olsa çok tan 2.lig B kategorisine yollanmıştı bile. Bu karar TTfnin alnında kara bir leke olarak kalacaktır.

Üst Alt