İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu - Sayfa 4 | GSCimbom - En İyi Galatasaray Taraftar Portalı ve Forumu

İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: İnsan evrimine ait yeni bir türün fosili bulundu

Hicbirimizin bu konuyu tartisacak kadar donanimli veya bilgili oldugunu dusunmuyorum, herkes bizden cok daha zeki insanlarin buldugu seyleri distile edip edip kendi anlayacagi sekle getirdikten sonra bunun uzerinden millete artistlik yapiyor. :D

Bilimsel bakacak kadar donanıma sahip değiliz tabi o yüzden bu işe felsefik yönden bakma taraftarıyım. Bilimsel açıdan tam donanımlı olsaydık herhalde daha farklı noktalarda olabilirdik.

Bunları google'dan araştırıp bulmadım. Zaten bende olan makalelerden toparladım.

Ayrıca evrimi ve yaratılışı aynı anda savunan arkadaşların gözden kaçırdığı bir noktada şudur;

Evrime göre ilk insan dahi çok ilkel bir zekaya sahipti. Konuşamıyor yazamıyordu halbuki Kur'an'da Allah Hz. Adem'e varlıkların isimlerini öğrettiğini anlatıyor.

Teşekkürler Metin. Güzel paylaşımlar.

Kurana göre ilk insan hz ademdir diyen açsın kuranı bir daha okusun. ya da ben şimdiye kadar bulamadım bana da göstersin. Hz adem ilk peygamberdir

bu arada metin kardeş paylaşımın için teşekkürler

Kardeş kusura bakma ama en çok ta buna kızıyorum. Tamam bak evrimciler kendi çaplarında birşey koyuyorlar. Bu evrim denilen şey de çok komplike bir mesele olduğu için bazı açmazları oluyor. Ama adam uğraşıyor didiniyor ortaya bişey okymaya çalışıyor ne bileyim fosilleri inceliyor yok karbon 14 tü deneylerdi filan bişeyler yapıyor sonra birisi çıkıp eee bunu açıkla dediğinde adam açıklayamadığında hah işte koydum kapağı çektir git muamelesi yapılıyor. Halbuki sormazlar mı adama eğer bilim adamının bir görüşünü çürüteceksen senin tezin nedir diye. Olsun ben çürüttüm koyver gitsin oluyor hep bu söylemler. Sen o zaman kurana göre açıkla o gözün 40 ayrı parçasını nasıl oluştuğunu deyince allah bilir diyor amcam. Amenna allah bilir allah bilir de allah nasıl bildirmiş bunu. Yani bu elleri bağlı birisine vurmak gibi birşey. Tamam vur ama adam da sana vuracak. bilim adamına karşı bir görüş söylediğinde onu çürütmek için ona bilimsel başka bir görüşü sunabilmen lazım Allah bilir değil. Sonra çıkar kurandan mucize ararsın kardeşim. Halbuki kuran ne şifre kitabıdır ne mucize kitabıdır. Kuran insanın adam gibi adam olması için inmiş allaha kulluk vazifelerini ve hayatta yapıp yapmaması gerektiğini söyleyen kitaptır. Bunun yaptırımı da ahirettir. Bilim ise bambaşka şeydir ve afedersiniz amacına ulamak için otu b.ku irdeler. Din ise kabuller teamülüdür

Bahsettiğine itirazım var...

ALLAH bilir demek insan hafızasının yetmediği hususlardır...

Misal bana Aklını gösterebilirmisin...?

Ali...

Çıkar bana Aklını göster...

Ama var dimi Aklın...

Veya şöyle diyeyim...

Bana ne zaman öleceğini söyleyebilirmisin...

Kesin tarih dakika ve saniye...

işte bu gibi durumlarda bilimsel bir öneri vermen mümkün değildir...

zira insanoğlu geleceği görmez...

ne zaman ne olacağını bilemez...

Kardeş kusura bakma ama en çok ta buna kızıyorum. Tamam bak evrimciler kendi çaplarında birşey koyuyorlar. Bu evrim denilen şey de çok komplike bir mesele olduğu için bazı açmazları oluyor. Ama adam uğraşıyor didiniyor ortaya bişey okymaya çalışıyor ne bileyim fosilleri inceliyor yok karbon 14 tü deneylerdi filan bişeyler yapıyor sonra birisi çıkıp eee bunu açıkla dediğinde adam açıklayamadığında hah işte koydum kapağı çektir git muamelesi yapılıyor. Halbuki sormazlar mı adama eğer bilim adamının bir görüşünü çürüteceksen senin tezin nedir diye. Olsun ben çürüttüm koyver gitsin oluyor hep bu söylemler. Sen o zaman kurana göre açıkla o gözün 40 ayrı parçasını nasıl oluştuğunu deyince allah bilir diyor amcam. Amenna allah bilir allah bilir de allah nasıl bildirmiş bunu. Yani bu elleri bağlı birisine vurmak gibi birşey. Tamam vur ama adam da sana vuracak. bilim adamına karşı bir görüş söylediğinde onu çürütmek için ona bilimsel başka bir görüşü sunabilmen lazım Allah bilir değil. Sonra çıkar kurandan mucize ararsın kardeşim. Halbuki kuran ne şifre kitabıdır ne mucize kitabıdır. Kuran insanın adam gibi adam olması için inmiş allaha kulluk vazifelerini ve hayatta yapıp yapmaması gerektiğini söyleyen kitaptır. Bunun yaptırımı da ahirettir. Bilim ise bambaşka şeydir ve afedersiniz amacına ulamak için otu b.ku irdeler. Din ise kabuller teamülüdür

EDIT; Daha uygun zamanda cevaplayacağım. :) Şuan müsait değil ortam. :)

Mesele dine kadar geldiyse daha tehlikeli noktalara gelebilir. Eğer arkadaş bilimsel bir teori ortaya atıyorsa, katılmıyorsanız antitez ortaya atın ama bilimsel olsun. Felsefik bir teori ortaya attıysa, felsefik bir teori ortaya atın. İş dini boyuta girerse herkes inancını kullanır, aklını değil. Bence bu konuda inançtan çok mantık ön plana çıkmalı.

Ben Kuran-ı Kerim de yazanı inkar edemem valla. Evrimmiş oymuş buymuş belkide gerçektir ama o evrimi geçirttiren kim ? Allah. Peki bunun hakkında birşey var mı Kuran-ı Kerimde ? Hayır.

Şimdi mantıklı düşünürsek evrim teorisi Hz Adem ve Hz Havva yı yalanlar bu da Kuran-ı Kerimde yazanları yalanlaması demektir. Boşu boşuna tartışıyoruz biz İNSAN onlar MAYMUN , pokemonmuyuz biz evrim geçiricez ??

Hepimiz Adem oğluyuz neden boşuna tartışıyoruz bunları.

Reis kuranı kerimde DNA dan da bahsedilmiyor. Şimdi kuran bahsetmiyor diye DNA nın da varlığını da mı inkar edecez. Kuran genel bir kitaptır. İnsanları hidayete erdirir. Evrim di fizikti kimyaydı bunlarla işi yoktur. Ha bazı yerlerde bazı şeyler yazar ama bu kuranın bir fizik kimya biyoloji kitabı olduğunu göstermez. İlim çinde de olsa giden diyen bir mübareğin ümmetiyiz. İlim aha bu kitapta yazıyor ne işiniz var çinde diyen değil

Kurana göre ilk insan hz ademdir diyen açsın kuranı bir daha okusun. ya da ben şimdiye kadar bulamadım bana da göstersin. Hz adem ilk peygamberdir

Peki...

Hz.Adem ile Hz.Havva neden cenneten dünyaya indirildi...

O zaman neden cennete kalmadılar...

Elbetteki ALLAH dünyada yaşayan senin mantığına göre insanlardan birinide Peygamber olarak görevlendirebilirdi...

Bu dediğinede Adem A.S kıssasını okumanı tavsiye ederim...

Kur'an da ilk yaradılan insan olarak bahsedilir...

Reis kuranı kerimde DNA dan da bahsedilmiyor. Şimdi kuran bahsetmiyor diye DNA nın da varlığını da mı inkar edecez. Kuran genel bir kitaptır. İnsanları hidayete erdirir. Evrim di fizikti kimyaydı bunlarla işi yoktur. Ha bazı yerlerde bazı şeyler yazar ama bu kuranın bir fizik kimya biyoloji kitabı olduğunu göstermez. İlim çinde de olsa giden diyen bir mübareğim ümmetiyiz. İlim aha bu kitapta yazıyor ne işiniz var çinde diyen değil

Peki...

Mantığına Göre Ali Kardeşim...

Fizik Kimya yok diyorsun Lakin Kur'anda bilim vardır...

Gezegenler Gökyüzü ve Yeryüzü ile ilgili bilgiler 1400 yıl önce Kur'an da anlatılmıştır...

Zariyat Suresi...

Demir ile ilgili bilgilerde Hadid Suresinde mevcuttur...

Okuyorum yorumları, keyifli oluyor :).. Ali güzel fikirlerin var; Ama sıkışıyosun dostum :D

Şu an ayeti hatırlyamadım lakin. Kur'an da İnsan'dan bahsedilirken, Ademoğulları diye bahsedilir. Kur'an tefsirleri zaten sadece ayetlerin birebir tercümesi değildir. Arapça'nın anlam farkları, ayetlerin indiği zaman ve aynen "Adem" kelimesinin kullanıldığı yerler gibi önemli noktalarada dikkat edilir.

Ayrıca sen Hz.Peygambere inandığını da söylediğin için,Buhari, Müslim, Ebu davud, İbn-i Mace, Tirmizi, gibi önemli hadis kitaplarında da bu konuyla ilgili Hadis-i Şeriflere rastlayabilirsin.

Bilim konusunda ki görüşlerine gelecek olursak; Tarihsel tecrübeler ve bilimsel araştırmalar Evrim Teorisini ise çürütüyor. Bazılarıda çıkıp buna Akıllı Tasarım adını veriyor mesela.

Zaten bütün bilimsel kuramlarında temelinde bir ön kabul vardır. Bunu bilimsel bilgiyi bilen biri olarak seninde bildiğini varsayıyorum. Yaratılış teorisi de zaten bilimin her alanında olduğu gibi bir önyargıya dayanıyor. Örneğin Bing Bang diye bir ön yargı olmasa -ki hala kanıtlanmadı- Evrim teorisi de çöpe gider.

Peki...

Mantığına Göre Ali Kardeşim...

Fizik Kimya yok diyorsun Lakin Kur'anda bilim vardır...

Gezegenler Gökyüzü ve Yeryüzü ile ilgili bilgiler 1400 yıl önce Kur'an da anlatılmıştır...

Zariyat Suresi...

Demir ile ilgili bilgilerde Hadid Suresinde mevcuttur...

Tamam kardeş dediğime geliyorsun kuran depremlerden bahsediyor değil mi(zilzal suresi sanırım ama emin değilim) Ama şimdi bu yüzden kuran bir jeoloji kitabı olur mu allah aşkına. Kuran insanlığa ölçülerini misallerle bildiren bir kitaptır. Jeoloji kitabı değildir. Olsaydı jeoloji ilmi 18. yy da değil o zamanlarda gelişirdi. Kuran herşeyden biraz bahseder. demirden de bahsediyor. Ama ben bugün bazı çevrelerin kurana bilim kitabı muamalesi yapmalarına karşıyım. Hadi kurana bilim kitabı muamelesi yaptınız. O zaman bilimin ilk mantığına aykırı olacaksınız. O da sorgulama. Sorgulayabilir misin kuranı. Ama ben bugün bir bilim adamı olsam ve bir fikrim olsa bana karşıt x isimli bir yazarın bir kitabı olsa açar okur sorgular ve bazı yerlerini de değiştirebilirim o yetim varsa. Üstelik te benim bu fikrim sonra kabul görür kanun olur. Yapabilir misin bunu kurana. Haşa sümme haşa elbette

Hz Adem ve Hz Havva cennetten indi diye bir savunma olmaz ki, o zaman ben de kanitla derim isin icinden cikilmaz.

Vallahi bende bu evrim olayına inanmıyorum fakat bazen maymunları gördükçe inanasım geliyor.Bütün hareketleri insan gibi.

Geçen bir programda gördüm.Maymun bildiğin nahhh işaretini yapıyor hemde gülerek:D:D

Ulan dedim heralde gerçekten maymundan geldik biz:D

Hele bazı insanlar var maymundan beter.Gözünden bile kıl çıkıyor:D

İlginç valla.

Bana sorarsanız bazı hayvanlar insanlardan daha akıllı.Asıl evrim şu anda gerçekleşiyor.İnsanlar aklını yitiriyor.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt