Ünal Aysal: "Galatasaray’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılmak için girişimde bulunması gerek" - Sayfa 7 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

Ünal Aysal: "Galatasaray’ın Avrupa Süper Ligi’ne katılmak için girişimde bulunması gerek"

Aysal'ı seviyorum onun gibi bir başkan da gelmedi bu topraklara ama bugün mesela Süper Lig konusundaki fikirlerine katılmadığımı söylemiştim. Biatçılık demek körü körüne her yaptığını desteklemek, hatalarına bahane bulmak demektir. Ben doğruya doğru, hataya hata diyen birisiyim. Kimseyi de körü körüne savunacak kadar akıl melekelerimi kaybetmedim.

yani tek bir sözüne katılmıyorum diyince biatçılıktan sıyrılmış olunuyor mu
biatçılık kavramını sanki argümanın hangi tarafında olduğuna göre tanımlıyor gibisin renktaş
burda kimsenin aysalın yada terimin her yaptığına doğru dediği yok
sadece bi taraf aysalın 100 şeyden yaptığı 20 yanlış varsa onu vurguluyor diğeri terimin 100 yaptığı şeyden 20si yanlışsa onu
sana göre aysal gibi başkan gelmedi ama terim gibi td gelmedi diyen biatçı olur mu
şimdi aysal döneminin son 1 senesini ele alsak eminim çeşitli sebepler sunarsın ama terim için sunulunca biatçı mı olunmakta

biatçılık kavramını sanki argümanın hangi tarafında olduğuna göre tanımlıyor gibisin renktaş
sadece bi taraf aysalın 100 şeyden yaptığı 20 yanlış varsa onu vurguluyor diğeri terimin 100 yaptığı şeyden 20si yanlışsa onu
sana göre aysal gibi başkan gelmedi ama terim gibi td gelmedi diyen biatçı olur mu
şimdi aysal döneminin son 1 senesini ele alsak eminim çeşitli sebepler sunarsın ama terim için sunulunca biatçı mı olunmakta
😉 🤌 😍😘

Aysal'ı seviyorum sadece başarılarıyla değil kişilik olarak da. Federasyonlara hatta hükümete bile çok kez posta koydu. Cengiz emniyet müdür yardımcılarının yanında bile el pençe divan dururken, o çok kez hükümeti karşısına alacak kadar da billurlu birisiydi.

Ha başarısızlıkları var mı? Tabii ki var. Son 1 senesi özellikle. Düşündükleri ile yaptıkları bir türlü uyuşmadı. Ancak kendisindeki mentalite şu anki yönetimde olsa bambaşka bir tablo olurdu.

Fatih hocanın doğruları olduğunda da söylüyorum. Ama son zamanlarda pek doğrusunu göremediğimiz için haliyle doğrularını söyleyemiyoruz. Terimci ya da Aysalcı değilim bugün sarı çizmeli Mehmet ağa gelse takıma başarılarda bulunursa onu desteklerim. Benim tek menfaatim bu kulübün başarısı. İkisi de kişisel egoları yüzünden kulübü daha iyi yerlere götürmek varken geriye götürdü. Bunu söylemek zor olmasa gerek. Filler tepişiyor çimenler eziliyor. Onlar parasına para katıyor biz de burada tartışıyoruz.

Kendisi 40 ayda 27 kupa görmüş başkan. Diger alanlarda da Galatasarayımızı şahlandıran biri.

Neden sadece futbol ??? Bunlar niye es geçiliyor. Cengiz gibileriyle kümeye oynadık, zor yırttık yahu.

Nerden nereye. Prandelli,Tarık Camdal kini olarak yorumluyorum ama unutmayın ki Mancini hocayı biz yedik. Üçüncü olmayı sindiremedik. Şimdi 6. Eyvallah, Dursun'a bile ses etmedi taraftar oluşumu. Ayıp yemin ederim.

Sadece Terim Aysal'ı Aysal yaptı kısmına katılmıyorsam sebebi üstte dediğim diğer branşlardır. Ha hepimizin önceliği elbette futbol ama diğer şubelerdeki başarı da es geçilemez. 2015 bile onun meyvesidir. Evet, o berbat sezon bile!
Aysal öncesi dönemde 3 yıldır sampiyon olamayan,son sezonu da 8.sirada tamamlamış elde tutulur bir futbolcusu bile olmayan takımdı Galatasaray.Amatör şubeleri hiç söylemiyorum.Yok hükmünde idi.Öyleki Adnan Polat takımın başına bırak Terim'i getirmeyi Abdullah Avcı'yi bile ikna edemedi kadro çok zayıf diye... Vizyoner başkanım kendi yarattığı kadro, ekonomi ve başarı ile birlikte kulübü ve beklentiyi o kadar yükseğe taşıdı ki "Bayern Münih"misali silip süpürecek korkusuyla önce siyaset eliyle Federasyon tarafından sonra da içimizdeki işbirlikçi egonsantrik vakalar tarafından ihanete uğrayıp engellendi.O dönem Aysal değil de herhangi bir başkan gelseydi bugün Fenerbahçe gibi eski defterleri karıştırıp belki bize de bir kupa çıkar derdine düşmüş olurduk.Bir arkadaş söylemiş size sözü geçmeyen, vasıfsız başkanlar lazım.Aysal'i elestiediginiz kadar ona ve dolayısıyla Galatasaray'a ihanet edenlere eleştiri olsaydı bizde "şimdi adı geçen zirve ve zengin kulüplerden biri bizdik".Ha ben olsam kalır mücadelemi yapardım ama o yurtdışı kültürü ile yetişmiş olduğu için parasıyla rezil olmak istemedi, kokuşmuş bir düzende kalıp ona buna el pençe divan gezip dolaşmak karakterine ters geldi.Tekrar başa dönecek olursak tahminim onu eleştirenler hangi dönemde ne şartlarda nerden nereye getirdiğini unuttular.Yine de biz hatırlatalım ki bugünlerde bizlere ders olsun.Hele ki benzer şeylerin yine aynı figürler tarafından Mustafa Cengiz'e yapıldığını canlı canlı görürken.

Ünal Aysal: “Avrupa Süper Ligi fikrini sanırım ortaya ilk atan benim.

traşta üstüne yok ha
nasıl olsa ne sallarsam sallayayım yutan oluyor diyor
avrupadan 3-4 klüp alıp başına prandelliyi koyacaktı bi de
haftaya jüpitere GS bayrağı asmaya gidiyorum der işte vizyon dersiniz
Bu is cok kolpa hele ki Aysal gibi futbol endustrisine hakim olmayan bir adam icin. Millet de paylasip duruyor bu fikir ona ait diye. Arkadaslar, suanki CL formati zaten yine Real-Juve-Barca-ManU falan istedigi icin boyle yapildi goruldugu uzere meyvesini de verdi az cok dogru duzgun sampiyon/finalist cikmadi birkac takim ve ilgili ligler disinda. Cikan da kazara. Bizim macta Real'e karsi yapilan bariz hakem hatalari dun gibi hafizalardadir. Yine elenirdik orasi ayri ama futbol bu hersey olabilirdi.

Aysal'ı seviyorum sadece başarılarıyla değil kişilik olarak da. Federasyonlara hatta hükümete bile çok kez posta koydu. Cengiz emniyet müdür yardımcılarının yanında bile el pençe divan dururken, o çok kez hükümeti karşısına alacak kadar da billurlu birisiydi.

Ha başarısızlıkları var mı? Tabii ki var. Son 1 senesi özellikle. Düşündükleri ile yaptıkları bir türlü uyuşmadı. Ancak kendisindeki mentalite şu anki yönetimde olsa bambaşka bir tablo olurdu.

Fatih hocanın doğruları olduğunda da söylüyorum. Ama son zamanlarda pek doğrusunu göremediğimiz için haliyle doğrularını söyleyemiyoruz. Terimci ya da Aysalcı değilim bugün sarı çizmeli Mehmet ağa gelse takıma başarılarda bulunursa onu desteklerim. Benim tek menfaatim bu kulübün başarısı. İkisi de kişisel egoları yüzünden kulübü daha iyi yerlere götürmek varken geriye götürdü. Bunu söylemek zor olmasa gerek. Filler tepişiyor çimenler eziliyor. Onlar parasına para katıyor biz de burada tartışıyoruz.

Teknige bile girmeden cok net yaziyorum, olay gayet basit bir Galatasaray´li icin. Galatasaray´in en basarili dönemlerinde takimin basinda olan Fatih Terim´i kücük düsürücü kiyaslara getirmek, basli basina bize dil uzatan rakip takimlara Galatasaray´in Tarihi basarilari ile ilgili koz vermekten baska birsey degil. Aysal kulübün basinda üc sene gecirmis bir sahis. Galatasaray acisindan kimin daha agir bastigini mukayese etmeye acik bile degil.

Aysal öncesi dönemde 3 yıldır sampiyon olamayan,son sezonu da 8.sirada tamamlamış elde tutulur bir futbolcusu bile olmayan takımdı Galatasaray.Amatör şubeleri hiç söylemiyorum.Yok hükmünde idi.Öyleki Adnan Polat takımın başına bırak Terim'i getirmeyi Abdullah Avcı'yi bile ikna edemedi kadro çok zayıf diye... Vizyoner başkanım kendi yarattığı kadro, ekonomi ve başarı ile birlikte kulübü ve beklentiyi o kadar yükseğe taşıdı ki "Bayern Münih"misali silip süpürecek korkusuyla önce siyaset eliyle Federasyon tarafından sonra da içimizdeki işbirlikçi egonsantrik vakalar tarafından ihanete uğrayıp engellendi.O dönem Aysal değil de herhangi bir başkan gelseydi bugün Fenerbahçe gibi eski defterleri karıştırıp belki bize de bir kupa çıkar derdine düşmüş olurduk.Bir arkadaş söylemiş size sözü geçmeyen, vasıfsız başkanlar lazım.Aysal'i elestiediginiz kadar ona ve dolayısıyla Galatasaray'a ihanet edenlere eleştiri olsaydı bizde "şimdi adı geçen zirve ve zengin kulüplerden biri bizdik".Ha ben olsam kalır mücadelemi yapardım ama o yurtdışı kültürü ile yetişmiş olduğu için parasıyla rezil olmak istemedi, kokuşmuş bir düzende kalıp ona buna el pençe divan gezip dolaşmak karakterine ters geldi.Tekrar başa dönecek olursak tahminim onu eleştirenler hangi dönemde ne şartlarda nerden nereye getirdiğini unuttular.Yine de biz hatırlatalım ki bugünlerde bizlere ders olsun.Hele ki benzer şeylerin yine aynı figürler tarafından Mustafa Cengiz'e yapıldığını canlı canlı görürken.
Harfi harfine katılıyorum dediklerinize. Uzatmamak amacıyla sadece alkışı bırakmak istiyorum size. 👏

Daha çok şey yazardım da burası konunun amaç yeri değil. Eskileri kucaklamak da bize bir yarar sağlamaz. Uzlaşma da olmayacak aramızda ya da biatci gözükecegiz, ondan lüzum yok. Şu andaki fikrini as alıp yorumları yapalım. Olur olmaz, olursa Galatasarayımız için ne gibi bir yol izlemeliyiz. Bu alanla ilgili ciddi şüphelerim olsa da sanki maddi zenginlik ortamı buraya kayacak gibi hissediyorum.

Boyle olmak gerekir, objektif ve saygili. Kimse %100 degil ki zaten, olamazda. Ama elestiri yaparken ya da karsidakini yaftalarken "biatci" demek cok irrite edici ve hatali. Hayri'nin yorumlarini okudum hemen hemen hepsine imzami atarim, Aysal'i elestirdigi kisimlari. Cunku baya baya buradaki herkes o donemi yasadi ama bazilari unutmus gibi yaziyor. Cok hatalari oldu Baskan'in da. Ama durust olayim, simdi Aysal kadar bir isim goremiyorum ben adaylar ve suanki yonetim icinde.

Yani gelse yeniden Baskan olsa bana gore bircogumuz sanirim "en azindan" evet der. Ama kendisi iste nasil ki Terim icin diyoruz o da sinirlarini bilmedi/bilemedi sonuc dunya kadar borc ve hocanin "koparilisi" (hoca da hatali burada). Gelen hocalar, Mancini (ucret disinda) vizyon olsun hadi sonucta City'nin hocasini aldin yakin zamanda, ama Prandelli falan rezalet tercohler. Ayrica yaptigi anlasmalar cok buyuk kulfetliydi. Ben bu acidan mesela besiktas'i kutluyorum son iki senedir cok dogru ve haddini bilen anlasmalara yapiyorlar sevmesekte bu gercek. Aysal, yada yeni muhtemel Baskan, hep oyle transferler yapsin demiyoruz ancak bunu, isi bilenlere biraksinlar ve dogru duzgun denetlesinler. Ayrica harcadiklari para bu klubun parasi ve gelecegi bunu unutmasinlar. Transfer yapmamakta olmaz, Cengiz Baskan'in hatasi da bu mesela. CL'ye forvetsiz gittik baya baya. Neyse, konu bu, dogruyu da soyle yanlisi da, ama saygi cercevesinde olmali elestiriler.

Efsane mesajlar var ya. Forma al desen almaz adamın servetiden kulube milyonlarca dola hibe etmesini bekliyorlar.
Önce kendinize sorun siz olsaniz bir kuruş verir miydiniz diye.
Adamı türlü hıyarlıklarla başkanlıktan indir, işine gelmediği için hibe etme. Kendinden sonra gelen kepçe kulak kulübün her şeyini satsın. Sonra Aysal niye basketbola sponsor olmuyor.
Sen bir kere camia olarak adama yaptığından dolayı bir gönlünü al bir özrünü dile sonra bakarsın.
Adamın parasını alacaksın başarılar senin başarısızlıklar başkasının olacak. Orada burada arkasından ileri geri laflar edeceksin, genel kurulu yakacaksin oldu canım.

Biz parayı geçtim az bucuk itibarı olan, elini taşın altına sokan kişileri sırayla kulüpten uzaklaştırıp nerede bir şopar varsa yücelt sonra birisi gelsin sponsor olsun diye çok ağlarsınız.

Harfi harfine katılıyorum dediklerinize. Uzatmamak amacıyla sadece alkışı bırakmak istiyorum size. 👏

Daha çok şey yazardım da burası konunun amaç yeri değil. Eskileri kucaklamak da bize bir yarar sağlamaz. Uzlaşma da olmayacak aramızda ya da biatci gözükecegiz, ondan lüzum yok. Şu andaki fikrini as alıp yorumları yapalım. Olur olmaz, olursa Galatasarayımız için ne gibi bir yol izlemeliyiz. Bu alanla ilgili ciddi şüphelerim olsa da sanki maddi zenginlik ortamı buraya kayacak gibi hissediyorum.
Teşekkürler,bende konu dışına çıkmamak adına "en azından böyle bir değerin fikriyatindan yararlanalim"diyerek konuyu bağlayayim.Sonucta bir şarkıda söylediği gibi"olanlar oldu".Tabiri caizse sel geliyor ve de taşacak.Onunde durup kapılmak yerine duruma uygun vaziyet alıp "Galatasaray'in ali menfaatleri" için gerekli hamleleri yapalım.Neyseki kulüpten yapılan açıklamalar da o yönde.İşbirlikçiler de yine bir"ihanetin eşiğinde".

Teknige bile girmeden cok net yaziyorum, olay gayet basit bir Galatasaray´li icin. Galatasaray´in en basarili dönemlerinde takimin basinda olan Fatih Terim´i kücük düsürücü kiyaslara getirmek, basli basina bize dil uzatan rakip takimlara Galatasaray´in Tarihi basarilari ile ilgili koz vermekten baska birsey degil. Aysal kulübün basinda üc sene gecirmis bir sahis. Galatasaray acisindan kimin daha agir bastigini mukayese etmeye acik bile degil.
Bu bence doğru bir yaklaşım değil. Fatih hoca bu kulübe daha uzun süre hizmet etti diye onun arkasında mı olacağız? Uzun süre hizmet edenler mi haklı oluyor? Sadece haklının haklı olduğunu düşünüyorum.

Teşekkürler,bende konu dışına çıkmamak adına "en azından böyle bir değerin fikriyatindan yararlanalim"diyerek konuyu bağlayayim.Sonucta bir şarkıda söylediği gibi"olanlar oldu".Tabiri caizse sel geliyor ve de taşacak.Onunde durup kapılmak yerine duruma uygun vaziyet alıp "Galatasaray'in ali menfaatleri" için gerekli hamleleri yapalım.Neyseki kulüpten yapılan açıklamalar da o yönde.İşbirlikçiler de yine bir"ihanetin eşiğinde".
Bu kulüpte sadece tek bir ismin kredisi var. O yüzden siz de kendinizi yormayın.

Bu bence doğru bir yaklaşım değil. Fatih hoca bu kulübe daha uzun süre hizmet etti diye onun arkasında mı olacağız? Uzun süre hizmet edenler mi haklı oluyor? Sadece haklının haklı olduğunu düşünüyorum.

Kulübe daha fazla hizmet etmis, daha fazla katma deger saglamis bir Adamdan bahsediyoruz. Galatasaray´in menfaatleri, Galatasaray´a deger saglayan insanlari desteklemekten ibarettir.
Burada hergün Dursun hirsizdir diye yaziliyor, hirsizligini belgeleyen her hangi bir delil var mi mesela ? Okadar haktan gidiyorsak mesela, adamin 20 milyon avrosu hala kulübün icinde galiba.

Kim hakli, kim degil o ayri bir konu. Sende 10 yildir burdasin neredeyse. O zamanlar zorup görüp kacti denilen Fatih Terim 4 senedir kulübün agir FFP kisitlamalari altinda Aslanlar gibi Basinda. Delikanli Adam yanildim, hakisizlik ettim adama der.
Terim kötüyse, iyi olan neden sadece 13/14´de kalmayip, 14/15´de de kritik dördüncü yildiz kapismasinda kulübü kaosa sürükledi ?

Kulüp 7 yildir kulüp UEFA yaptirimlarin altinda inliyor. Kacti denilen Terim takimin basinda.

Sizi harbiden anlamiyorum. Hadi Aysal zamaninda 300-400 Milyon avro para sokmustur kulübe, hakli olarak adamin kulübe büyük faydasi var dersiniz. Futbolun temeli paradir cünkü. Ama zenginliginden de kulübün menfaat sagladigi yok.

Kulübe daha fazla hizmet etmis, daha fazla katma deger saglamis bir Adamdan bahsediyoruz. Galatasaray´in menfaatleri, Galatasaray´a deger saglayan insanlari desteklemekten ibarettir.
Burada hergün Dursun hirsizdir diye yaziliyor, hirsizligini belgeleyen her hangi bir delil var mi mesela ? Okadar haktan gidiyorsak mesela, adamin 20 milyon avrosu hala kulübün icinde galiba.

Kim hakli, kim degil o ayri bir konu. Sende 10 yildir burdasin neredeyse. O zamanlar zorup görüp kacti denilen Fatih Terim 4 senedir kulübün agir FFP kisitlamalari altinda Aslanlar gibi Basinda. Delikanli Adam yanildim, hakisizlik ettim adama der.
Terim kötüyse, iyi olan neden sadece 13/14´de kalmayip, 14/15´de de kritik dördüncü yildiz kapismasinda kulübü kaosa sürükledi ?

Kulüp 7 yildir kulüp UEFA yaptirimlarin altinda inliyor. Kacti denilen Terim takimin basinda.

Sizi harbiden anlamiyorum. Hadi Aysal zamaninda 300-400 Milyon avro para sokmustur kulübe, hakli olarak adamin kulübe büyük faydasi var dersiniz. Futbolun temeli paradir cünkü. Ama zenginliginden de kulübün menfaat sagladigi yok.
Siyasi olarak örnek vereyim. Çünkü kulüpte şu an başka örnek verecek kişi bulamadığım için. Ülkenin başındaki malum şahıs ile Mansur Yavaş veya Ekrem İmamoğlu cumhurbaşkanlığı seçimlerine girse, reis daha uzun süreli hizmet etmiştir diye onu mu destekleyelim? Bazılarının artık kredisi dolmuştur, verecek bir şeyi kalmamıştır. Zararları olmuştur daha çok zarar vermesin diye bazen uzun süreli hizmet etse de görevinden çektirmek gerekir.

Terim bu kulüpten 3 kere gitmiştir ancak hiçbirinde de kovulmamıştır. Son ayrıldığı dönemde de hoca ve başkan arasında problemler olmuş karşılıklı görüşerek ayrılmıştır. 2000'de taraftarlar kalması için tezahürat yaparken o İtalya'nın yolunu tutmuştur. 2004'te sanırım 5-0'lık bir Rize faciasından sonra bu kulübü bir daha çalıştırmayacağım ben ceketimi astım diyerek kendisi gitmiştir. 2013'teki olanlar zaten hepimizin malumu. Bu zamana kadar kim göndermiş hocayı? Hep kendisi gitmek istemiştir. Kaçmış demeyeceğim ama gitmiştir.

Aysal bu kulübe hiçbir başkanın vermediği katkıları vermiştir. Bir kere bu kulübün üzerindeki ölü toprağı atmıştır. Her branşta şampiyonluğu hedeflemiştir. Baskette gelen 23 yıl aradan sonraki şampiyonluk, EL Top 8, kadın basketbolda 14 sene aranın ardından şampiyonluk ve ELW'de ezeli rakibini yenerek Avrupa'nın en büyüğü yapmıştır, erkek ve kadın voleybol takımlarını tarihlerinde ilk kez Şampiyonlar Ligi'ne götürmüştür. Stancu'larla Zapata'larla bu kulübün başarılı olamayacağını, büyüyemeyeceğini görmüştür. Bir kulübün marka değerini artırırsan oyuncular da sana gelir. Bugün alabileceğimiz çoğu oyuncu bize gelmez çünkü marka değerimiz inanılmaz düştü. Sponsorlar gelmez marka değeri düştü. Aysal döneminde şorta çoraba kadar dünya çapında sponsorlar vardı.

Terim'in gitmesinden sonra Mancini'yi getirmesi bence doğru bir hamle değildi. Çünkü böyle yabancı bir hocayı getiriyorsan sezon ortasında değil sezon başlangıcında getireceksin ki kendi takımını kursun, kendi oyun felsefesini aşılasın. Sezon ortasında böyle bir hoca getirilmezdi. Ama Mancini başarılı da oldu. Fatih hocanın ilk maçta kendi sahasındaki Real faciasına rağmen gruptan çıkarttı. 10 senedir finale bile çıkılamayan ZTK'yi aldı. Tarihin en iyi feneri karşısında 2. oldu. Bu bence başarısızlık değil hatta başarıdır. Ama Terimciler Mancini'yi lanetle hatırlar. Hani geçen sezonki gibi bir tablo çıkarsaymış demek ki adamı idam edeceklermiş.

Fatih hocanın gitmesine kadar Aysal melek gibi bir adamken ne oldu da birden şeytanlaştırıldı ben de onu anlamıyorum.

Üst Alt