Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak - Sayfa 3 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Neill'i Gönderip Ujfalusi'yi Almak

Katilmiyorum aga. Ujfalusi tipki Servet gibi topla arasi vasattir (gerçi Servet vasat bile degil)

+ her ikiside daha sert oynayan tipte oyuncular ve her ikisde atletik degil. Hizli, çevik forvetlere karsi çok zorlaniyor ikiside.

Kim ne derse desin Neill bile bu savunmayi toparlayamadiysa Ujfaluside toparlayamaz.

Hele hele arkada Balta-Servet-Ujfa olursa kontra ataklarda ve derbilerde ne olur sen dusun.

Ujfalusi Neill'e oranla benim Servet'in yanına isteyeceğim kadar olmasa da daha atletik bir oyuncudur. Ujfalusi'nin Neill gibi ayağına hakim olamadığına, oyun kuramaycağına tabii ki katılıyorum, o yönde Neill zaten sayılı stoperlerden biridir bana göre yalnız teknik kapsitesi sınırlı da olsa sağ bekte oynayan ve iyi kötü ileri geri çalışabilen (yani Hakan Balta gibi statik oynamayan) bir oyuncunun hücum yönünü Servet'le bir tutmak da haksızlıktır bence. Ayrıca ben Servet'in çok sert bir oyuncu olduğunu düşünmüyorum, Neill Servet'e oranla daha sert bir oyuncuydu mesela. Senin görüşündür, saygı duyarım ama bu yüzden Ujfalusi'nin stilini Servet'ten çok Neill'e daha yakın buluyorum.

Eger bir yabanci stoper daha alinacaksa Ujfalusi'yi stoper ve sag bek mevkisine yedek olarakta almis olabilirler. Sonucta tecrube ve oyunculuk bakimindan cok iyi bir alternatif oldugunu soyleyebiliriz.

Mevcut stoperler;

Servet, Ujfalusi

Devsirme stoperler;

Balta, Cana, Ceyhun

Gokhan Zan'in sozlesmesi bittigi icin elde su an iki tane stoper var. Gerisi devsirme oyuncular. Yani bu gosteriyor ki savunmaya gercek mevkisi stoper olan en az 1 tane daha oyuncu almak sart ve mutlaka alinacaktir.

^^

Zaten Ujfalusi ben kendimi sagbek olarak daha rahat hissediyorum demisti bir yerde.

*ariyorum*

Öncelikle fikrimden ötürü dürüstlüğümü sorgulayamazsın.

Anlatılmak istenen Neill neden nasıl gönderilir değil.

Artık ligimize tempolu stoperler lazım. Koca sezon Servet i yapısı itibariyle hantal , Neill i yaşı itibariyle temposu düşük eziyetli bir şekilde izledi bu taraftar. Ujfalusiyle Neill in bir farkı olmadığını düşünüyorum. Dolayısıyla defanstaki sıkıntılar yine devam edecek gibi duruyor. Anlatmak istediğim bu.

Renkdaş yanlış konusuyorsun, bütün başarılı, büyük takımalrın stoperlerine bak hepsi tecrübeli (senin deyiminle yaşlı ve temposuz),istersen bir sürü örenek sayarım.Neyin kıyaslamasını yapıyorsunuz anlamış değilim.

Neill yasli diye Terim'in rapor verdigini mi dusunuyorsun? Neill kendisi gitmek istedi bana kalirsa, ozellikle Kewell ile anlasma yapmayacagimiz anlasilinca. Takimda Kewell disinda arkadasi oldugunu dusunmuyorum. IStanbulda baska birini tanidigini, takimda cok mutlu oldugunu da dusunmuyorum.

O zaman soyle de bir baslik acalim, Drogba'yi yasindan dolayi almayip, Forlan'i transfer etmek. Yazdigin buna benziyor biraz.

Bu millet hangi neill i izledi acaba ben geçen sene başka neill mi izlediim, cana konusunda aynı muabbet yapılıyor aman cana gönderilir mi, bal gibi ikisi de gönderilir.Geçen sene gs hiç katkısı olmayan 2 futbolcu.bana göre ikisini topla bir ulfaluji yapmaz.

Eger bir yabanci stoper daha alinacaksa Ujfalusi'yi stoper ve sag bek mevkisine yedek olarakta almis olabilirler. Sonucta tecrube ve oyunculuk bakimindan cok iyi bir alternatif oldugunu soyleyebiliriz.

Mevcut stoperler;

Servet, Ujfalusi

Devsirme stoperler;

Balta, Cana, Ceyhun

Gokhan Zan'in sozlesmesi bittigi icin elde su an iki tane stoper var. Gerisi devsirme oyuncular. Yani bu gosteriyor ki savunmaya gercek mevkisi stoper olan en az 1 tane daha oyuncu almak sart ve mutlaka alinacaktir.

Oldu!...Böyle ciddi maliyetli yabancı futbolcuyu yedek olarak alma lüksümüz var mı peki?...Banko oynayacak çapta yerli stoper alma imkanı olmadığına göre stopere alınacak yabancı tek ve banko olmalı,yabancı kotası olduğu müddetçe... O kota yüzünden solbekte Balta ve Çağlar a güvenmek zorunda kalıyorken yabancı yedek stoper saçmalıktan da öte olur!...

Neil potansiyeli iyi bir stoper. Galatasaray'a bir şeyler verdiğini düşünmüyorum. Bu sene iyi bir sezon geçirmedi. Geçen sene ise vasat üzerindeydi.

Bence Neill kalma taraftarı değildi. Performansı bu kadar düşmezdi eğer gönüllü olsa.

sırf isme göre yorumlar. forlan ve reyes ide kulüplerinde izlemediğini görüyorum . izlemiş olsaydınız ulfaluji ye laf etmek yerine iyiki geldi adam dinamo gibi bi ileride bi geride yorumlarını görürdüm. adama tosbağa diyen bile var . izlemeden yorum yapmayın bari kendinizi küçük düşürüyorsunuz. ben adamı izledim adam sağbekte dinamo gibi bi ileride bi geride defansif yönü süper.

33 yaşındaki adamada 3 milyon bonservis verip neill i beleş e göndermek saçma oldu daha iyisi alınabilirdi. diğer iki transfer çok iyi :)

Ujfalusi yedektir beyler.. Alternatif stoper yok kadroda. Servet ve Ujfalusi.. Baska var mi?

Servet'in olduğu bir defansın başarılı olması için tek bir formül var, onu da Ujfalusi karşılamıyor. Hızlı, hamleli bir oyuncu almalıydık. Van Buyten - Lucio bile olmadı Bayern de ki Lucio açık alanda hızlı bir oyuncudur, Demichelis'i denediler. Neill-Servet olmadı. Gökhan-Servet olmadı. Olmaz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt