Ünal Aysal: "Galatasaray’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılmak için girişimde bulunması gerek" - Sayfa 6 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Galatasaray’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılmak için girişimde bulunması gerek"

Dönemin bal gibi sartina bak, Sampiyonlugu kaybedip CL geliri almisiz. Bunda da mi payi var ?
Fatih Terim´den cikar konuyu da, Ünal Aysal´in bu sabotajlara neden tesebbür ettigini anlat ? Hadi Fatih Terim konusu bir kenara. Dördüncü yildizi neden ilk önce taktirmak istedi Fenerbahce´ye ? O sezon ortasinda birden istifa ettigi sezon Fenerbahce sampiyon olsaydi, bu son 5 seneyi hangi yönde etkileyecekti ?
Teşebbür etmedi, size göre verdi.
O.dönem Aziz Yıldırım bir ekim ayında ekrana çıkıp lehimize hatalar adlı video hazırladı ve o.dönemden sonra hiçbir şey GS için normal gitmedi.

Sen söyle bakalım, sezon sonu (2012'de) gelsin konuşacağım diyen Terim niye konuşmadı ve ertesi sene de tüpçü ile gülerek imza attı?

Ünal Aysal'dan kovulmasının intikamını mı aldı yoksa. Bu bahaneni diyeyim de başka bir şey söyle :)

Federasyona atar gider yapiyor simdi guya, yarin senol'u sutlasinlar. Hop hemen kucagina Nihat Ozdemir'in. Sirita sirita imza atar. Ihanetlerin adami... Yildirim Demiroren'le sergiledigi sahne hicbir gs'linin vicdaninda aklanmayacak.
Fatih Terim adaletin olduğu yerde vardır diyordu kendisi için. Ama aylar sonra adaletsizlik yapanların kucağına oturmuştu. O görüntüyü terimsporlular unutabilir, ama gerçek Galatasaraylılar asla unutmayacak aklının bir köşesinde daima yer alacak. O zamanlar bile hocayı savunuyorlardı. Hoca bile kendisini bu kadar savunmuyordur. Biatçılığın neden önemli bir problem olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.

Dogru zaten, basarisiz bu sezonda, gecen sezonda. Her sene dogrulari yapip basarili olan bir hoca varsa dünyada buyrun. Yok öyle bir Adam unut.
Galatasaray her sene şampiyon olmak zorunda değil ancak iyi futbol, modern futbola ayak uydurarak yarış için aday olmak zorunda!

O zaman bu argümana göre her gelen başkan da devamlı başarılı olacak değil. Neyi eleştiriyorsunuz, kırk ayda 27 kupa almış adamın ? Git denildiğinde zaten koltuğa da yapışmamış. Ki döneminde yabancı sınırlaması da olan bir baskandı.

Ha hocanın istediği Alper Potuk
Ha Tarık Camdal. Fb ne fayda sağladı, elimizden aldı da. Geçiniz Allah aşkınan. Ona gelince her sene olmaz, zarar ettirebilir, neden çünkü kredisi var. Ünal Aysal'a gelince yok...

Bu ne perhiz ne lahana turşusu.

Fatih Terim adaletin olduğu yerde vardır diyordu kendisi için. Ama aylar sonra adaletsizlik yapanların kucağına oturmuştu. O görüntüyü terimsporlular unutabilir, ama gerçek Galatasaraylılar asla unutmayacak aklının bir köşesinde daima yer alacak. O zamanlar bile hocayı savunuyorlardı. Hoca bile kendisini bu kadar savunmuyordur. Biatçılığın neden önemli bir problem olduğunu her geçen gün daha iyi anlıyoruz.
Aklima geldikce vicdanim sizlar. Gercek gs'liler olarak buyuk uzuntu duyuyoruz. Efsanelerimiz Metin Oktay, Ali Sami Yen, Unal Aysal gibi isimlerdir. Fatih Terim ise bir donem kulübümüzde onemli basarilar kazanmis sonrasinda ise korkunc derecede basarisizliklar yasatip camiasina agir ihanetler etmis 1 elemandan fazlasi degildir.

Sampiyonluk kutlamakla meskuldu

2012-2013´de sampiyon oldugumuzda Aysal´in yüzü Demirören´den beterdi. Cümle bile kurmakta zorlaniyor.

11-12 sezonu diyorum. Şike sonrası, onunla ilgili konuşacaktı.
Elmander'in bile füze yolladığı...Hatta Ayhan Akman'ın bile kupayı alırken eliyle ittiği tüpçüye ne oldu da koştu. 😂

Aysal sayesinde orada karanlıkta kupa kaldırdık. İnat etmeseydi, almadan girmeyeceğiz diye o zevkten mahrum kalacaktık. Yoksa kendileri için getirmişlerdi. Her şeyi biliyorum...

Boşa yoruyorsun kendini,Terimci kardeşim.

Aysal hususundaki msjlarınız biat kapsamında mı
Aysal'ı seviyorum onun gibi bir başkan da gelmedi bu topraklara ama bugün mesela Süper Lig konusundaki fikirlerine katılmadığımı söylemiştim. Biatçılık demek körü körüne her yaptığını desteklemek, hatalarına bahane bulmak demektir. Ben doğruya doğru, hataya hata diyen birisiyim. Kimseyi de körü körüne savunacak kadar akıl melekelerimi kaybetmedim.

Benim için tartışma bitmiştir diyeceğimi dedim. Yetkili arkadaşın dediği gibi burayı bulandırmaya gerek yok. Sevabıyla günahıyla takdir ettiğim isim. Zaten geçmiş gitmiş dönemler. Önümüze bakalım. Bugün için plan yapalım. Zaten gelmeyecek de kendisi. Yazanlara dönmeyeceğim. Bir saygısızlık olarak ya da korkaklık biçiminde algılanmasın. Konu içeriği ve konuşmalar, uyarı aldığımız üzere burası değil. Ona saygımdan. Her ne kadar fikirlerimizi değiştiremesek de teşekkürler yine de seviye bozulmadığı için.

Galatasaray her sene şampiyon olmak zorunda değil ancak iyi futbol, modern futbola ayak uydurarak yarış için aday olmak zorunda!

O zaman bu argümana göre her gelen başkan da devamlı başarılı olacak değil. Neyi eleştiriyorsunuz, kırk ayda 27 kupa almış adamın ? Git denildiğinde zaten koltuğa da yapışmamış. Ki döneminde yabancı sınırlaması da olan bir baskandı.

Ha hocanın istediği Alper Potuk
Ha Tarık Camdal. Fb ne fayda sağladı, elimizden aldı da. Geçiniz Allah aşkınan. Ona gelince her sene olmaz, zarar ettirebilir, neden çünkü kredisi var. Ünal Aysal'a gelince yok...

Bu ne perhiz ne lahana turşusu.

Öncelik ile görev dagilimi olarak Yönetici ile Teknik Direktörün farkinin altini cizmek lazim.
Ünal Aysal´i Terim ile kiyaslamak icin bir 40 senesini kulübe mi verse aceba ? Yada kültürsüz, köksüz pacoz bir kulüpmüyüz ?
Yapismak ne demek ? Birakacaksan, Fatih Terim´i göndermeden önce kendin istifa edersin zaten. Yada en kötü o sezonun sonu. Bir sezonu pic edip, diger sezonu da pic etmek icin üst üste basarisiz sonuclar sonrasi kacip, dördüncü yildizi fenerbahceye ikram etmeye tesebbüz etmezsin.

Sana diyorum ki Ünal Aysal´in kendisini özel yaptiracak birseyini söyle, geveliyorsun. Hala futbolcu tercihlerindesin. 20 yildir Galatasaray´a Fatih Terim cok fayda sagladi. Aysal Terimsiz kulübün basinda bir sene bile kalamadi.

2014/2015 sezonunda, usulca yanina yaklassam, Asker yil kac desem, 1945!! diye cevap verecek Duygun Yarsuvat Baskanliginda sezonu Sampiyon bitirdi Galatasaray.

Bana birsey göster, ayal yapti, Galatasaray bukadar para kazandi, ve kazanmaya devam ediyor diye... Futbol parayla oynaniyor. Ciddi anlamda Gelir akisi saglayan bir Baskan´i hic olmadi Galatasaray´in, olmadigi icin aysalmis, aliymis fark etmiyor. Sampiyonlar Ligi Yari Finalinde kulübün tüm sahipleri Türkiye´de hakaret olarak kullanilan bedevi.

O yüzden Fatih Terim ile de, olmadiginda da kulübün basinda kimin oldugu degil, Galatasaray´in o günkü mali sartlari belirgin oluyor. Kulüp 7 yildir FFP´nin kiskaci altinda, 2013´de zoru görüp kacti denilen Terim dört yildir FFP cezasi esliginde calistiriyor takimi.

Mancini Üst Düzey hocadir, neden ? Cünkü Üst Düzey ve Profesyonel Takimlarda calismaya alismis. O günü sartlarini Aysal anlattiginda, kendisi direk calismayi birakiyor, istifa ediyor.

11-12 sezonu diyorum. Şike sonrası, onunla ilgili konuşacaktı.
Elmander'in bile füze yolladığı...Hatta Ayhan Akman'ın bile kupayı alırken eliyle ittiği tüpçüye ne oldu da koştu. 😂

Aysal sayesinde orada karanlıkta kupa kaldırdık. İnat etmeseydi, almadan girmeyeceğiz diye o zevkten mahrum kalacaktık. Yoksa kendileri için getirmişlerdi. Her şeyi biliyorum...

Boşa yoruyorsun kendini,Terimci kardeşim.

Yine sampiyonluk kutlamak ile meskuldu... Sike ile ilgili konusacagini biliyorsun da, git bir o dönem Nihat Özdemir´in aciklamarini dinle kim diretmis o kupayi almamiz icin kadiköyde.

Nerden nereye
CNN de bir programa Unal baskan katilip Sampiyonlar Ligi contenders demislerdi bize...

Dustugumuz duruma bak :)

Ismini gordum hatirladim, yoksa lig fln blöf gibi duruyor..

Üst Alt